Prepnout do plneho zobrazeni
Servisy, díly, prodej, renovace, atd.
Odeslat odpověď

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

15. kvě 2021 13:19

Výjimkou je pokud se nepletu případ, kdy koupíš věc která je zahrnuta v Global Shipping Programu - pak už se dodatečných poplatků bát nemusíš, je to všechno zahrnuto v ceně poštovného.
Příklad:
zasilka.PNG

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

02. lis 2021 13:42

Ahoj všichni.
Krátké info o zásilkách z Anglie.
Moje aktuální zkušenost se společnostmi FEDEX a UPS. Poplatek za vyřízení u obou cca 300,- žádné další poplatky za více položek v balíku, skladné atd. nepožadují. U UPS mi dokonce jeden balíček ležel dva týdny, protože byl problém s fakturou a ochotně se mi jejich zaměstnankyně věnovala a žádné skladné apod. nenaúčtovali.

Upozorňuji ale na objednávky z Huddersfieldu tj. http://www.minispares-online.co.uk
Na fakturu odmítají napsat tzv. referenční větu, že díly pocházejí z GB, neuvádí ani jejich "exporter reference number".
14 dní jsem je žádal o opravu faktury a jen se vymlouvají, že to dali na starost dopravní společnosti apod.
Po 14 dnech jsem tedy přistoupil na proclení bez tzv. referenční věty, což vedlo k tomu, že na zboží je nejen standartně dopočítáno DPH, ale bohužel navíc i CLO jako na zboží nepocházející z GB. :oops:

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

03. lis 2021 22:09

Ahoj já měl teď (2 týdny zpět) dobrou zkušenost s Huddesfieldem, bral sem tlumiče, poslali přes UPS a bez problémů, doručení až do domu za doplatek přímo u řidiče.
Naopak problém s referenční větou jsem měl v léte s M-parts, kdy nebyli schopni tu větu zanést do faktury ani na 3. pokus a neskutečně to protahovalo celní řízení.

Bude to asi individuální a záleží kdo to proclívá a jakou společností.
Ale jak se říká "proclívejme, dokud to ještě jde" :)
čefo

Martin ML píše:Ahoj všichni.
Krátké info o zásilkách z Anglie.
Moje aktuální zkušenost se společnostmi FEDEX a UPS. Poplatek za vyřízení u obou cca 300,- žádné další poplatky za více položek v balíku, skladné atd. nepožadují. U UPS mi dokonce jeden balíček ležel dva týdny, protože byl problém s fakturou a ochotně se mi jejich zaměstnankyně věnovala a žádné skladné apod. nenaúčtovali.

Upozorňuji ale na objednávky z Huddersfieldu tj. http://www.minispares-online.co.uk
Na fakturu odmítají napsat tzv. referenční větu, že díly pocházejí z GB, neuvádí ani jejich "exporter reference number".
14 dní jsem je žádal o opravu faktury a jen se vymlouvají, že to dali na starost dopravní společnosti apod.
Po 14 dnech jsem tedy přistoupil na proclení bez tzv. referenční věty, což vedlo k tomu, že na zboží je nejen standartně dopočítáno DPH, ale bohužel navíc i CLO jako na zboží nepocházející z GB. :oops:

Re: Mini Spares / Mini Sport a další anglické shopy

05. lis 2021 07:54

Tak u mě na fakturu v Hudersfieldu napsali tohle.
Prý tam musí být info. že to pochází z GB (a ne EU) a refer. number prodejce.
Tuto drobnost v Hudersfieldu nebyli schopni na faktuře opravit.
Přílohy
faktura Hudersfield.jpg
Odeslat odpověď