Logo
Právě je 28. dub 2024 07:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mejdloš
PříspěvekNapsal: 15. lis 2005 09:31 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 663
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Od 5.11. jsme šťastnými majiteli Rover Mini 1,3 r.v.1994. zelená metalíza (racing green), lightweight 12", malý volant, jinak asi standard. Karoserie drobná koroze, ale jinak zdá se v pohodě, gumy dobrý, vejfuk fungl novej - už jsem ho ohnul a narovnal. Hned mi ruplo topení, ale řešení už je na cestě, zatím jezdím s propojenejma hadicema. Dneska dostal chlapec imobilizér, na jaře pro něj chystám rampu se světlometama, ale teď musí na zimu do garáže. V životě jsem nejel s úžasnějším autem a to máme doma Kachnu!!!. Mini bude jen jako mazlík, splnil jsem si letitý sen . Poprvé jsem v něm seděl kolem roku 1971, shodou okolností byl taky zelenej.

Mejdloš

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Mini Cooper SPi 96, Mini mk2 69, Mini pick-up, Mini Clubman


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. lis 2005 09:39 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Super..vítáme tě mezi nás.. to jak jsi to popsal je myslím stejné u většiny majitelů Mini.. přišli s ním do kontaktu už někdy v minulosti a nedalo jim to spát do té doby, než jim stojí na dvorku.. jinak autko vypadá pěkně a tak přeju co nejvíce šťastných kilometrů a co nejméně vynucených oprav..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. lis 2005 11:15 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. led 2005 21:48
Příspěvky: 298
Bydliště: Plzeň
tož vítaj.... :D Moc hezký autíčko,koukám ústecká SPZ¨,že by se rozrostla partička kolem Jozzyho a Milana Rooba???? Přeju hodně šťastných kiláčků a těšim se na nějakém srazu..

_________________
Když ho miluješ není co řešit :) ..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15. lis 2005 11:52 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Martty píše:
tož vítaj.... :D Moc hezký autíčko,koukám ústecká SPZ¨,že by se rozrostla partička kolem Jozzyho a Milana Rooba???? Přeju hodně šťastných kiláčků a těšim se na nějakém srazu..


Myslím že je to SPZ od původního majitele.Jinak supr Mini v edici Chrono a to se cení.Taky jsem po něm pokukoval :o

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 20. bře 2012 11:23 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Tak jsem se včera vydal s rodinkou na výlet do Plzně, přesněji do Města Touškov. Posílen asi pětisty kilomery bez závažných problémů jsem zaplašil divné cukání v podvědomí a vyrazil. Sto kilometrů v pohodě, jen za Rakovníkem objížďka, ale pěkná, samá zatáčka a dobrá silnice. cestou jsem jeli do kila, pojezdili Fáčko, Avii a u Plas senila s Oktávkou. Po průjezdu kaznějivem najednou prd a motor stál. Myslel jsem, že došel benzín, takže kanistr, dolití a jedeme dál. jenže nejedeme. Startér točí jako o život, ale motor mrtvej. roztlačení nepomáhá, takže běžná kontrola - čerpadlo běží, oleje je dost, od cívky to brní do prstu, ale svíčka nehází. telefonát s T.Ublem - asi vadný čidlo otáček, nebo palec, nebo víčko. Nic pro Road side repair by Hynes. Druhej telefonát kamarádu Bubákovi - SOS - vem plaťát a přijeď. ještě jedno zatočení a motor běží. Jedme dál - Město Touškov není na žádný ceduli, takže ho míjíme a dorážíme na karlovarskou výpadovku k pumpě. Vezmu alespoń benzín - málem zapomenu zaplatit startuju a vyrážíme - auto odjelo 20 metrů a konec. pokusy o oživení selhávají, další telefonát Bubákovi, tři hodiny čekání u pumpy, kde je naštěstí všech 5 protišokových T - ticho, teplo, tekutiny a televize, jen na transport se čeká. U fotbalu to neutíká, ale po přepnutí na Simíra to jde a člověk zjistí, že se na silnici mohou přihodit i horší věci než mrtvý Mini. Bubák doráží v osm a v půl desátý nás vyhazuje před barákem. Story končí, baby proklínají auto, příště už pojedou na výlet jedině s Kachnou. Nedivím se jim, je to zlatíčko. Máme ji 12 let, anjela 125 tisíc bez závažnýho problému a VŽDYCKY nás dovezla domů. Od roku 1999 do loňska bez zásahu v motoru, pak výměna kladívek, i když to jezdilo i s vypálenejma, jenom trochu blbě. Jednou s odstřeleným řízením, kdy zatáčela jen dolev, podruhý s mrtvým relátkem dobíjení, kdy baterka ani nerozsvítila světla a stejně doskákala z Prahy do Kladna. Za ty peníze bych měl ještě jednu a zlatou, ale dám tý zelený příšeře ještě šanci. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 20. bře 2012 11:51 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Mejdloši.. neklesej na mysli.. to co popisuješ se v nějakém z podobných případů stalo každému z nás, kdo propadl Mini.. přecejen je to staré auto.. a to k nim patří.. kdo chce jezdit bez emocí do krámu pro housky, koupí si moderní nákupní tašku.. jen lehký výčet toho co jsem už třeba prožil já.. v Budapešti v horkém létě s třicítkama teplotama a neskutečných zácpách jsem málem shořel, když mi začal valit benzín z karbce kolem rozžhavených svodů.. při veteránské rally Severočeské Monte Karlo mi za jízdy upadlo levé přední kolo.. naštěstí v rychlosti jen kolem 60km/h protože ještě před malou chvíli jsme valili z kopce 130.. další výborný zážitek byl jak nám v noci odešel alternátor a záhy se tím pádem vybila baterka a my zůstali stát za naprosté tmy na silnici první třídy bez odstavného pruhu a mávali svítícími mobily, aby nás ty svištící kamiony nesmetly.. po chvilce se baterka kapku vzpamatovala vždycky aspoň natolik abychom to mohli roztlačit a mohli popojet kousek dál vstříc záchraně bez světel jak partyzáni.. nebo komplet rozsypané ložisko kola, kdy jedna z kuliček zmizela kdoví kam u Hradce Králové o půlnoci taky moc nepotěšila.. ale vždycky se naštěstí našel někdo z kamarádů, kdo nějakým způsobem pomohl.. ať už radou po telefonu, nebo osobním přičiněním.. těm obvzláště velké díky.. však oni ví komu to patří.. a po čase se z hrůzného zážitku stane sentimentální zážitek s humorným nádechem..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 20. bře 2012 17:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. srp 2007 17:23
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha
Jojo Ondro, vlastne ty kluci usaty kolem toho at uz jsou z praglu z ostravy z olomoce nebo ze severu jsou na tom to nejlepci. Nereznou a drzej :)

_________________
Seznamili jsme se v Olomouci. Pan Estate je velmi distingovany britsky gentleman...a ja mam rad jeho velmi britsky humor.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 22. bře 2012 10:52 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 14. zář 2010 09:40
Příspěvky: 241
Bydliště: Praha
teda nerad bych to zakřiknul,ale já najel za poslední rok přes osm tisíc a žádnej trabl...jo jednou jsem jel za kamionem v dešti jak kráva a nateklo trochu do rozdělovače,ale po pár minutách jsem opět drandil...
Pravda je,že auto denně jezdí (a já si myslim,že vo tom to hodně je.Páč auta i o mnoho mladší v podstatě jakékoliv značky co pravidelně dlouhodobě stojí jsou prostě problémová) já ho pravidelně audio :D vizualně kontroluju jesi něco někde atd.Ale fakt bez problémů zatim kamkoli jsem si vzpoměl.

_________________
Ride or Die


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 22. bře 2012 11:06 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. říj 2009 00:12
Příspěvky: 361
Bydliště: Nové Strašecí
Tak toho tvýho zelenáče máme tady v Amondu na parkovišti čéče :-) Bubák si ho tady asi "uskladnil" ..... si k němu dám svýho a vyblejsknu je ;)

_________________
Mini je nejvíc !!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 28. bře 2012 15:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Tak jsem dnes tu zelenou krabici konečně dotáhl do garáže a provedl standardní pravu. vyndal jsem čidlo na klice, víčko rozdělovače a palec vše očistil, prostříkl kontaktolem a seskládal. Pominu - li , že jsem kvůli tomu musel rozebrat půl motoru, tak pak jsem cvrnknul o startér a ten bastard na první naskočil. Já už fakt ničemi nerozumím.
Asi budu muset vozit s sebou PADku (pro ty mladší pojízdnou autodílnu - skříňová V3Ska)
M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Green Bastard - True story 2
PříspěvekNapsal: 13. kvě 2012 15:20 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Tak jsem učinil další krok - vyměnil rozpadlé podtlakové hadičky - motor čapnul na první, pět kilometrů auto jelo úplně v pohodě, pak jsem odbočil na vedlejší, že tomu šlápnu na krk, motr hrknul a zbytek už zase na hovno - sotva jsem doskákal, cukalo to jako prase, na volnoběh přitom v pohodě, jen občas najednou padnou otáčky. Zdá se, že moje intuitivní opravování nenese úspěch a asi to pošlu k odborníkovi. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Auto bez řidiče
PříspěvekNapsal: 29. dub 2013 12:37 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Dnes to do mě narvala nějaká dylina :alien: s otřískanou Felícií. Klasika, vycouvávám ze stání, přejede mě auto, vystrčím zadek a auto na plný céres couvá. Rána, byl jsem na infarkt, ale naštěstí mi jen rozsekala levý zadní světlo a lehounce promáčkla blatník :evil: . Řval jsem na ní jak postřelená fena :o , dala mi 200 :roll: odškodnění a já odjel, protože jsem neměl čas, ani sílu to s ní řešit. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz