Logo
Právě je 30. dub 2024 16:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrika k benzínovému čerpadlu
PříspěvekNapsal: 06. dub 2008 18:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. úno 2008 19:57
Příspěvky: 42
Bydliště: Vlašim
Ahoj. Potřeboval bych poradit. Jedu,jedu a najednou to zhasne a když otočim klíčkem,tak nesepne čerpadlo v nádrži. Zkoušel jsem to na přímo od baterky a seplo. Šel jsem po kabelu došel k téhle krabičce (viz foto) pod oknem na straně spolujezdce. Nevíte, co to vůbec je? Vyndal jsem ji a ze zoufalosti jsem s ní zatřásl,vrátil a už to zase jede.Ale na jak dlouho? Tak jestli někdo ví, budu rád. Dík! -Z


Přílohy:
DSC01522.jpg
DSC01522.jpg [ 175.4 KiB | Zobrazeno 3337 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: SPi
PříspěvekNapsal: 06. dub 2008 20:08 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
hele, vím přesně jak se cítíš.. taky mám SPi a loni při cestě na/z fóráckéckého srazu v Hořicích jsem měl stejný problém.. prostě MIni jede a pak zase bez zjevné příčiny nejede.. tak kolem toho skáčeš a motáš se.. kontroluješ ze zoufalství pojistky a všechny kabely a v duchu se modlíš, nebo případně upisuješ duši ďáblu, jen ať slyšíš ten zvuk čerpadla v nádrži po otočení klíčku.. nikdy jsem nevěřil jak můžu být rád 200km od domova, že uslyším něco tak samozřejmého a banálního jako je sepnuté čerpadlo.. můj elektrikář si s tím hrál dlouho dost beznadějně.. když už se zdálo, že se přišlo na příčinu, tak se to objevilo zase.. a přišly jsme na 3 věci.. snad ti to pomůže..
1) určitě si nechej předělat kompletně pojistky z těch proklatých skleněnek na normální nožovky v pojistkové skříňce.. tím odstraníš hromadu problémů menšího charakteru se světly a minimálně zkontroluješ funkčnost.. protože ty kontakty na původní skříni jsou zaoxidované, poškozené apod.
2) ta krabička je snad řídící jednotka vstřikování nebo čerpadla nebo co.. (prosím neberte mě za slovo).. elektrikář si taky myslel, že chyba je v ní, tak jsem měl sebou půjčenou jednu náhradní a když se "ona" věc udála, tak jsem zkoušel měnit.. pomůže ji rozdělat opatrně a zkontrolovat jestli jsou všechny tranzistory, spoje apod. v pořádku.. případně dopájet..
3) to, co se ale v mém případě ukázalo jako stěžejní problém, byla mechanická zamačkávací pojistka nárazu, která v případě aktivace odpojuje palivové čerpadlo, takže otočíš klíčkem a čerpadlo prostě nesepne.. najdeš ji v motorovém prostoru pod oknem na straně řidiče. tohle haprovalo.. tak jsme ji nakonec prostě odklonili a auto mi od té doby jezdí naprosto spolehlivě.. tedy aspoň v tomhle směru


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. dub 2008 16:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. úno 2008 19:57
Příspěvky: 42
Bydliště: Vlašim
Tak dík. Uvidíme, co se dá dělat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz