Prepnout do plneho zobrazeni
Servisy, díly, prodej, renovace, atd.
Odeslat odpověď

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

27. led 2021 15:38

No to jsem taky zvědavý, jak to teď bude fungovat. Když to ale budeš chtít proclít sám, nemůžou ti to zboží zadržet, dokud to neuděláš, a tím pádem ti napalí poplatek za "uskladnění" u sebe?

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

27. led 2021 23:22

Před pár měsíci mi proběhla emailem myslím nějaká informace o založení "pobočky" Minispares v DE - ale teď už nic nemůžu najít.
Nepamatujete si taky na to někdo?

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

28. led 2021 08:09

Ahoj, no asi to teď bude oříšek. Popíšu vám moji zkušenost...
10.12. Jsem objednával a zaplatil zboží v minisportu( vše bylo skladem). Pak vánoce, zákaz doručováni z UK, atd. tak jsem to neřešil. Dohoda z UK nakonec dopadla, tak dobrý. No po novém roce jim píšu kde je moje zboží? Oni odepisují že aktuálně nemají filtr( jedna z položek), ale že jí čekají každým dnem. Další 3 týdny pryč, tak píšu znovu. Jejich odpověď, že filtr bude za min. dalších 5 týdnů nic moc :(
Tak se jich ptám, zda si můžu místo filtru vzít něco jiného? Pokud to nejde, ať odešlou co mají a ja holt zaplatím druhou dopravu. Po par dnech mi přijde zprava od dpd, ze až zaplatim dph, tak mi bude zboží doručeno. Já VAX platil ale už v prosinci. Tak jsem to prostě musel zaplatit znovu. A teď to z nich budu tahat. A poslední třešnička na dortu je ta, ze mi najednou přijde email, ze filtr můžu bez problemů nahradit jiným zbožím! K čemu mi to je, když bylo zboží už odesláno a ja musím platit dopravu?! No snad se nakonec nějak dohodnem 8)

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

28. led 2021 11:13

S ohledem na ceny letenek před koronou a s nadějí, že i korona někdy opadne, jak to bude fungovat, když tam pojedu osobně s kufrem? Respektive jak to bude fungovat na letišti při návratu a kufrem plným dílů? Dá se to pořešit vše na místě na letišti? Ten Schengen řadu věcí zjednodušuje a nic podobného jsem dlouho neřešil... Díky

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

28. led 2021 17:41

Freerevs píše:S ohledem na ceny letenek před koronou a s nadějí, že i korona někdy opadne, jak to bude fungovat, když tam pojedu osobně s kufrem? Respektive jak to bude fungovat na letišti při návratu a kufrem plným dílů? Dá se to pořešit vše na místě na letišti? Ten Schengen řadu věcí zjednodušuje a nic podobného jsem dlouho neřešil... Díky


Úplně jednoduše. Otevřeš kufr vyndáš fakturu a z faktury budeš muset v ČR zaplatit DPH tedy 21%. Levné letenky moc velký kufr neumožnovaly :lol:

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

03. úno 2021 20:00

jirka2030 píše:Moje Aktualní zkušenost :oops:
Nákup v Minispáres za 80Liber s poštou
DHL požaduje dalších 2850
Tím si myslim že výhodnost nákupu v UK je nulová :evil: :evil: :evil:
Výstřižek.JPG


DHL si nasypala popel na hlavu a asi mi vrátí ten skladovací poplatek, jen nevim kolik
..........................
Provedeným šetřením jsem zjistil, že došlo k nesprávnému účtování poplatku za skladné. Vaše zásilka byla po příchodu do ČR zpožděna v celním řízení. Důvodem zpoždění byla kapacitní vytíženost celního oddělení a enormní nárůst objemu zásilek čekajících na proclení. Za toto zpoždění a chybné účtování na naší straně se Vám velice omlouvám. Poplatek Vám bude samozřejmě vrácen.V souvislosti s kompenzací bych Vás poprosil o doplnění čísla bankovního účtu a IČO společnosti, pokud se jedná o soukromý účet, prosím o uvedení trvalé adresy jeho majitele.

Pane Kučero, je mi velmi líto, že se tato nepříjemná situace dotkla právě Vaší zásilky. Za způsobené komplikace, které Vám v souvislosti se zpožděním zásilky vznikly, se Vám ještě jednou velice omlouvám.

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

06. úno 2021 09:33

Aktuální zkušenost:
Minulou sobotu objednán balík z Minispares za 163GBP (částka bez VAT), doručení přes DHL.
Příjde výzva na vyplnění celního prohlášení, všechny dokumenty jako je objednávka, doklad o zaplacení a poštovné nahrává do dokumentů DHL Minispares.
Oznámení, že je třeba jednat rychle, protože od 3. dne se počítá skladné (oznámení posílají dřív, když je balík ještě na cestě a neleží u nich).
Je třeba popsat každou součástku v balíku (já měl naštěstí pouze nějakých 7 položek) a odesíláte na clení.
Večer mi přišla částka ke clení celkem 1678 Czk (655 poplatek za celní služby DHL zahrnut) a v pondělí by měl být balík doma (tzn 8dní +- od objednání).
Jedinou nevýhodu zpatřuju v případě, že obejdnáváte opravdu hodně položek a musíte to všechno vyplňovat.
Není to žádná raketová věda, ale ano starý způsob byl asi pohodlnější :D
všem přeji pohodové clení

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

06. úno 2021 09:54

Zacatkem ledna jsem objednal jeden disk z http://www.johnbrownwheels.com/ a posilaji pres UPS. Asi po 3 tydnech, kdy to trcelo nekde v UK na prekladisti, to vratili zpatky eshopu, protoze meli spatnou fakturu ke zbozi skrz clo. Nyni to posilaji znovu, tak uvidime.
Sami s tim “bojuji” :)

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

06. úno 2021 18:30

Mám taky už letošní zkušenost s nákupem v UK.

První nákup u https://rimmerbros.com/ z 13.1.2021 celkem 4 balíky za 1637,-GBP poslané přes UPS trčí od 21.1 na celnici v UK.
Druhý nákup u https://nippycarsonline.com/ z 22.1.2021 jeden balíček za 235,- GBP poslaný přes DPD doručen v pátek, vycleno ve francii DPH 20% a poplatek jen 5,-EUR.

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

06. úno 2021 20:13

Zdravím
Zvu vás k nákupu na http://www.mini-land.pl, snažíme se mít velký výběr na místě :wink:

Pokud jde o registraci
https://www.mini-land.pl/Basket

PS
pokud jde o mini sport - úrovně inventáře neodpovídají tomu, co píší :!: :!: :!:

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

21. úno 2021 16:49

CLUBMAN píše:Mám taky už letošní zkušenost s nákupem v UK.

První nákup u https://rimmerbros.com/ z 13.1.2021 celkem 4 balíky za 1637,-GBP poslané přes UPS trčí od 21.1 na celnici v UK.
Druhý nákup u https://nippycarsonline.com/ z 22.1.2021 jeden balíček za 235,- GBP poslaný přes DPD doručen v pátek, vycleno ve francii DPH 20% a poplatek jen 5,-EUR.



Tak mám nějaké novinky k prvnímu nákupu, dva balíky se vrátily odesílateli, za jeden mi poslali a proplatili dobropis, druhý mi poslali znovu přes DHL a další dva se pořád toulají po UK. Dnes mi přišlo z DHL, že mám zaplatit za dva alu disky v ceně 154,- GBP clo+dph 2681,40 Kč a celní poplatky 665,50 Kč celkem teda 3346,90 kč :x :x :x

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

22. úno 2021 08:43

To by mě teda zajímalo, jak vypočetli těch 2600... DPH je 21% tedy z té ceny kol cca 950 a CLO se z UK neplatí ne? Na tom se přece UK a EU dohodli...

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

22. úno 2021 11:38

Protože kola původně pocházejí z Číny tak to vyměřili takto:
clo 4,5% - 208,-
antidumpingové clo A35 22,3% - 1029,- ( nevím co to přesně je )
DPH 21% - 1444,40

Celkem tedy 2681,40 Kč

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

22. úno 2021 21:50

Tak můj poslední nákup v MINISPARES...
Nákup za 155£
+23£ doprava

+1044,- dph
+665,- proclení
+600,- je poplatek za víc položek

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

24. úno 2021 20:34

Ahoj,
právě jsem narazil na evropskou stránku minisportu tj. eu.minisport.com
Ceny v eurech, adresa sídla je v Holandsku. Poštovné dle volby okolo 15 - 30 Eur.
Už někdo zkoušel objednávat? Jde zásilka z Holandska? Vyřešilo by to nynější problémy se cly atd.

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

25. úno 2021 05:57

Objednával jsem před vánocemi, posláno normálně z UK.
https://eu.minisport.com/eu-vat-rules-shipping-from-the-uk

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

26. úno 2021 17:52

rebornCSP píše:Zacatkem ledna jsem objednal jeden disk z http://www.johnbrownwheels.com/ a posilaji pres UPS. Asi po 3 tydnech, kdy to trcelo nekde v UK na prekladisti, to vratili zpatky eshopu, protoze meli spatnou fakturu ke zbozi skrz clo. Nyni to posilaji znovu, tak uvidime.
Sami s tim “bojuji” :)


Tak dnes mi po takřka dvou měsících došel zmiňovaný disk. Minulý týden mi psali mail z UPS, že chtějí popsat položky zásilky a poslat to zpět a dnes (pátek) mi došel balík. Nikdo nic nechtěl...jen mi došel disk a nic jsem ani neplatil (objednával jsem začátkem ledna, první týden tuším). Takže uvidím, jestli mi něco pošlou, ale dřív se to platilo před předáním zásilky (ne?), tak uvidím...

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

10. bře 2021 18:56

Tak jsem se radoval předčasně :) Včera mi došla zvlášť faktura -> 330 za proclení + cca 650 DPH z celé objednávky. Ale přijde mi to vph...

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

14. kvě 2021 11:31

Ahoj ,neviete náhodou ako je to pri kúpe dielu cez ebay? Diel ktorý chcem totižto predáva obchod aj cez ebay
sú s tím tiež také ťahanice? Ďakujem

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

14. kvě 2021 15:06

dexosk píše:Ahoj ,neviete náhodou ako je to pri kúpe dielu cez ebay? Diel ktorý chcem totižto predáva obchod aj cez ebay
sú s tím tiež také ťahanice? Ďakujem

Oni to zase takové tahanice nejsou ale ano, řeší se to ze všech obchodů mimo EU
Odeslat odpověď