Logo
Právě je 28. bře 2024 12:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 00:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 26. kvě 2009 22:07
Příspěvky: 334
Bydliště: Jaroměř - Praha
Osobně bych to od něj hned odvezl.
Z mého pohledu to chce udělat znovu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 11:24 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. kvě 2016 12:46
Příspěvky: 64
Bydliště: Vsetín
Ta klempířina mi přijde dost taková divoká, osobně si to dělám sám, ale přijde mi, že to mám "hezčí" (neříkám lepší :D )

Psal jsi: "Dle klempíře, ke kterému se hned auto odvezlo, je to naštěstí jeden z nejméně rezavých Mini, co tam měl. Prý jich udělal už asi deset. Takže auto je určitě v dobrých rukách."
Asi bych chtěl vidět ty auta, které už dělal, jak vypadají po letech provozu....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 15:46 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
No je to dost punk.Neplatil bych mu.Jestli ti jde o to mít pěkně udělaný auto,tak ho rychle odvez,než to víc doprasí.
Tohle je tak příprava na STK,ne renovace.Vyřezat a znovu. :roll:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 19:09 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj všichni,
díky za reakce. Jak jsem psal, auto už je doma. Odvezl jsem to od něj. Teď hledám někoho nového. Mám prozatím domluvenou firmu na klempířinu a lak, ale odhad u nich je cca 150tis. bez DPH za klempířínu a lakování. :-( Plus musím dodat nové plechy.
Bohužel nemám žádného známého, co by se auta ujal. On je dost problém sehnat i lakovnu. Obvolal jsem půl republiky a většina jich raději dělá opravy na pojišťovny, než celolaky. A ceny byly cca od 65tis. do 150tis. jen za lakování. :-(
Kdyby jste o někom věděli, co by kastli zvládl v dobré kvalitě a cena by byla přívětivější, budu nesmírně rád za kontakt.

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 22:25 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
No na lak se ti zeptám.Mám kamaráda v Chomutově.Lakoval ameriky a lak umí krásnej,i něco vařil,ale to nezaručim...

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 23:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. bře 2010 11:59
Příspěvky: 36
Tady se zase potvrzuje pravidlo, že co si neuděláš sám, stojí za.. víš co
Ta plecharina je bída, udělat práh rovně, když originál je šikmo :roll: sváry vypadají jako plech přes plech..

Odkud jsi? (Edit:uz to vidím, Mariánky, na tu stranu nikoho neznám :/ )
Na fóru jsou lidi co by to zvládli dat do originálu, a nevěřím že by to stálo takovou astronomii. Je tady spousta vláken renovaci včetně karosařiny, tak oslovit místní a domluvit se s někým odsud? Když už jsi v kontaktu s Michalem, taky auta vyvařoval, tak snad poradí, radši to odvézt přes půl republiky, než to nechat doprasit, jak vidno, akorát vyhozené peníze.

Z vlastní zkusenosti, vlézt jako neznalek do autoservisu, něco po nich chtít, tak ti akorát navěsí buliky na nos (10 vyvařených Mini), odrbou o penize a ještě to domrvi (vymění kloub poloosy na druhé straně např).

Na tu lakovnu bych taky možná věděl, kousek od Prahy.

_________________
Mám HO malýho!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. úno 2020 23:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
MAPSy vzdálenost pro mě není rozhodující, už teď jsem vezl auto přes půl republiky a nová lakovna/klempírna je skoro přes celou :-)
Za jakékoliv kontakty budu moc rád. Díky

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 04. úno 2020 22:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak dnes dostal krásnej dárek, kterej mě povzbudil v dalším boji s renovací :-)
Před delší dobou jsem měl v kanceláři investora, staršího pána ze zahraničí.
Chvilku po začátku jednání si všiml, že mám na jedné zdi pověšený obraz s LBL 6D a říká mi "To je auto mého dobrého kamaráda".
Já na to "Kamarád má doma klasické Mini?"
A on na to "Já myslel tohle konkrétní auto, Rauno Alltonen je můj dlouholetý kamarád". Pak padlo ještě pár vět, převážně o tom, kdy jsem se ujišťoval, že jsem mu dobře porozuměl a i když jsem moc chtěl pokračovat v rozhovoru na téma Monte Carlo, MINI atd., bylo nutné se vrátit k jednání a už na to pak nepřišla řeč.
No a asi po půl roce přijde nečekaně nějaká slečna a povídá, pán.... vám vyřizuje pozdrav od pana Alltonena a mám vám předat toto :-) No asi nekecal :-)


Přílohy:


_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 05. úno 2020 09:53 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. črc 2013 12:26
Příspěvky: 56
Bydliště: Kostelec na Hane
wow :shock: :shock: :shock: dobra nahoda...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 06. úno 2020 01:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 16. kvě 2019 03:14
Příspěvky: 16
Bydliště: Ostrava
Obrázek s příběhem je krásný.

Ceny karosařiny s lakem mi přijdou ujeté, především když je to Mini, to znamená malé auto. Chce to hledat podle referencí. Vím o jedné holce jméne Katka, (z okolí Prahy) která vyvařuje opravdu krásně, je známá na e30 klubu, kde už několik aut vyvařila. Ale termínově je plná snad na rok, nebo víc dopředu. Takže moc nepomůžu.. poptal bych se místních, je tady jeden modelář z Olomouce (nick “Automatic”) a podle fotek moc hezká práce. Ale tam to bude asi jako s Katkou.

Kadopádně držím palce..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 01. čer 2020 10:46 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak při nekonečném čekání na klempíře, jsou další dílky skládačky připraveny. Opět velké díly Michalovi89 za jeho super práci a ochotu.
Doufám, že na podruhé již dopadne klempířina dle mých představ a oba rámy se budou moci brzy namontovat zpět na auto.
Přikládám fota renovace předního rámu. Hezky se na to dívá :-)


Přílohy:















_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 01. čer 2020 15:16 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. črc 2013 12:26
Příspěvky: 56
Bydliště: Kostelec na Hane
krása střídá nádheru... :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 08. čer 2020 20:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj. Mám v prckovi hlavní brzdový válec Lockheed 3211-404C-70.
Díl je možné najít pod číslem GMC159.
Mám ho ve stavu viz. foto. Našel jsem repas sadu viz odkaz: https://www.minisport.com/grk1019-repai ... nders.html
Jde sehnat i nějaká větší sada, kde budou i další vnitřnosti, pružina atd? Nebo kde koupit nový?
Našel jsem jej v prodeji jen na Minimania.com za cca 400,- dolarů. A to je prostě mazec.
Případně jakým jiným brzdovým válcem lze nahradit? Nebo nemáte někdo dokonce nějaký funčkní k prodeji?

Díky za rady Martin.


Přílohy:






_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. lis 2020 10:50 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Po nějaké době zjišťování okolo brzd na můj ročník,vám napíšu své poznatky a třeba se budou někomu v budoucnu hodit, protože tyto info jsem zde nenašel.

Na MK3 r.v. 74 mám brzdový válec, který se prakticky nedá nový sehnat, nebo stoji 10tis. Má označení GMC159. Foto válce je v příspěvku nahoře. K tomuto válci se v mini instaloval takzvaný PDWA "Pressure Differential Warning Actuator". PDWA nedělá nic pro změnu průtoku nebo distribuce brzdové kapaliny. Jeho jedinou funkcí je varovat řidiče před selháním brzdového systému světelnou signalizací.
Pokud se nový sežene (což se mi nepodařilo), opět je cena astronomická tj. okolo 9tis. Kč. Najít se dá pod kódem 13H5905.

V ČR jsou asi dvě poměrně spolehlivé společnosti, které jsou schopny brzdové válce repasovat. Ale cena bude stejná, jako za pořízení nového dílu resp. alternativy, kterou zmíním níže. Navíc PDWA dle zahraničních diskuzí selhávají a nelze je prakticky nikdy spolehlivě repasovat (ale třeba máte někdo jiné zkušenosti).

Takže ve výsledku jsem musel upgradovat brdový systém na novější, na který jsou díly bez problémů dostupné.
Hlavní brzdový válec jsem nahradil novějším GMC227 (cena as 70liber) a PDWA se prostě vyřadí a nebude zde vůbec. Vzhledem k tomu, že má jen funkci rozsvítit žárovku, tak se bez něj obejdu. A omezovač brzd zůstane původní na zadním rámu.

Zbytek brzdové soustavy pak bude beze změn, tak doufám, že to takto bude fungovat. :-)


Přílohy:


_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Naposledy upravil Martin ML dne 20. srp 2022 13:28, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. lis 2020 11:15 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. čer 2009 18:33
Příspěvky: 174
Bydliště: Tábor
Ahoj. JJ už to tak vypadá, že je to nesehnatelné.
https://www.7ent.com/blog/7miniparts/bl ... inder.html

zajímavý je jak píše na kterých autech byl tento válec použit.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 03. lis 2020 21:28 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 26. kvě 2009 22:07
Příspěvky: 334
Bydliště: Jaroměř - Praha
To je pěkný "kurvitko".


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 04. lis 2020 23:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2015 22:42
Příspěvky: 39
Bydliště: Praha
Stejný problém jsem řešil nedávno u svého Inna. Po delším hledání jsem ale něco našel. Stejný PDWA má totiž Range Rover 1977. Je celkem slušně sehnatelný / cena 150 liber bez daně za NOS - viz odkazy:

https://www.johnrichardssurplus.co.uk/r ... offer.html
https://www.johncraddockltd.co.uk/56555 ... 0904d.html

popřípadě použitý díl pro Mg Midget 1500 za 80 liber s odlišnou přirubou, která se dá ale vyměnit:

https://www.ebay.co.uk/c/559641988

Jinak brzdový válec se dá sehnat ve skupině na fcb - Innocenti cooper. Několik členů si drží NOS díly. Jeden jsem takto kupoval. Pravda cena byla vyšší -240 euro


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 01. srp 2021 20:40 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Novinky z renovace, aneb vydrž Prďka, vydrž.

Tak po nějaké době hledání nového klempíře, se dobrá věc podařila a v litopadu 2020 jsem odvezl auto k Plzni na dodělání kastle.
Klempíř měl i svého lakýru a bylo domluveno, že auto hned od něj půjde na lak a práce na sebe budou hezky navazovat.
Domluva byla, že i s lakem bude auto hotové v dubnu až květnu 2021. Takže jsem se fakt těšil, jak budu za hezkého počasí auto skládat.
No a protože u mé renovace prostě nejde nic hladce, je už srpen a auto doma ještě nemám.

Klempířína se naštěstí zvládla dodělat, a to i v kvalitě, která dosti předčí dílo předchozího "odborníka".
Na autě jsem nechal udělat nějaký neoriginální "prasárny" tj. bude přední maska, zadní světla a víko kufru ala MK1.
Pak se kastle odvezla k lakýrovi a já už viděl auto v mé vysněné barvě. Originální blaze red nahradí barva, kterou zdejší odborníci mohou odhalit podle fotky sedaček, které mi přivezl Tomáš z Anglie.

Auto se nalakovalo epoxy základem od Standoxu, takže rez se mu snad bude nějakou dobu vyhýbat.
Bohužel potom měl pan lakýrník, pán již téměř důchodového věku, obrovskou smůlu a dostal infarkt za volantem a jeho rekonvalescence bude opravdu dlouhá.

Takže v dubnu začlo nové hledání lakýrny. A jak možná dost z vás ví, není to v dnešní době lehký úkol. Spousta lakoven dnes raději dělá opravy pro pojišťovny a ty, které se zaměřují na veterány, mají dlouhé měsíce dopředu obsazeno a jejich ceny také nejsou tzv. lidové.
No naštěstí se v krátkém termínu, kdy jsem musel auto od lakýry odvézt, podařilo najít nového a tak auto zase cestovalo do nového koutu republiky.
Myslím, že můj Miník má už teď po republice nalítání přes tisíc kilometrů a já ho ještě neřídil :-)
Pokud vše dobře půjde, tak snad bude lak do podzimu. Tak držte palce.
Mezi tím se díky Tomášovi dílna plní novými díly a moc se teším, až se budou moct namontovat do Morrise.


Přílohy:







_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 01. srp 2021 21:53 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
No draku, máš teda dost trnitou cestu, jak se dostat k vysněnýmu autu, ale je dobře, že nepolevuješ. Bude to určitě pecka! To jestli jej "bastlíš" neber jako mínus. Dokud se člověk drží dílů, který se montovali na Mini během produkce, tak v tom nevidim problém. Sám mam taky hromadu věci jinak. Horší je, když na to lidi nalepí světla z New mini, nalepí bodykit z čehosi a je z toho tři metry hnusu. Kdybych měl MK1, tak bych opravdu renovoval, abych toho malýho aristokrata měl origo. Jinak Mini bylo, je a bude vždycky o individualizaci,každej majitel se na něj podepsal svym způsobem, ať dobrym, či zlým.

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Martin ML - Mini 1000 - "MORRIS"
PříspěvekNapsal: 05. srp 2021 10:26 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2005 18:40
Příspěvky: 540
Bydliště: Brno
Kombinace těch semislicků a bubnových brzd vpředu je dosti vražedná, ale držím palce ať se daří a má to nějaký progres. :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz