Logo
Právě je 28. bře 2024 15:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Baterie
PříspěvekNapsal: 29. srp 2005 08:32 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1338
Bydliště: Frýdek-Pístek
Takže tohle téma bych rád věnoval akumulátorům, neb nadchází konec sezóny.. Takže jaké máte baterie ve svých Mini? Jakou značku a sérii? Kolik ampérů a jaký startovací proud (pokud to víte).. kolik jste za ni dali a jak jste spokojeni? a jakou velikost jste zvolili? máte v tom kastlíku na baterku ještě nějaký ten plastový vnitřek nebo jako většina jen korodující plech? :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Battery
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 00:15 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Za ty léta jsem to řešil několikrát. Všechny snahy ušetřit jsou marné, baterky pod 1000 Czk po záruce odejdou. Zvolil jsem v prosinci jinou metodu. Jednak jsem se rozhodl pro pořádnou, vybral Vartu,
na webu http://www.varta-automotive.cz/index2.p ... ation.html
jsem si našel přesný typ, pak kde to koupím, za kolik, měli na webu aditivní vánoční slevu 10%, bat. je nové moderní konstrukce, bezúdržbová, dovezli mi ji až domů a namontovali a starou odvezli. Nikam jsem nejel, na nic nečuměl, vybral v klidu za pár minut. Cena za 55 Ah s magickým okem byla pod 2 litry a myslím, že mi bude sloužit léta. Máte vy důvěru v Topla, Banner, atp.? :?:

Na běžné mini do 90 patří 45 Ah.
Je ovšem nutné mít v pořádku dobíjení :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Battery
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 00:20 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Murphy píše:
Za ty léta jsem to řešil několikrát. Všechny snahy ušetřit jsou marné, baterky pod 1000 Czk po záruce odejdou. Zvolil jsem v prosinci jinou metodu. Jednak jsem se rozhodl pro pořádnou, vybral Vartu,
na webu http://www.varta-automotive.cz/index2.p ... ation.html
jsem si našel přesný typ, pak kde to koupím, za kolik, měli na webu aditivní vánoční slevu 10%, bat. je nové moderní konstrukce, bezúdržbová, dovezli mi ji až domů a namontovali a starou odvezli. Nikam jsem nejel, na nic nečuměl, vybral v klidu za pár minut. Cena za 55 Ah s magickým okem byla pod 2 litry a myslím, že mi bude sloužit léta. Máte vy důvěru v Topla, Banner, atp.? :?:

Na běžné mini do 90 patří 45 Ah.
Je ovšem nutné mít v pořádku dobíjení :)


Banneru rozhodně věřím ,měli jsme jí v autě a po 3/4 roce nastartovala naprosto bez problému(a to byla minimálně 2roky stará).Asi bude na místě štítek z německého testu kde je napsáno vítěz testu.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Banner
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 00:25 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Vidíš, taky jsem četl několikrát jak je banner dobrý ale já udělal opačnou zkušenost, do 3 let bylo po ní. Mám 4 auta a tak to řěším periodicky často , ob rok.
Nejhorší byla Opel baterie, po roce mi ji měnili a čuměli (ovšem je to diesel, jasně)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 00:35 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Tahle se jim nějak povedla ,ale fakt po dvou letech naprosto bezproblémová i u auta které třeba 3/4roku nejelo :wink:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 08:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Bannerky nejsou zas tak špatný, já ale beru do aut bezúdržbový Akumy a ty vydrží většinou více jak 4-6 let (záleží na stavu elekrické soustavy), samozřejmostí je, ale nabít baterii alespoň 2x do roka v teplé místnosti, i když se zdá, že má napětí dost velké a normálně startuje, pokud se z autem v zimě nejezdí je ideální baterii vyndat a dát někam kde je stálá teplota více jak 5 st. C (sklep) :idea: Při tomto zacházení a pokud je alternátor v pořádku vydrží aku velmi dlouho. Jinak souhlasím, že hypermarketové noname baterie stojí za h.....
V mini mám bat 44 Ah, na startovacím proudu moc nezáleží, jelikož se jedná o auto kontrukčně velmi staré, s malým startovacím proudovým odběrem, tudíž vše co dnes koupíš bude OK, kaslík pravidelně natírám zevnitř i zvenku Tlumexem a pod baterkou mám kus gumy aby tolik neskákala.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: baterka
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 11:31 
Myslím že u baterek hobně záleží jak se jezdí.

Jestli rychle nebo pomalu :D .
Ale néé to jsem poplet.
Např.
Když se v zimě jezdí s autem denně do práce cca 5 km a zpět tak se baterka nedokáže dobít a po pár týdnech je total vyšťavená.A nepomůže ani nejlepší značka baterie.Teda aspoň já mám takovou zkušenost.A když se tímto způsobem používá stále tak jde brzo do hajzlu.
Když se bude denně jezdit dálky, myslím že to má na životnost baterky velký vliv.

Jednou jsem si kupoval novou baterku do miníka(vůbec do mého prvního)
a hned před prodejnou jsem ji nainstaloval do auta a ejhle.úchyty na baterku nemají zezhora dirky na vruty tak jak to je často potřeba u starších modelů.Tak si hned v prodejně půjčuji AKU vrtačku a hned před krámem tam peru vrták do kontaktu baterky.Přál bych Vám vidět ty výrazy ve tvářích prodejců když mě viděli.
Samozřejmě hned křičeli že záruka už teda jako že neplatí atd.

No ale byla to Varta a fungovala opravdu velice dlouho.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 14:41 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
mám Vartu a jsem spokojen. přes zimu si oddychne pěkně ve špajzu v teple a pak celej rok maká jak má. o úpravě kaslíku na baterku jsem přemýšlel, ale nakonec se mi ten "korodující plech" jeví jako nejlépe udržovatelný, aspoň tu rez vidíš a můžeš zasáhnout :wink:

:idea: spíš jsem teď uvažoval o výměně uzemňovacího kabelu, na kterej bych zároveň namontoval jednoduchej vypínač a získal tak primitivní zabezpečovák (baterku v kufru přeci jen hledá jen ten, kdo mini zná)....akorát mě bude asi štvát, že pokaždý přijdu a nalazení rádia....

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 15:37 
Tahle úprava je celkem dobrá, bateriový vypínač koupíš v každé mototechně http://www.evv.cz/zbozi.php?co=detail&kod=9432000 a máš zároveň i "imobilizér". Jinak nevím co máš za rádio, ale já vypnutím baterie o stanice v paměti nepřijdu :idea: mám nějakého staršího blaupunkta na kazety. Vypínač je dobrý i při delším odstavení vozu, když nechceš baterii vyndavat.


Přílohy:
9432000.jpg
9432000.jpg [ 28.43 KiB | Zobrazeno 34140 krát ]
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: baterka
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 16:56 
Anonymous píše:
Myslím že u baterek hobně záleží jak se jezdí.

Jestli rychle nebo pomalu :D .
Ale néé to jsem poplet.
Např.
Když se v zimě jezdí s autem denně do práce cca 5 km a zpět tak se baterka nedokáže dobít a po pár týdnech je total vyšťavená.A nepomůže ani nejlepší značka baterie.Teda aspoň já mám takovou zkušenost.A když se tímto způsobem používá stále tak jde brzo do hajzlu.
Když se bude denně jezdit dálky, myslím že to má na životnost baterky velký vliv.

Jednou jsem si kupoval novou baterku do miníka(vůbec do mého prvního)
a hned před prodejnou jsem ji nainstaloval do auta a ejhle.úchyty na baterku nemají zezhora dirky na vruty tak jak to je často potřeba u starších modelů.Tak si hned v prodejně půjčuji AKU vrtačku a hned před krámem tam peru vrták do kontaktu baterky.Přál bych Vám vidět ty výrazy ve tvářích prodejců když mě viděli.
Samozřejmě hned křičeli že záruka už teda jako že neplatí atd.

No ale byla to Varta a fungovala opravdu velice dlouho.


Mám pocit, že spíš záleží v jakem stavu máš alternátor, pokut je vcajku a dobře dobíjí, tak ty 5-ti kilometrové jízdy baterce nic nemůžou udělat


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 20:26 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
Tak já jsem před pěti rokama koupil BOSCH SILVER 55AH a přes zimu jí mám doma ve skříni a když jí na jaře vždy oživím tak s ní nemám problém celou minisezonu a doufám že to tak bude zase na jaře až vyjedu :wink:

_________________
MINI je můj "BAJPÁS"
www.facebook.com/namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. led 2007 23:44 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Mam Akumu 60aH a taky bez sebemensiho problemu ;-) jeste nebyla nikdy v teple a i po pul roce nenabiti naskocila bezproblemu ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12. led 2007 08:21 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
MiniMike píše:
Mam Akumu 60aH a taky bez sebemensiho problemu ;-) jeste nebyla nikdy v teple a i po pul roce nenabiti naskocila bezproblemu ;)

To se divím, že tak slabá baterka utáhne tu tvojí čtyřkolovou diskotéku :banana: :banana: :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12. led 2007 10:22 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
tak ona se vetsi baterka do toho kastliku nevejde :-) tak proto :lol: ale zatim to staci ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Baterie
PříspěvekNapsal: 18. kvě 2010 23:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. led 2005 00:42
Příspěvky: 16
Bydliště: Havířov
Banerka 45 Ah vydržela 6let a to jezdím poměrně málo - srazy a akce veteránů, což baterce nesvědčí. Akorát jednou za zimu jsem jí dobil. Teď jsem tam dal Akumu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Baterie
PříspěvekNapsal: 19. kvě 2010 21:17 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Kdo jste koukali na černočernou baterii u semaforu na Narozemini, tak je to převlečená Varta.

Prodává jí každý prodejce Varta. Nemá je ale vystavené. Stojí o 20 % méně ale je to Varta a dostanete záruční list Varta.

Systém je jednoduchý - místo toho aby měl prodejce Vatra / Optima nějaké šunty jugoslávské jako v OBI,
tak má to samé ale černé Varta ale bez nálepek, aby uspokojil i zákazníky hledající levnější. Zkuste se zeptat po levnější a uvidíte.


Naposledy upravil Murphy dne 03. led 2014 15:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Baterie
PříspěvekNapsal: 05. lis 2013 20:59 
Online
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2011 21:24
Příspěvky: 181
Bydliště: KOPŘIVNICE
Uvažuji,že bych si přes zimu namontoval do auta odpojovač baterky, abych nemusel vymýšlet už vymyšlené. Poradí mi někdo kde je nejlépe ho namontovat? Dík.Petr.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Baterie
PříspěvekNapsal: 06. lis 2013 14:20 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2011 13:34
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Úplně nejjednoduší je tenhle:
http://eshop.naradi-libus.cz/naradi-lib ... utobaterie

Vcelku to funguje a je to levný, jen kvalita materiálu není bůhví jaká a je třeba dát si bacha na přílišný vyšroubování, jinak to jde snadno přes závit. Fajn je, že je to bez zásahu do auta.

_________________
xxx


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Baterie
PříspěvekNapsal: 06. lis 2013 14:30 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1338
Bydliště: Frýdek-Pístek
Krume, k odpojení baterie dojde částečným vyšroubováním anebo úplným vyšroubováním toho otočného šroubu a rozpojením toho odpojovače na část svorky a kabelovou část?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Baterie
PříspěvekNapsal: 06. lis 2013 15:46 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. říj 2010 11:53
Příspěvky: 176
Bydliště: Praha
Částečným vyšroubováním. Super věc. Hlavně když se vaří baterie :)

_________________
MINICOOPERATION


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz