Logo
Právě je 28. bře 2024 12:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mekkk Mini marcos projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 10:11 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Tak po dlouhé době přišel čas i na Minimanii, aby se pustila do nějakého dalšího projektu. Řada padla na mě. A jelikož se zde rozjela manie u Minimanie také. První fotka je trochu hádankou co to je za díly. Místní fanatici uřčitě poznají :wink: Minimaniaky a Otého prosím, aby nic neprozrazovali.


Přílohy:
nd for project.jpg
nd for project.jpg [ 194.51 KiB | Zobrazeno 17794 krát ]

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Naposledy upravil Mekkk dne 19. bře 2012 21:51, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 10:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. pro 2008 13:42
Příspěvky: 24
Dalsi zavodak? Krasny gumy i to ostatni, skoda, davat na auto.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 10:15 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Mezi závodákem a civilem váhám - ukáže teprve čas :wink:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 11:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
já zkusim hádat, to první jsou pneu, pak poznávám výfuk, lechce prodloužený a ta kovová věc, ač jsem jí nikdy neviděl, tak hádám že je nádrž na kombíka????
jestli sem totálně mimo tak srry :blush:

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 11:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. kvě 2005 16:09
Příspěvky: 444
Bydliště: Most
Je to jen tip :blush: , ale že by krutopřísnej Pick-up :idea: ? By Jozzy

_________________
To tě jen tak nepustí


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 11:43 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
tak nadrz je urcite puvodne z kombika a nebo pickupa :-) ale vejfuk mi prijde na klasickou delku... takze zase sebe rikam, ze to kombi ani pickup nebude :banana:

a za sebe hadam, ze je to Macros :evil:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 11:55 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. pro 2008 13:42
Příspěvky: 24
Na kolik litru je tahle nadrz? Je pripadne sehnatelna za rozumny peniz?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 12:12 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. srp 2007 17:23
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha
Ten vejfuk se delsi nedela, je tam na nej nastavbova trubka, takze to bude delsi nez normalne.

_________________
Seznamili jsme se v Olomouci. Pan Estate je velmi distingovany britsky gentleman...a ja mam rad jeho velmi britsky humor.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 13:39 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. lis 2010 09:36
Příspěvky: 523
Bydliště: 49.812631,13.394144
Mini s plachtou :banana:

_________________
I MINI věci dělají velkou radost
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 17:22 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 345
Bydliště: Praha
Ze by to byl tygl ??? :) Ja cicham pickupa, kdyz byl neprozretelne prozrazen OTe ;) mam jiste zakulisni informace... :bigups:

_________________
Klasiku jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy Mini Friends - Kápo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 17:24 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Nádrž jste trefili a výfuk také :bigups: Objem nádrže zatím neznám, ale 5litrů z kanistru se tam vešlo. Report co nejdříve musím ho dostat z hlavy na obrazovku. :wink:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 20:22 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2007 20:03
Příspěvky: 333
Bydliště: Hořice
Já vím kam to patří ale neprozradím :lol:

_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 polozávoďák :-D
- New mini Paceman JCW :-D
- několik BMW e30 ,e46,e91 :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 20:22 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2007 23:00
Příspěvky: 97
Bydliště: Olomouc Mrštíkovo náměstí 20/25
O.Tém se neco psalo na fóru Mini Marcos Owners Clubu už loni ...T.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 20:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2007 13:04
Příspěvky: 281
Bydliště: Ostrava
ja vím Mekkku na co přijdou tyhle veci. Bude to paradní. :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 16. bře 2012 20:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. lis 2007 22:49
Příspěvky: 437
Bydliště: nyrany
taky vím,bude určitě krásnej:-) :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 17. bře 2012 02:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2008 19:29
Příspěvky: 345
Bydliště: Praha
Takove tajnosti, naznacte vice ;)

_________________
Klasiku jsem měl rád, NEW MINI miluju !
Happy Mini Friends - Kápo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 17. bře 2012 12:54 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2007 23:00
Příspěvky: 97
Bydliště: Olomouc Mrštíkovo náměstí 20/25
...opravuji,už předloni 28.11.2010 /17:43:10/...T.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 19. bře 2012 16:43 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Tajemník je tajemnej jak snad nikdo tady, ale tohle věděl. Doopravdy jedná se o Mini marcose a zrovna tyto dva díly má stejné s kombíkem a pickupem :banana:

Část 1. (kdo chce může si přečíst. Kdo nechce tak ať překlikne na jiný příspěvek) :wink:

Jak to celý začalo. No docela jednoduše a neškodně. Přišla chvíle, teda spíš dojem, že jsem zjistil, že na dráčkoj je už skoro vše hotové dle mojí představy a pomalu nebylo v čem se hrabat. Tak jsem dostal chuť pořídit něco dalšího do Novohradecké stáje. Měl jsem jednoho favorita, po kterém jsem už nějakou dobu pokukoval a tím bylo Mini z Itálie (Innocenti Mini cooper 1300). Jeden kousek se dokonce naskytl ke koupi. Dost jsem nad ním přemýšlel a nakonec mě stejně zlomili známý a mininadšenci na jinou pátrací akci. Už od návštěvy IMM v roce 2009 jsem měl snové mini v laminátové skořápce od firmy Marcos. No a jak jsem pídil po více informacích, tak Inno šlo na vedlejší kolej a Marcos se stal jasným cílem mého pátrání. Nejdříve nějaké hledání informací o tom co to je a kde by se tak dalo nejspíš nějaké ukořistit. No netrvalo to dlouho a objevilo se jedno na ebay docela v žalostném stavu ale údajně dle prodejce kompletní. Jak jsem časem zjistil u marcose je nejdůležitější aby byla kastle a skla kompletní, ostatní se dá sehnat z Minasů. Bohužel tenhle marcos byl moc daleko a v té době jsem neměl možnost jak ho dostat do ČR. Utekl nějaký ten měsíc možná půl rok a objevil se další na eBay tentokrát v lepším stavu i když měl nějaký dodělávky na kastli což jsem nechtěl ale budiž to by se nějak vrátilo do tovární podoby. Přišel den D chápej jako Den Dražby. Bylo to tuším někdy na jaře roku 2010 všechno nachystané dokonce i povolení od prodejce že se smím účastnit dražby jako non uk nakupující. Poslední sekundy a bohužel můj příhoz byl druhý :( No nic pátrání pokračuje. Po měsíci se objevil další a opět unikl o pár liber kamsi do Francie. O prázdninách se žádný nikde neobjevil tak jsem pátral všude kde se dalo. Dokonce jsem vystavil poptávku po MM na Mini marcos fóru. Kde se mi někdy začátkem září 2010 ozval administrátor, že o jednom kousku na prodej ví. Poprosil jsem ho o zjištění aktuálnosti této nabídky a bohužel marcos již byl pryč. Přece jen svět je velký a ten pár laminátáku se tak rozkutálí jedna dvě. V půli září jsem narazil na inzerát na fóru s jedním MM před renovací. Ihned jsem psal majiteli o více info, ale ten nějak nereagoval. Po příjezdu z narozemin mě napadlo mrknout do spamů na mém emailu. No a ejhle byl tam mail od někoho z GB. Ihned jsem ho otevřel a pustil se do louskání textu. Zjistil jsem, že jedno kompletní auto je na prodej za docela solidní peníz, i když práce na něm určitě bude. Bleskově smolím odpověď s tím, že mám o marcoše velký zájem. Za pár minut mi dorazila odpověd s tím, že MM byl před pár hodinami prodán. No nic další zkušenost. Uteklo pár dní, a co nevidím, na fóru se objevilo upozornění na marcose na prodej na servru pistonheads. Neváhám a rozklikávám odkaz no a co nevidím stejné auto, které jsem měl možnost koupit před pár dny. Píšu na fórum že MM je prodaný ani v duchu by mě nenapadlo že laminátáka koupil někdo na kšeft :( Cena docela ucházela tak si říkám, že za zeptání nic nedám tak jsem napsal přes kontakt na majitele, zda je nabídka aktuální a ona byla :-) . No a teď jsem musel jednat rychle přece jen už jsem zjistil, že nemá cenu čekat. Poslal jsem majiteli dotaz o kompletnosti a o místě kde se auto nachází. Odpověď přišla ještě v ten den nabídl jsem o pár stovek méně než chtěl na kterou mi kývl. Zaslal jsem zálohu jako rezervaci a rychle řešit přepravu. No to ze začátku vypadalo bezproblémově. Russel byl z Guildfordu což je pro nás evropany jedna z nejlepších možností. Sehnal jsem firmu, co vytěžuje kamiony a vozí auta z GB k nám do ČR. Vše jsem domluvil jen Russel měl s touto možností problém, jelikož nechtěl a neměl jak dostat auto na kamion. Takže tahle možnost padla :( No co teď Russel chtěl zálohu vrátit s tím že jsem si auto nevyzvedl a má v záloze další kupce co by si auto odvezli ihned. No nic proběhlo několik telefonátu do Anglie. A nakonec nezbylo nic jiného než se do Guildfordu vydat s vozíkem. Dle údajů od prodejce měl být u auta ještě jeden náhradní motor z důvodu že stávající má fouklé těsnění pod hlavou a je také vyndán z auta. Narychlo půjčuji od OTého vozík a objednávám na víkend eurotunel. Přišel den odvozu. Vyrážíme po obědě z Hradce, abychom byli po půlnoci na tunelu. Cesta bez problému jen němci měli snad 20% dálnic rozkopaných. Do Doveru přijíždíme ještě s časovou rezervou, takže berem jeden vlak před tím naším. Po vyjetí míříme už po druhý straně do Guildfordu, kde jsme asi o 4 hodiny dřív, takže zastavujem u benzínky a dobíjíme síly. Usnout to nějak nejde tak sledujeme angličany, jak si jezdí na benzínku pro noviny a neskutečně nás zaráží, jak všichni nosí teplákovky :D Je jedno jestli ti je 5 nebo 100 roků, každý musí mít teplákovku – přece jen je neděle a nikdo nebude chodit v něčem jiným. Blíží se devátá hodina tak vyrážíme dle navigace za Russlem. Bydlel v takové odlehlé vesničce, která dle nás patřila mezi TOP část Guilfordu. Panství rozházený kolem úzký cesty v krásným dubovým lese. Najednou před námi nějaká angličanka na nedělní projížďce s koněm. Už nám dochází, proč Russel nesouhlasil s transportem na kamionu, když proti nám začne brzdit Land rover a jen tak tak se vyhýbáme. U malého baráčku kdosi mává tak zastavujeme a zjišťujeme, že je to prodejce. Hned nabízí čaj a vrháme se na obhlídku auta. No co říct potvrdila se prastará pravda, že auto vypadá mnohem lépe na fotkách než ve skutečnosti. Občas někde popraskaný laminát ale naštěstí nic neopravitelného. Když už jsme byli tam, tak v podstatě nebyla možnost ho nenaložit a neodvézt ho. Tak podepisujeme papíry a dostáváme šanon s doklady a dokumentací od původních majitelů. Russel nám ukazuje, co mu všechno prošlo rukama za auta do různých koutů Evropy. V garáži se nám zkouší ještě nabídnout Triumpha co má také na prodej. Skořápka naložena na vlek přikurtovaná a teď ještě někam naházet díly, kterých byla pořádná hromada. Nějaký dáváme do kufru a něco do skořápky. Ale co ted s motorama který jsou v rohu garáže. Přišlo těžký rozhodnutí, jelikož táta řekl, že do auta dávat motor nebude, takže si mám vybrat jeden z těch dvou. Babo rad vzít 1340tku s údajně fouknutým těsněním nebo std 1275ku ve funkčním stavu. Po chvilce šrotování v hlavě vybírám 1340 díky tomu, že je to staré Áčko a to mi k tomu autu tak nějak víc pasuje. Z druhého beru jen hlavu a kryt spojky, který potřebuji. Vše naloženo tak ještě pár slov vyměněných s Russlem a míříme zpátky domů. Zbývá ještě pár hodin na nalodění do vlaku tak se vydáváme nad Guildford odpočinout a najíst se. Cesta do ČR bezproblémová Marcos na vozíku nebyl skoro ani znát možná díky svý výšce a váze :) . Po příjezdu do ČR se to rapidně změnilo. Hned za hranicemi se nám zdálo, že máme něco s kolem a po chvilce nám došlo, že to není vozíkem ale „kvalitou“ našich dálnic. Zastavujeme na dotankování a najedení se na McDonaldu na Rozvadově. Hned se kolem vleku začli scházet lidi. Dokonce přišli dva k nám a ptali se co to je za auto :D Někdo hádal Porsche a zkušenější dokonce Alpinu. Je neděle 24. 10. 2010 a Marcos doráží do své nové domoviny, kde se jezdí po správné straně HK.


Přílohy:
Eurotunel MM.JPG
Eurotunel MM.JPG [ 146.5 KiB | Zobrazeno 17347 krát ]
MM nad Guildfordem.JPG
MM nad Guildfordem.JPG [ 156 KiB | Zobrazeno 17347 krát ]
ds.jpg
ds.jpg [ 67.01 KiB | Zobrazeno 17347 krát ]
Poznámka: U Russla na dvorku
as.jpg
as.jpg [ 62.38 KiB | Zobrazeno 17347 krát ]

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 19. bře 2012 17:01 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. lis 2010 09:36
Příspěvky: 523
Bydliště: 49.812631,13.394144
To si to vydržel skoro 2 roky tajit? :sneaky:
Gratuluji

_________________
I MINI věci dělají velkou radost
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mekkk new minimania projekt
PříspěvekNapsal: 19. bře 2012 17:03 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Tajil jsem to tak dlouho dokud jsem si neřekl, že jsem to auto poposunul dál než několik předchozích angličanů :wink: Ale o tom v druhé části reportu :!:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz