Prepnout do plneho zobrazeni
údržba, co MINI potřebuje, co se Vám stává, atd.
Odeslat odpověď

Kde najdu přerušovač/relé od blinkrů

13. zář 2007 13:06

Poradí mi prosím Vás někdo, kde v Mini najdu přerušovač od blinkrů?
Naposledy upravil karlos_m dne 13. zář 2007 15:57, celkově upraveno 1

13. zář 2007 14:56

Nevím přesně co myslíš, ale jestli přerušovač, tak ten mám vzadu za budíkama přístrojové desky, jestli to tak ale je originál netuším :oops: Pro varovné blikače je přerušovač zvlášť v motorovém prostoru pod předním oknem (karburátorová verze).

13. zář 2007 15:58

díky moc, hned se na to jdu podívat

13. zář 2007 16:03

já jej mám v motorovém prostoru pod oknem u řidiče...

13. zář 2007 17:55

vrabi píše:Nevím přesně co myslíš, ale jestli přerušovač, tak ten mám vzadu za budíkama přístrojové desky, jestli to tak ale je originál netuším :oops: Pro varovné blikače je přerušovač zvlášť v motorovém prostoru pod předním oknem (karburátorová verze).

Já to mám taktéž :wink:

13. zář 2007 18:41

díky moc chlapi za radu, ale já už nevim co s těma blinkrama může být, nejdou mi přestali fungovat směrovky i varovné blikače. Neměl jste někdo stejný problém?

13. zář 2007 20:00

karlos_m píše:díky moc chlapi za radu, ale já už nevim co s těma blinkrama může být, nejdou mi přestali fungovat směrovky i varovné blikače. Neměl jste někdo stejný problém?

Máš vadný vypínač na výstražné smerovky

13. zář 2007 20:51

myslíš ten vypínač co je na přístrojové desce? Mrknu na něj, myslíš že to má vliv i na ty směrové blinkry? Jsem už z toho zoufalej. Jinak Mini je něco úžasnýho, dneska jsem ho kočíroval celý den a jsem plnej emocí!!! Mockrát ti děkuji.

14. zář 2007 09:10

Vliv to určitě má, smáčknutím spínače pro varovné blikače totiž vyřadíš obvod pro směrovky, mě se tohle taky stalo, varovné blikače mi totiž nefungují a jednou jsem se omylem opřel o jejich vypínač a pak jsem asi tak dvě hodiny lítal se zkoušečkou po autě a řešil proč mi přestali reagovat blinkry na páčku pod volantem :lol:

14. zář 2007 09:28

ok tak já to vyzkouším, mnohokrát ti děkuji

směrovky

23. zář 2009 15:06

Ahoj pánové, taky mám problém ze směrovkama a stejně jako kolega jsem zoufalej, řešim to už poněkolikátý, jednou jsem měl v zadnim světle vodu a to mi furt vyhazovalo pojistky, teď už jsem prošel snad celý auto a zbejvá mi už jen vyměnit přerušovač, ale nevypadá, že by mu něco bylo, mrknu se i na ten spínač o kterym mluvíte, ale jsem dosta antitalent a ani nevim jak bych ho opravil. Můžete mě někdo aspoň naznačit postup? děkuju v.

25. zář 2009 13:56

záleží na tom jaký máš typ. Já mám 1,3 carb r.v. 90 a tam je za přístojovkou ten přerušovač a je společnej i pro varovky. Měj jsem ho špatnej a povedlo se mi ho rezebrat, vzít kontoxem a trošku přihnout ten spínač, co je uvnitř.

Ale asi od SPI (rv 91) jsou přerušovače oddělené (blinkry a varovky) a jsou celé zalité do plastu a ty nerozebereš. Ten musíš koupit nový.

Co se týče kolíbkového spínače na varovky, (což je častá závada) ten se mi taky nepodařilo rozebrat ( nakonec jsem si pučil jinej a zjistil že to tím není) Vyndat ho není problém, staší ze zádu zatlačit a stisknout bu ty nožišky z boku (zezhora ?)

Ps: jinak zrovna se chystam objednat flasher co tam mam já: (protože sice funguje, ale má nějaké hlouhé interaly mezi blikáním )

Lucas 8FL 12V
type 41
flasher
35049B
4590
6233

Re: Kde najdu přerušovač/relé od blinkrů

08. črc 2012 19:19

Ahoj zdatní minimechanici a minielektrikáři,

bez varování mi odešly blinkry. :cry: Jsem ve fázi bezradnosti a lehké zmatenosti, jelikož mě navíc tlačí čas (v pátek bych rád vyrazil do Chodovaru), budu moc rád za jakokoli radu nebo pomoc!

Výchozí stav byl ten, že blinkry nereagovaly na páčku a varovky fungovaly standardně. Po přečtení vláken v diskuzi jsem začal za budíkama hledat přerušovač a pokusil se zkontrolovat pojistky. Říkám si, že kdyby byl problém v páčce, s větší pravděpodobností by přestala fungovat jen jedna strana blinkrů.

Od SPička by měly být tedy přerušovače dva - zvlášť pro varovky a zvlášť pro směrovky. Po vymontování přerušovače (Lucas DRC 8626) ale přestaly fungovat i varovky. Je to normální? Nevím, jak přesně je to zapojený. Divný se mi to zdá i proto, že na minispares je tenhle přerušovač označenej jako FLASHER AND HAZARD UNIT. Teda jako by byl pro oboje. :shock:

Budu tedy moc rád, když mi pro začátek pomůžete s následujícím (u MPička r.v. 1997):
1) Má MPi opravdu přerušovače dva, nebo jen jeden?

2) Dokáže mi někdo upřesnit, které pojistky přesně patří k blinkrům? (Kontroloval jsem podle piktogramů pojistky u kolena spolujezdce a zpětně si říkám, jestli jsem nekontroloval pojistky obrysovek - byla to třetí shora v levém a třetí shora v pravém sloupci).

Předem moc díky za reakce! Nebo je-li někdo v Praze schopen se mi na to podívat (nemám správnej manuál ani zkoušečku), lakomej nebudu! :wink:

Re: Kde najdu přerušovač/relé od blinkrů

08. črc 2012 20:12

čus,jeden přerušovac na blinkry je pod budíkama a na varovný je pod kapotou na pravo v rohu,ale mám litra,takže nevím jak to máš ty,víc ti asi neporadim,měj se,uvidíme se v chodovaru

Re: Kde najdu přerušovač/relé od blinkrů

08. črc 2012 23:47

Díky za rychlou reakci. Nakonec se mi podařilo dostihnout mého dvorního konzultanta Jozzyho (taktéž ještě jednou díky), oproti SPičku má MPičko zřejmě opravdu jen ten jeden přerušovač pod budíkama (ten výše uvedený Lucas). Bohužel to v mém případě tedy znamená, že závadu musím hledat jinde. :roll:
Odeslat odpověď