Prepnout do plneho zobrazeni
údržba, co MINI potřebuje, co se Vám stává, atd.
Odeslat odpověď

Button na svetla mi zhorel uz po 2x

07. lis 2008 14:35

Caute.Neviem ci sa to stava len mne alebo aj ostatnym, ale asi pred dvomi tyzdnami mi zhorel cudlik, ktorym sa klasika zapinaju svetla. Tak mi dal Richard nahradny a ten mi zhorel predvcerom.... chytam sa to prerobit na relatko, aby ked sa toto stane nabuduce, nech iba vymenim relatko a nemusim zhanat znova button, ale... stavq sa to aj vam takto casto ??? lebo ma to celom stve :(

07. lis 2008 16:11

Ahoj.Tak já drtim tenhle button minimálně 2x denně a funguje parádně(jako málo věcí :lol: ),i mi svítí světýlko ve vypínači :wink: .To relátko je dobrej nápad.Možná zkus skouknou pojistku na světla,jestli je tam správná a nenarval tam někdo silnější,ale stejně by to nemělo dělat takový blbosti.Nebo jsi měl smůlu na špatnej vypínač,co byl před smrtí.

07. lis 2008 17:55

Mě se začal zasekávat, tak jsem ho rozebral, složil a dobrý. Po měsíci se ale moc pěkně roztavil a já byl zrovna 100 km od baráku. Na řadu přišel pilník, kladivo a kontaktol a už půl roku vesele šlape dál :lol: . Zkontroloval bych zásuvku, jestli jsou dobře zapojené kontakty. Třeba se nějaký uvolnil a škrtá někde, kde nemá.

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

16. pro 2013 18:05

Ahoj,oživujem túto tému,lebo sa mi stalo to,čo píše Davidko.Zhoreli už 2 vypinače,pália sa aj káble,konektory sú horúce,že ich neudržím v ruke.V parabolach mám H4.Má niekto nové skúsenosti,nápady,riešenie?Pomože toto http://www.minispares.com/product/Class ... |Back%20to
alebo kam zapojit spomínané relé? Nie som práve doma v elektrike,tak poradte laikovi :blink: Libor

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

16. pro 2013 20:26

Jeden problém je, že přepínač/vypínač světel je přetěžován proudově, proto je dobré dát někde mezi přepínač a světla to zmíněné relé(jedno kam, třeba někde do motorového prostoru). Druhý problém je, že mnohé typy memají vůbec jištění předních světel pojistkou proti velkému odběru(zkratu), proto je podle mne dobré tohle dodělat. Já tam taky nic nemám, ale přez zimu se chci na to vrhnout a dodělat to.

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

16. pro 2013 22:33

Poradis, teda aké relé pouzit a kolko ampér ma mat pojistka na světla? Poradi mi s tým bezny autoelektrikar,ktory nikdy nerobil Mini?

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

17. pro 2013 09:17

Čau
určitě tě to musí zapojit každej elektrikář.
použil bych toto : http://www.ges.cz/cz/am3-12p-GES05701313.html nebo něco podobného i se slabší ampéráží.Musí stačit 30A

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

17. pro 2013 17:51

Čau,Jak ti už radí, zapojí to každý šikovný kutil. Volba výkonu relé, by se dala vypočítat podle použitých světel a zapojení pokud ti to pomůže je obdobné jako na přídavné světla spínané přez relé na každém autě. K tomu relé, to co je na obrázku má nevýhodu v tom, že při eventuelní výměně by jsi ho musel odšroubovat. Takže druhý způsob je přišroubovaná patice a nasazovací relé. Pokud ti ale hřejou dráty, tak tam máš asi nějaký svod, nebo dráty jsou hodně tenké. Pro jistotu doplnit ještě ty pojistky. Toť asi vše. Petr.

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

18. pro 2013 19:01

Dakujem Vám za pomocnou ruku,oslovím odbornika a volil by som variantu s paticou,jako luxusnejsiu moznost :biggrin: Libor.

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

06. led 2014 17:25

i mě se button roztavil :) dal jsem nějakej co ležel v garáži bůh ví z čeho sice to nevypada dobře ale od té doby mám klid

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

18. zář 2014 11:22

Caute,
prosim viete mi poradit, kde by som zohnala original trojpolohovy prepinac na minicko classic, rv 1996? Tiez zhorel :(
Dakujeem :)
Ivana

Re: Button na svetla mi zhorel uz po 2x

18. zář 2014 13:11

ahoj, skus: www.minisport.co.uk a nasledne v ,,Dash Switches and Fittings ,, a tam potom najdes ,,Dash Switch - MK4 - 1976-01 - Headlamp - 3 rounded pin - upto '97" a objednaj si rovno dva aj do zasoby ;)
Odeslat odpověď