Logo
Právě je 29. bře 2024 12:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15. kvě 2021 13:19 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 30. pro 2020 16:23
Příspěvky: 60
Bydliště: Jaworzno, PL
Výjimkou je pokud se nepletu případ, kdy koupíš věc která je zahrnuta v Global Shipping Programu - pak už se dodatečných poplatků bát nemusíš, je to všechno zahrnuto v ceně poštovného.
Příklad:
Příloha:


_________________
Rover Mini 1275cc 1991, Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. lis 2021 13:42 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj všichni.
Krátké info o zásilkách z Anglie.
Moje aktuální zkušenost se společnostmi FEDEX a UPS. Poplatek za vyřízení u obou cca 300,- žádné další poplatky za více položek v balíku, skladné atd. nepožadují. U UPS mi dokonce jeden balíček ležel dva týdny, protože byl problém s fakturou a ochotně se mi jejich zaměstnankyně věnovala a žádné skladné apod. nenaúčtovali.

Upozorňuji ale na objednávky z Huddersfieldu tj. http://www.minispares-online.co.uk
Na fakturu odmítají napsat tzv. referenční větu, že díly pocházejí z GB, neuvádí ani jejich "exporter reference number".
14 dní jsem je žádal o opravu faktury a jen se vymlouvají, že to dali na starost dopravní společnosti apod.
Po 14 dnech jsem tedy přistoupil na proclení bez tzv. referenční věty, což vedlo k tomu, že na zboží je nejen standartně dopočítáno DPH, ale bohužel navíc i CLO jako na zboží nepocházející z GB. :oops:

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03. lis 2021 22:09 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
Ahoj já měl teď (2 týdny zpět) dobrou zkušenost s Huddesfieldem, bral sem tlumiče, poslali přes UPS a bez problémů, doručení až do domu za doplatek přímo u řidiče.
Naopak problém s referenční větou jsem měl v léte s M-parts, kdy nebyli schopni tu větu zanést do faktury ani na 3. pokus a neskutečně to protahovalo celní řízení.

Bude to asi individuální a záleží kdo to proclívá a jakou společností.
Ale jak se říká "proclívejme, dokud to ještě jde" :)
čefo

Martin ML píše:
Ahoj všichni.
Krátké info o zásilkách z Anglie.
Moje aktuální zkušenost se společnostmi FEDEX a UPS. Poplatek za vyřízení u obou cca 300,- žádné další poplatky za více položek v balíku, skladné atd. nepožadují. U UPS mi dokonce jeden balíček ležel dva týdny, protože byl problém s fakturou a ochotně se mi jejich zaměstnankyně věnovala a žádné skladné apod. nenaúčtovali.

Upozorňuji ale na objednávky z Huddersfieldu tj. http://www.minispares-online.co.uk
Na fakturu odmítají napsat tzv. referenční větu, že díly pocházejí z GB, neuvádí ani jejich "exporter reference number".
14 dní jsem je žádal o opravu faktury a jen se vymlouvají, že to dali na starost dopravní společnosti apod.
Po 14 dnech jsem tedy přistoupil na proclení bez tzv. referenční věty, což vedlo k tomu, že na zboží je nejen standartně dopočítáno DPH, ale bohužel navíc i CLO jako na zboží nepocházející z GB. :oops:

_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05. lis 2021 07:54 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Tak u mě na fakturu v Hudersfieldu napsali tohle.
Prý tam musí být info. že to pochází z GB (a ne EU) a refer. number prodejce.
Tuto drobnost v Hudersfieldu nebyli schopni na faktuře opravit.


Přílohy:


_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz