Logo
Právě je 27. dub 2024 22:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podas - Mini Innocenti
PříspěvekNapsal: 20. led 2007 15:53 
Zdravím dámy a pánové.Před nedávnem jsem zakoupil toto malé autíčko.V papírech to má psané Bertone mini Inocenti 1976.Ještě se v tom tak neorientuju a tak nevím jestli to je jen papírově, nebo orig.Motor je asi jiný už cooper a ta kastle je asi stejná taky.Jinak plánuji výměnu prahů čela a blatníků.Barva se mi sice líbí, ale při opravě půjde stejně do riti, tak potom bude asi zelená, taková ta anglická.Určitě budu potřebovat nějakou tu radu a tak Vám tady píšu.Jinak jsem veteránista, teda spíše motocyklů, ale tímto se dostávám zase někam jinam.Takže klasicky ať to jezdí!!! :lol:No a tak bych se hned poptal v techničáku jsou psané kola 12 a na mini jsou 10.Jak to oficiálně přepsat? Ví někdo.Prý by musel vystavi t dovozce nějaké potvrzení.No na koho se obrátit?

konečně jsem to snad zmini malizoval


Přílohy:
Snímek 005.jpg
Snímek 005.jpg [ 108.9 KiB | Zobrazeno 15909 krát ]
Snímek 001.jpg
Snímek 001.jpg [ 105.09 KiB | Zobrazeno 15909 krát ]
Snímek 003.jpg
Snímek 003.jpg [ 131.2 KiB | Zobrazeno 15909 krát ]
Snímek 002.jpg
Snímek 002.jpg [ 142.23 KiB | Zobrazeno 15909 krát ]
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. led 2007 16:32 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Gratuluju k Mini..
jinak taky se občas pohybuju ve veteránských kruzích a můžu potvrdit, že zájem veteránistů o Mini je docela zřejmý a značný, i když je to třeba skládačka kde absolutně nesedí papíry nebo třeba auto ročníku, který se ještě nepočítá mezi veterány, takže tvůj postup od motorek je docela pochopitelný.. :D
jinak s těma kolama bych to vůbec neřešil.. pokud bys chtěl mít klidné svědomí tak si od někoho kup plecháče a na ně obuj nějaké levné zimní gumy ať máš případně čím trajdat po sněhu.. a samo na tu STK, ale to vážně jen pokud by ti dělali nějaké problémy.. jinak 10 i 12 případně 13 jsou alternativní rozměry kol u Mini a nevím proč by mělo někomu vadit jestli je tam to nebo to, když ty auta byly úplně stejné a patří tam oboje..
A shánět nějaké potvrzení dovozce? nechci malovat čerta na zeď, ale dovozce čeho??? Rover, Austin, Innocenti?? to všechno jsou mrtvé značky.. takže šance na úspěch téměř nulová


Naposledy upravil Ondra dne 21. led 2007 15:03, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. led 2007 19:48 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
Též se přidám ke gratulaci a ať tvuj minik jen skvétá a vypadá lépe než je na fotkách co si ho pamatuju já a na kola se vyprdni já mám v techničáku taky desítky a jezdím na třináctkách :wink:


Přílohy:
img126.jpg
img126.jpg [ 57.33 KiB | Zobrazeno 15875 krát ]
1.jpg
1.jpg [ 131.99 KiB | Zobrazeno 15875 krát ]

_________________
MINI je můj "BAJPÁS"
www.facebook.com/namrdracing
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. led 2007 19:54 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
A možná ještě jedna fotka ale to si nejsem tak jist ale asi jo :wink:


Přílohy:
narozemini morava 2004 308.jpg
narozemini morava 2004 308.jpg [ 77.32 KiB | Zobrazeno 15867 krát ]

_________________
MINI je můj "BAJPÁS"
www.facebook.com/namrdracing
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. led 2007 14:25 
Díky za odpovědi.Já bych ty kola taky neřešil, ale první co mi řekli na technické, když jsem dělal evidenčku-to máte kola 10 a v techničáku jsou 12 to při technické neprojde.U nás mají prostě pořád něco.Auto jsem koupil od kluka z Litovle a teď bude parkovat v České Vsi u Jeseníku.Tak vám pošlu nějaké fotky, jak bude postupovat renovace.Jinak plánuju, že si ho asi nechám, takže jestli mě to opravdu chytne, tak budu jezdit celoročně, proto bych ty kola 12 plechové zimní asi pořídil.Akorát jsou to samé investice-jsem objednal ty plechy teď to povyměňovat, potom lak ono se to sesbírá.To Vám asi nemusím moc říkat že?Takže se mějte a létě počítám se někde objevím.Díky za fotky.Zdarec. :lol: Jo ještě ani nevím jestli to je Inocenti tak stojí v techničáku, nebo jestli se to píše se dvěma n Innocenti?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. led 2007 16:03 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Inno to není rozhodně .To co máš v TP vypadá úplně jinak než klasický mini :cry: Bertone je ohavný hranáč který má s Mini společné pouze jméno v názvu.Jinak gratuluji k Mini a přeji spoustu štastných tkm.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. led 2007 17:42 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Inno Mini bertone je toto : Innocenti 90-120

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Innocenti / Austin Italia
PříspěvekNapsal: 21. led 2007 21:26 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 720
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Innocenti bylo víc druhů.
Jedno z Inno měl přece BOB z Olomouce, žluté,
a vyhrál s ním kdekterý klubový závod v 90 letech, jezdil Eccehomo apod.

Inno může vypadat jako miník, má jen trochu jiné rozměry (některé).

Super stránka
http://www.inno-mini-world.com/

Přehled typů Innocenti dává tušit proč je mini v Itálii tak populární.


Přílohy:
4ruote.jpg
4ruote.jpg [ 36.97 KiB | Zobrazeno 15768 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. led 2007 21:42 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Jasně že Inno Mini do roku 1975 vypadá na chlup stejně jako angličan až na pár detailů.Ale v roce 1976 se vyráběl už pouze Cooper 1300 a zárověn Inno Mini 90 a 120 viz foto výše ,které zplodil Bertone. Ale dle údaje v TP Bertone bych řekl že to bude už "hranáč" :wink: Pokud se pletu tak mě opravte.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22. led 2007 11:14 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Nejlepší bude porovnat technické údaje (rozměry a hmotnosti) s běžným miníkem, pokud to bude sedět, jsou ty papíry ke "starému" innocenti mini, pokud ne, je to na tu hranatou potvoru. Že to je rok 76 asi není 100% určující, neboť se jedná o datum první registrace a ne rok výroby vozu :idea: Rozměry starého mini III jsou d 3054 x š 1410 x v 1346, hmotnost pohot. 640 kg, rozchod vpředu 1203 mm a vzadu 1165 mm, rozvor 2037 mm. Pokud to, ale má papíry na Mini 90, asi bych takové auto rychle vrátil nebo prodal Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 jakmile si toho totiž nějaký šťoura na STK všimne, rázem je z toho velký průšvih a odebrání TP Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Kola bych považoval za nejmenší problém, 12" plecháče seženeš v pohodě a nebo si je na technickou od někoho půjčíš. Kdyžtak schválně napiš jaké rozměry a hmotnosti máš v TP a zkusíme to porovnat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22. led 2007 19:13 
Tak v tom techničáku je:délka 3100, šířka 1410, výška 1320. Pohotovostní 735, užitečná 385, celková 1120.Rozvor 2225, povolená rychlost 120.Jinak ať je to tak či tak, stejně je doma a udělám ho, a nebudu to už řešit.Na té technické sice mají kde co ale toto myslím nevyštóurají.První vlastník v papírech je Vám určitě známý pan Škubník, ale ten mi psal, že by to chtělo vidět.Mezi tím ho měli už 3 majitelé.Takže zatím zdarec a dík za zájem. :roll: :lol:


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: co řešíte...
PříspěvekNapsal: 23. led 2007 00:21 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 720
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
No jestli je první vlastník Rosťa tak je to natuty 90/120 a dál to neřešte.
Nemyslím to zle ale tenkrát papíry na mini NEBYLY.
Tak se "dělaly" z Metra, Inno, Austin, Morris, Rover, ...hlavně že byly příbuzné rozměry :-)
Ovšem podotkl bych, že takové Mini z Belgie (montované v Belgii) má jiné rozměry než anglické apod.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23. led 2007 09:25 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Hmm, tak to budou asi opravdu papíry z 90. Zase ale na druhou stranu nejsou rozdíly v technických parametrech nijak závratné a pochybuji, že bude někdo běhat kolem auta s pásmem :lol: Vím o papírech, co pasují k miníkovi podstatně hůř než tyhle a přesto jezdí už mnoho let :wink: Je to věc osobního názoru, já mám prostě rád pořádek a tak bych takové auto nekoupil, nicméně pokud je zajímavá cena, je to pro určitou skupinu lidí dobrá volba. Takže přeji úspěchy při renovaci a mnoho šťasných kilometrů :thumbup:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25. led 2007 23:26 
Tak Vám díky za názory a určité osvětlení :roll: Ani jsem nevěřil, že je možných tolik variant.Asi nejpravděpodobnější bude verze Vrabiho.I když to není nějak moc skvělé, tak se z toho nepo.Jinak bych ještě jestli nevíte u koho sehnat gumu kolem předního a zadního okna.?A krycí lišty, které spojí přední blatník s tím trojůhelníkem za ním a nahoru.Přední nárazník ještě. A celkem se tady rozjela taková pěkná debata, která odhaluje znalosti.Tak příště napíšu za kolik jsem to kúpil a můžem pokecat dál. :D ZDAREC


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. led 2007 08:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Guma kolem oken pasuje z dvanácsetrojky a nebo jí koupíš na www.gumex.cz Co se týká ostatních náhradních dílů, tak nárazník je stoprocentně v inzerci a nebo na www.minikov.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. led 2007 08:30 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Nárazník máš tady a dokonce v barvě :lol: http://forum.minicooperklub.cz/viewtopic.php?t=518


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Renovace v plném proudu
PříspěvekNapsal: 11. úno 2007 23:09 
Tak tady to máte.Myslím, že to asi většina z Vás zná.Oddělá se blatník a je shnilý podběh, práh podlaha- no skoro všecko. :roll: Ale ono se to dá pomaličku do kupy. :D Taky si celkem hraju s tou maskou, nebo grilem, jak to někdo vtipně nazval.Tak se mějte.Jo ještě ta prdlá gumová manžeta?viz foto.Z čeho že pasuje, nebo kde ji zas objednat?


Přílohy:
Snímek 017.jpg
Snímek 017.jpg [ 114.37 KiB | Zobrazeno 15386 krát ]
Snímek 015.jpg
Snímek 015.jpg [ 148.8 KiB | Zobrazeno 15386 krát ]
Snímek 013.jpg
Snímek 013.jpg [ 130.85 KiB | Zobrazeno 15386 krát ]
Snímek 012.jpg
Snímek 012.jpg [ 126.53 KiB | Zobrazeno 15386 krát ]
Snímek 011.jpg
Snímek 011.jpg [ 115.33 KiB | Zobrazeno 15386 krát ]
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. úno 2007 23:12 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1434
Bydliště: Plzeň/Praha
pekne ses do toho obul, jen co je pravda ;-) jen tak dal ;-) a at jde prace pekne od ruky ;-)

P.S. : procpak se nezaregistrujes? :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12. úno 2007 10:45 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Manženta poloosy se dá sehnat normálně v autokelly, zrovna tak jako spousta jiných dílů (prasátka, destičky, manžety řízení, stěrače, čepy, plechy, ...) :idea: vše je překvapivě levné a dostupné, toť má osobní zkušenost. Podlaha se taky prodává jako komplet vložný kus a celkem levně, dají se koupit i spodky dveří (cca 20 cm vysoký plech).


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Skoro hotovo.
PříspěvekNapsal: 28. říj 2007 21:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 23. úno 2007 19:00
Příspěvky: 7
Bydliště: Česká Ves u Jeseníku
UFF--tak dalo mi to řádně zabrat.Za prvé málo času, za drohé- moje neznalost s auty a za třetí-téměř vše na co jsem sáhnul bylo v pr....
To už je ale fuk.JEZDIM špatně stírám,málo brzdím,nesvítím mlhovkou, ale zase topím, hraju a hlavně jsem rád že jsem to konečně dal jakž takž dokupy.Takže tímto bych chtěl poděkovat Vám všem co poradili a nebo poslali nějaký díl. :lol: Zatím to není podle představ, ale budu se snažit ty dodělávky zmáknout.Něco zůstalo původní, hromadu jsem vyměnil a na zbytek taky dojde.Nebo snad vyjde. Takže ještě jednou díkec a zdarec.


Přílohy:
Snímek 024.jpg
Snímek 024.jpg [ 88.66 KiB | Zobrazeno 14778 krát ]
Snímek 119.jpg
Snímek 119.jpg [ 74.94 KiB | Zobrazeno 14778 krát ]
Snímek 107.jpg
Snímek 107.jpg [ 82.26 KiB | Zobrazeno 14778 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz