Prepnout do plneho zobrazeni
Renovace, úpravy, opravy aut, krok po kroku.
Odeslat odpověď

Petan - Mini s Honda VTI

06. bře 2007 23:37

Honda VTi – Mini

Zdravím,
I já posílam prispevek na tema zmena agregatu v Mini. Takze po poradku. Naposled jsem se obevil na Mini strankach kdyz jsem se tesil ze mam 3 Miniki
( prispevek k Luhacovicam 2006 ). Ale okolnosti se trochu zmenily a tak jsem z Miniky prodal, zbyl my jeden a dotoho jsem se rozhod dat motor z Hondy.Jelikoz my motor odesel, aj ta technika zlobila,vim ze nekdo muze mit namitky,ale jsem se tak rozhod „ postavim Minika z dobrou fungujici technikou a samozrejme i vykonove jinde, ale auticko ktere bude ujinech vzbudzovat usmev ale kdyz to pojede jak ma, tak nekterym ten usmev zamrzne ( samozrejmne vylucne na sprintech ), takze to k me myslence......
Ted trochu o tom co tam bude... už je ..... motor z HondyCivic VTEC ( 160 koni ). Pozili jsme i napravu zkracenou z Hondy, brzdy predni i zadni, zavodni tlumice Koni, ochrannej ram a jine upravy....
Doufam, ze na leto jezdim. Mam velke stesti, ze mam velmi sikovneho kamarada,jinak bych na tu prestavbu ani nepomyslel.
K tema STK.Jelikoz ziju na Slovensku,Minik je na Ceskej SPZ,tu na Slovensku je pro policajti ceske auto tabu,takze do toho nesprtaj, ale treba vse z mirou,urcite se budu casem to zlegalizovat ale zatim to necham tak, ze zatim ....
Cekam jak my nekteri nalozej pro zhanobeni Minika,a le doufam, z ese to nekterim bude libit, az to bude jezdit tak se ozvu.

Petan
Přílohy
P3065592.jpg
P3065592.jpg (114.65 KiB) Zobrazeno 23901 krát
P3065589.jpg
P3065589.jpg (125.74 KiB) Zobrazeno 23901 krát
P3065587.jpg
P3065587.jpg (115.36 KiB) Zobrazeno 23901 krát

06. bře 2007 23:56

další velmi smělý projekt, který vyvolá rozpory, ale mě se to líbí
držím palce všem kteří se do něčeho pustí

07. bře 2007 09:58

No vypadá to super.
Také chválím takovéto akce a těším se až to uvidím v akci.
A policajtům prostě nestav, takhle to dělám i já se svou(jednostopou) Hondou. :D

07. bře 2007 13:09

Moc pěkný projekt.Našel jsem video kde je mini nejspíše se stejným motorem jako tam dáváš ty .Neuvěřitelný jak si hraje s Cooprem S od JCW :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=nj4GyEQXi1U

07. bře 2007 20:45

no, tak toto som chcel urobit uz pred vyse rokom, ale stalo ma to vela problemov a vzdal som to. cela takato krasa, podla mna, stoji v anglicku cca 85 az 100tisic korun. jazdi ich tam kvantum a je to uplna parada. auto jazdi ako blazon, a vela mini fanusikov, nechava svojich milacikov z vonku ako srot, ale brazdia cesty ako formula.
iba sa chcem opytat, ako riesit velkost motora a velkost predku. nakolko ten motor sa tam bez 9 cm nezmesti. vacsina ludi predlzuje predok.

honda vti

07. bře 2007 22:34

oj moc pekne drzim palce a blatniky se opravdu prodluzuji :wink:

08. bře 2007 18:39

takze dekuji za podporu,dela se na tom,ale aby se to neuspechalo tak se snazime nic nepodcenit,mimochodem ram na uchiceni motoru delame na podruhy,prvni skoncil v kontejneru,predek budeme prodluzovat presne o 8cm,mame to vymeslene tak ze jsme se nechaly inspirovat new mini,predni kapota bude spojena z blatnikama v jeden kus,to se bude otvirat na horu,tech 8 cm dolozime kde navazujou konce blatniku ke karoseriji,mame to uz na sucho vyzkousene,ten kamarat je velmy sikovnej autoklempir,myslim jsi ze jsi to vsimnou jen zasveceni,desing minika necham klasik,nerezove narazniky a jine uzitecne krasne veci,bude cernej se sachovnici na streche+sachovnicove pruhy na kapote,uz jse nemohu dockat,tesim se moc Petan

nové foto

12. lis 2008 22:44

Prosím o zveřejnění nových fotek ohledně stavby a jejího pokračování.

implantace motoru

13. lis 2008 08:19

Zdarec , celkem jsi mě potěšil že ses pustil do tohoto projektu. Já se obdobnou myšlenkou zabývám už delší dobu ..... Mám postavené mini na závody do vrchu a poměrně pravidelně se snažíme zúčastňovat celého seriálů závodů do vrchu KW berg trophy. Máme - na naše podmínky poměrně slušný motor , převodovku HEWLAND se šnekovým samosvorem a spoustu jiných vychytávek za poměrně velkou hromadu peněz , ale v průběhu letošní sezony jsme s hrůzou zjistili , že proti autům novější koncepce - se 16 ventilem a stříkačkama se prostě nechytáme. Na 5 ti kanálovou hlavu a 3 x uloženou kliku to je hranice
- a samozřejmě na úkor spolehlivosti a tak jsme letos spíš víc opravovali než závodili. Proto jsem se tedy začal zaobírat myšlenkou implantace jiného agregátu ..... rozhoduju se pro 16 ventil - 1120 ccm z auta ROVER 200 , protože řády KW bergu sice povolují změnu agregátu , ale musí být téhož výrobce. V současné době tedy sháním informace o tom, jak se to provádí a jaké problémy mě čekají,takže bych se s tebou docela rád poradil ....... Jo, ale sehnat tento agregát je poměrně velký problém , takže .... kdyby jste někdo věděli ... ROVER 200 1120ccm 16 V , typ motoru 11K4 (od roku výroby 2002 výše ) ...... :?

Good

13. lis 2008 10:27

Koukám,že si se toho s kararádem,který jistě šikovný bude zhostil velmi úspěšně. Za sebe to za hanobení Mini nepovažuji, ba naopak je to jakási High-tech evoluce ukončeného vývoje, která jde idividuálním směrem k nárokům jeho majitele. Řeším něco podbného, původně se mělo jednat o agregát serie K Rover 114 GTi (103PS) ale z důvodů úspory místa (odstranění nežádoucího prodloužení přední části karoserie) a možnosti využití původního zavěšení předních kol jsem skončil u Suzuki Swift 1.3GTi (101),ale pšššt!. Těším se na pokračování tvého projektu o kterém jiní hodně mluví ale málo děje. Tak ať se vám daří a těším se, že se třeba potkáme. Držím palce. By Jozzy

Re: Honda VTI - Mini

19. lis 2010 22:24

když jsme narazili na Petana v hospode, tak jsme samozrejme nevynechali ani probrat veci okolo Miniku ;-) nakonec jsme se dojeli podivat i na tento projekt, ktery za tu dobu neumrel, ale zdarne se na nem pracuje ;-)

Stav vozidla je skoro z 95% hotov, motor je funkcni, vozidlo jezdi (zvuk je masakrrr :twisted: ) a je zapotrebi jen doladit takovou kosmetiku :-) tesim se na svezeni ;-)

Dost bylo slov a se svolenim vkladam i aktualni (jeste horke) fotky ;-)
Přílohy
aP1010746.JPG
aP1010746.JPG (116.05 KiB) Zobrazeno 20491 krát
aP1010747.JPG
aP1010747.JPG (134.34 KiB) Zobrazeno 20491 krát
aP1010748.JPG
aP1010748.JPG (130.86 KiB) Zobrazeno 20491 krát
aP1010749.JPG
aP1010749.JPG (147.55 KiB) Zobrazeno 20491 krát
aP1010750.JPG
aP1010750.JPG (126.83 KiB) Zobrazeno 20491 krát
aP1010751.JPG
aP1010751.JPG (136.45 KiB) Zobrazeno 20491 krát

Re: Petan - Mini s Honda VTI

20. lis 2010 17:36

masakr...drzim palce at se dilo dari. :bigups: :banana:

Re: Petan - Mini s Honda VTI

21. lis 2010 02:28

tak to chci vidět! :bigups:

Re: Petan - Mini s Honda VTI

21. lis 2010 12:15

Bomba.Tohle chci pod stromeček :bigups:

Re: Petan - Mini s Honda VTI

21. lis 2010 12:21

Mám na autora projektu dva dotazy, podařila se implantace agregátu a modeláž uchycovacího rámu bez nutnosti prodlužovat kastli v místě rádiusu předních blatníků/ musel si prodlužovat? A druhý dotaz v jakém úhlu máš středy poloos vůči středům nábojů? Děkuji za odpověď. By Jozzy

Re: Petan - Mini s Honda VTI

21. lis 2010 13:07

Jak to pokračuje :?: :thumbup:

Re: Petan - Mini s Honda VTI

21. lis 2010 16:23

Jozzy: odpovim ti jen na cast otazky, predek je "natazen" o 8cm... na zbytek ti urcite majitel odpovi ;-)

ikenamini: posledni fotky jsou 2 dny stare, tak za tu dobu se to urcite vic pohnout nemohlo :-)

Re: Petan - Mini s Honda VTI

21. lis 2010 19:36

Zdravim, dlouho jsem se neozval, Mini Honda projekt na chvilu zamrznul, bouzel jsem se nedohod s mechanikem na dokonceni... doufam, ze se mi podari pres zimu minika dokoncit. Jsem velmi rad, ze jsem se seznamil s MiniMikem a jeho velmi prijemnou polovickou :) a ze mne navstivili a jsme mohli pokecat o Minikach, tu na Slovensku jsem trochu odriznutej...

Odpoved na otazky: ram na motor jsme prizpusobili motoru a karoserii, kapota s blatnikama se musela prizpusobit a prodlouzit - original dil je jen kousek předni kapota (černa barva) a ramecky na svetla, jinak se zbytek musel vyrobit z plechu - viz fotka, kde je videt to co ma trochu rezovou lisej je vyrábané na kolene, to se presne prizpusobilo na vzdalenost a velikosti kol. Uhel poloos vuci stredovym nabojum by mel bejt v pohode, nejsem tak technicky zalozenej, ale melo by to fungovat... budu se snazit, aby se Mini dokoncilo... a ze se na dalsi Mini akci ukazu s fungujicim minikem... dekuju vsem za podporu... Petan

Re: Petan - Mini s Honda VTI

22. lis 2010 21:57

obdivoval jsem tyhle swapy na IMM a ted uz je jedna i tu ...

mazec jsi pasak ze jsi se do toho pustil a uz jsi jen kousek od cile :bigups:

Re: Petan - Mini s Honda VTI

22. lis 2010 23:24

Dam tipa na video na Youtube (mini compilation) jsou tam 2 skoro stejna videa,cca 6 a 7 minutove...masakrrr :evil: ..to si poustim na dobrou noc.... :P urcite se vam to bude moc libit s pozdravem mini fakt miluju

super udelanej mini film s motorama,honda vtec,R1,hayabusa....je to mazec....zlej zlej minik :P


Odeslat odpověď