Logo
Právě je 28. bře 2024 15:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27. led 2021 15:38 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 30. pro 2020 16:23
Příspěvky: 60
Bydliště: Jaworzno, PL
No to jsem taky zvědavý, jak to teď bude fungovat. Když to ale budeš chtít proclít sám, nemůžou ti to zboží zadržet, dokud to neuděláš, a tím pádem ti napalí poplatek za "uskladnění" u sebe?

_________________
Rover Mini 1275cc 1991, Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. led 2021 23:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. led 2014 16:10
Příspěvky: 30
Bydliště: Plzeň
Před pár měsíci mi proběhla emailem myslím nějaká informace o založení "pobočky" Minispares v DE - ale teď už nic nemůžu najít.
Nepamatujete si taky na to někdo?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2021 08:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. čer 2019 10:07
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Ahoj, no asi to teď bude oříšek. Popíšu vám moji zkušenost...
10.12. Jsem objednával a zaplatil zboží v minisportu( vše bylo skladem). Pak vánoce, zákaz doručováni z UK, atd. tak jsem to neřešil. Dohoda z UK nakonec dopadla, tak dobrý. No po novém roce jim píšu kde je moje zboží? Oni odepisují že aktuálně nemají filtr( jedna z položek), ale že jí čekají každým dnem. Další 3 týdny pryč, tak píšu znovu. Jejich odpověď, že filtr bude za min. dalších 5 týdnů nic moc :(
Tak se jich ptám, zda si můžu místo filtru vzít něco jiného? Pokud to nejde, ať odešlou co mají a ja holt zaplatím druhou dopravu. Po par dnech mi přijde zprava od dpd, ze až zaplatim dph, tak mi bude zboží doručeno. Já VAX platil ale už v prosinci. Tak jsem to prostě musel zaplatit znovu. A teď to z nich budu tahat. A poslední třešnička na dortu je ta, ze mi najednou přijde email, ze filtr můžu bez problemů nahradit jiným zbožím! K čemu mi to je, když bylo zboží už odesláno a ja musím platit dopravu?! No snad se nakonec nějak dohodnem 8)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2021 11:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. led 2020 22:50
Příspěvky: 35
Bydliště: Štěpánkovice Svoboda
S ohledem na ceny letenek před koronou a s nadějí, že i korona někdy opadne, jak to bude fungovat, když tam pojedu osobně s kufrem? Respektive jak to bude fungovat na letišti při návratu a kufrem plným dílů? Dá se to pořešit vše na místě na letišti? Ten Schengen řadu věcí zjednodušuje a nic podobného jsem dlouho neřešil... Díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. led 2021 17:41 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Freerevs píše:
S ohledem na ceny letenek před koronou a s nadějí, že i korona někdy opadne, jak to bude fungovat, když tam pojedu osobně s kufrem? Respektive jak to bude fungovat na letišti při návratu a kufrem plným dílů? Dá se to pořešit vše na místě na letišti? Ten Schengen řadu věcí zjednodušuje a nic podobného jsem dlouho neřešil... Díky


Úplně jednoduše. Otevřeš kufr vyndáš fakturu a z faktury budeš muset v ČR zaplatit DPH tedy 21%. Levné letenky moc velký kufr neumožnovaly :lol:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. úno 2021 20:00 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. lis 2010 09:36
Příspěvky: 523
Bydliště: 49.812631,13.394144
jirka2030 píše:
Moje Aktualní zkušenost :oops:
Nákup v Minispáres za 80Liber s poštou
DHL požaduje dalších 2850
Tím si myslim že výhodnost nákupu v UK je nulová :evil: :evil: :evil:
Příloha:
Výstřižek.JPG


DHL si nasypala popel na hlavu a asi mi vrátí ten skladovací poplatek, jen nevim kolik
..........................
Provedeným šetřením jsem zjistil, že došlo k nesprávnému účtování poplatku za skladné. Vaše zásilka byla po příchodu do ČR zpožděna v celním řízení. Důvodem zpoždění byla kapacitní vytíženost celního oddělení a enormní nárůst objemu zásilek čekajících na proclení. Za toto zpoždění a chybné účtování na naší straně se Vám velice omlouvám. Poplatek Vám bude samozřejmě vrácen.V souvislosti s kompenzací bych Vás poprosil o doplnění čísla bankovního účtu a IČO společnosti, pokud se jedná o soukromý účet, prosím o uvedení trvalé adresy jeho majitele.

Pane Kučero, je mi velmi líto, že se tato nepříjemná situace dotkla právě Vaší zásilky. Za způsobené komplikace, které Vám v souvislosti se zpožděním zásilky vznikly, se Vám ještě jednou velice omlouvám.

_________________
I MINI věci dělají velkou radost
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. úno 2021 09:33 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
Aktuální zkušenost:
Minulou sobotu objednán balík z Minispares za 163GBP (částka bez VAT), doručení přes DHL.
Příjde výzva na vyplnění celního prohlášení, všechny dokumenty jako je objednávka, doklad o zaplacení a poštovné nahrává do dokumentů DHL Minispares.
Oznámení, že je třeba jednat rychle, protože od 3. dne se počítá skladné (oznámení posílají dřív, když je balík ještě na cestě a neleží u nich).
Je třeba popsat každou součástku v balíku (já měl naštěstí pouze nějakých 7 položek) a odesíláte na clení.
Večer mi přišla částka ke clení celkem 1678 Czk (655 poplatek za celní služby DHL zahrnut) a v pondělí by měl být balík doma (tzn 8dní +- od objednání).
Jedinou nevýhodu zpatřuju v případě, že obejdnáváte opravdu hodně položek a musíte to všechno vyplňovat.
Není to žádná raketová věda, ale ano starý způsob byl asi pohodlnější :D
všem přeji pohodové clení

_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. úno 2021 09:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2017 12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Brno
Zacatkem ledna jsem objednal jeden disk z http://www.johnbrownwheels.com/ a posilaji pres UPS. Asi po 3 tydnech, kdy to trcelo nekde v UK na prekladisti, to vratili zpatky eshopu, protoze meli spatnou fakturu ke zbozi skrz clo. Nyni to posilaji znovu, tak uvidime.
Sami s tim “bojuji” :)

_________________
Social networking service - Brno Mini Classic Club (Facebook)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. úno 2021 18:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. pro 2010 08:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Prostějov
Mám taky už letošní zkušenost s nákupem v UK.

První nákup u https://rimmerbros.com/ z 13.1.2021 celkem 4 balíky za 1637,-GBP poslané přes UPS trčí od 21.1 na celnici v UK.
Druhý nákup u https://nippycarsonline.com/ z 22.1.2021 jeden balíček za 235,- GBP poslaný přes DPD doručen v pátek, vycleno ve francii DPH 20% a poplatek jen 5,-EUR.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06. úno 2021 20:13 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. zář 2005 15:00
Příspěvky: 241
Bydliště: Wrocław
Zdravím
Zvu vás k nákupu na http://www.mini-land.pl, snažíme se mít velký výběr na místě :wink:

Pokud jde o registraci
https://www.mini-land.pl/Basket

PS
pokud jde o mini sport - úrovně inventáře neodpovídají tomu, co píší :!: :!: :!:

_________________
Zdravim Vas Adam
sklad dílů pro Mini Classic a Land Rover
www.mini-land.pl


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2021 16:49 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. pro 2010 08:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Prostějov
CLUBMAN píše:
Mám taky už letošní zkušenost s nákupem v UK.

První nákup u https://rimmerbros.com/ z 13.1.2021 celkem 4 balíky za 1637,-GBP poslané přes UPS trčí od 21.1 na celnici v UK.
Druhý nákup u https://nippycarsonline.com/ z 22.1.2021 jeden balíček za 235,- GBP poslaný přes DPD doručen v pátek, vycleno ve francii DPH 20% a poplatek jen 5,-EUR.



Tak mám nějaké novinky k prvnímu nákupu, dva balíky se vrátily odesílateli, za jeden mi poslali a proplatili dobropis, druhý mi poslali znovu přes DHL a další dva se pořád toulají po UK. Dnes mi přišlo z DHL, že mám zaplatit za dva alu disky v ceně 154,- GBP clo+dph 2681,40 Kč a celní poplatky 665,50 Kč celkem teda 3346,90 kč :x :x :x


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 22. úno 2021 08:43 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 30. pro 2020 16:23
Příspěvky: 60
Bydliště: Jaworzno, PL
To by mě teda zajímalo, jak vypočetli těch 2600... DPH je 21% tedy z té ceny kol cca 950 a CLO se z UK neplatí ne? Na tom se přece UK a EU dohodli...

_________________
Rover Mini 1275cc 1991, Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 22. úno 2021 11:38 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. pro 2010 08:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Prostějov
Protože kola původně pocházejí z Číny tak to vyměřili takto:
clo 4,5% - 208,-
antidumpingové clo A35 22,3% - 1029,- ( nevím co to přesně je )
DPH 21% - 1444,40

Celkem tedy 2681,40 Kč


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 22. úno 2021 21:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. čer 2019 10:07
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Tak můj poslední nákup v MINISPARES...
Nákup za 155£
+23£ doprava

+1044,- dph
+665,- proclení
+600,- je poplatek za víc položek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 24. úno 2021 20:34 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj,
právě jsem narazil na evropskou stránku minisportu tj. eu.minisport.com
Ceny v eurech, adresa sídla je v Holandsku. Poštovné dle volby okolo 15 - 30 Eur.
Už někdo zkoušel objednávat? Jde zásilka z Holandska? Vyřešilo by to nynější problémy se cly atd.

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25. úno 2021 05:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. pro 2010 08:29
Příspěvky: 9
Bydliště: Prostějov
Objednával jsem před vánocemi, posláno normálně z UK.
https://eu.minisport.com/eu-vat-rules-shipping-from-the-uk


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. úno 2021 17:52 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2017 12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Brno
rebornCSP píše:
Zacatkem ledna jsem objednal jeden disk z http://www.johnbrownwheels.com/ a posilaji pres UPS. Asi po 3 tydnech, kdy to trcelo nekde v UK na prekladisti, to vratili zpatky eshopu, protoze meli spatnou fakturu ke zbozi skrz clo. Nyni to posilaji znovu, tak uvidime.
Sami s tim “bojuji” :)


Tak dnes mi po takřka dvou měsících došel zmiňovaný disk. Minulý týden mi psali mail z UPS, že chtějí popsat položky zásilky a poslat to zpět a dnes (pátek) mi došel balík. Nikdo nic nechtěl...jen mi došel disk a nic jsem ani neplatil (objednával jsem začátkem ledna, první týden tuším). Takže uvidím, jestli mi něco pošlou, ale dřív se to platilo před předáním zásilky (ne?), tak uvidím...

_________________
Social networking service - Brno Mini Classic Club (Facebook)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 10. bře 2021 18:56 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. srp 2017 12:43
Příspěvky: 49
Bydliště: Brno
Tak jsem se radoval předčasně :) Včera mi došla zvlášť faktura -> 330 za proclení + cca 650 DPH z celé objednávky. Ale přijde mi to vph...

_________________
Social networking service - Brno Mini Classic Club (Facebook)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. kvě 2021 11:31 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 25. čer 2013 18:50
Příspěvky: 50
Bydliště: sielnica204
Ahoj ,neviete náhodou ako je to pri kúpe dielu cez ebay? Diel ktorý chcem totižto predáva obchod aj cez ebay
sú s tím tiež také ťahanice? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 14. kvě 2021 15:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. pro 2019 17:56
Příspěvky: 38
Bydliště: Humpolec
dexosk píše:
Ahoj ,neviete náhodou ako je to pri kúpe dielu cez ebay? Diel ktorý chcem totižto predáva obchod aj cez ebay
sú s tím tiež také ťahanice? Ďakujem

Oni to zase takové tahanice nejsou ale ano, řeší se to ze všech obchodů mimo EU

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz