Prepnout do plneho zobrazeni
údržba, co MINI potřebuje, co se Vám stává, atd.
Odeslat odpověď

brzdy

27. srp 2019 22:29

Od základu renovuji SPíčko, mám tam všechno nové až na PDWA ventil.
Systém naplněn, nikde neteče, po našlapáni jsou odvzdušněna všechna kola.
Pedál jde stále ztuha prošlápnout až na podlahu, neztvrdne a ani nepovolí při odvzdušňování,
Co dělám blbě? Přehlídnul jsem něco někde?
Díky za radu,

Re: brzdy

27. srp 2019 23:40

co nastartovat :?:

Re: brzdy

28. srp 2019 10:14

S tím startováním to je slabší, ještě zbývá znovu namontovat vše od benzínu a zapojit elektriku a podtlaky...
Posilovač ale jenom pomáhá brzdit, pedál by stejně nikdy neměl jít na podlahu (vůle na tyčce k brzdovému válci je minimální).
Fakt je ten, že předek je zabržděný víc než zadek (PDWA asi nějak funguje).
Podle mě ten ventil prvotně zajistí větší tlak na předku a po nějakém čase dojde k vyrovnání se zadkem (spojené nádoby).
Každá rada drahá...

Re: brzdy

28. srp 2019 11:39

Co je pro tebe PDWA? To co je na obrazku?

Mas to spravne zapojene? Mohl by si poslat fotky jak to mas zapojene? Mas zadni bubny "sestelovane" spravne?
Přílohy
brzdy.jpg

Re: brzdy

29. srp 2019 09:24

Ten ventil na obrázku a na fotkách tam přesně je, zapojené to mám také identicky.
Od stolu to vypadá na vliv lidského faktoru (doufám, že MiniMike bude mít pravdu :lol: ) - nové stavěcí šrouby paken v zadních bubnech budou asi úplně vytočeny, prasátka mají dlouhý chod a pedál to nedá.
Ověřím o víkendu v dílně.

Re: brzdy

29. srp 2019 11:22

Pokud nemas nastaveny / sestelovany zadni bubny, tak to nikdy neodvzdusnis... zacni napred tema paknama, a az pak zacni odvzdusnovat ;-)

Re: brzdy

02. zář 2019 10:16

Další krok mám za sebou - bubny seštelovány, ale je to čím dál víc stejné.
Sešlapuji pedál do protitlaku a jako by ho vracela pružina, prostě neztuhne. Dnes se vrháme na ten PDWA ventil - třeba to tam nějak přepouští a něco tam zůstalo otevřené, přece jen to bylo delší dobou bez kapaliny. Názorů na netu je opravdu spousta...
No a pak asi přijde konečné řešení v podobě vyřazení tohoto "nesmyslu" a tvrdého rozdělení na dva okruhy.
Ten předek s kotoučema bude vždy brzdit lépe než zadek s bubnama...

Re: brzdy

03. zář 2019 06:56

Včera provedeno úplně všechno.
Odvzdušnění pod ventilem povolením holendrů a všechny kola - žádný vzduch = pedál ztuhne tak 1 - 2 cm nad podlahou.
Ventil ven, rozborka (vše vypadá zdravé a fungující, žádný rez nebo zaseknutá kulička - slušné kurvítko). Během minuty ventil upraven (ale vratně) tak, že z toho mám klasické dva okruhy. Výsledek na pedálu subjektivně téměř žádný, resp. furt je to stejné.
Nějak si neuvědomuji, kam až šel pedál, když jsem s tím před renovací jezdil, ale brzdilo to tutově.
Kam až vám jde pedál bez nastartovaného motoru?
Odeslat odpověď