Logo
Právě je 29. bře 2024 01:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: hhad - Mini Projekt
PříspěvekNapsal: 11. říj 2011 00:16 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. úno 2011 21:28
Příspěvky: 2
Zdravím všechny Miníkáře.
V únoru tohoto roku jsem se stal též hrdým majitelem jednoho malého-velkého vozu :D.Pro představení je to 1273ccm 46kW s typovým označením MK II.
Bohužel již od počátku mého malého (vélkého) projektu se ukázalo, že vše nebude tak jednoduché, jak se zprvu zdálo. Na začátku Března tohoto roku jsem tedy oslovil dva pány, kteří se zabívají karosářskou prací na starších vozech, ve kterých už malinko i rostla nějaká ta tráva :D :D . Stav mého klouzka sice nebyl tak hrozný, ale na co se šáhlo, to se muselo opravit. Má představa byla jasná. Kastle musela vypadat jako nová. Pánové už pár aut postavili, tak jsem se neměl čeho bát. Znám jsem je již delší dobu a důvěřoval jsem jim. To jsem ovšem neměl dělat. Vozidlo jsem od nich vyzískal teprve před 14 dny a nedodělané, celé odstrojené a bez mnoha dílů. Takže jsem se do všeho nakonec pustil s pár kamarády. Pro náhled situace zde vkládám i odkaz. Abych se mohl i malinko pochlubit. :) http://kapbt.rajce.idnes.cz/Mini_projekt/
Rád bych Vás zkušenější majitele požádal o pár rad pro začátek. Sháním i pár dílů takže by se mi šikla i nějaká ta rada kde co nakoupit. Prozatím sháním sloní uši pro moje 13´´ disky a o radu jak to tam zakomponovat, aby to neškrtalo. Předchozí majitel mne informoval o tom, že by se to mělo nějak vyříznou. Nevím, zda-li je to úplně ideální nápad. :| Přece do něj nebudu hned řezat. :D Při odstrojování motorového prostoru jsem zjistil, že chladič vody je již ve více než špatném stavu a do formy ho už nevrátí ani repase. Je na tom prostě už víc než zle. Kotouče už mají své nejlepší roky za sebou, takže by asi taky chtěli inovovat.
Prosím tedy touto cestou o radu a o pomoc, abych se i já, jako naprostý technický antitalent mohl podívat na Váš sraz i s mým malým - velkým vozem.

Děkuji za rady i názory.

_________________
Každý z nás má svůj MINI svět. :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Projekt
PříspěvekNapsal: 11. říj 2011 09:58 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2005 18:40
Příspěvky: 540
Bydliště: Brno
Nazdar Hlade,
ideální je najít si nějakého majitele mini v bližším okolí, abys neprodělal gatě jen za přesuny kvůli radám a věcem. Na fotkách je vysoká koncentrace rz ze Středočeského kraje, ve kterém sídlí dost lidí činných i na tomto fóru. Jinak tvé auto je mini r.v. 1992-96 s jednobodovým vstřikováním paliva známé jako Spi. V německu se tyto verze hází do pytle pod označením Mk II, přesněji jde o variantu Mk VI ale to není důležité.
O nákupu dílů tu máme speciální vlákno stejně jako o úpravách pro širší disky - pro začátek doporučuji prolistovat a hned budeš mít hlavu jak balón.
jinak chladič není problém - myslím, že by stačil dobrý jetý. Kotouče nejsnáze a nejrychleji seženeš u prodejců druho výrobových dílů na všechny značky (AutoKelly apod.)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Projekt
PříspěvekNapsal: 11. říj 2011 11:19 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. dub 2005 21:26
Příspěvky: 76
Bydliště: Brňany
Ahoj. ty blatníčky (sloní uši jestli dobře chápu) pro kola 6x13 mám v regálu. Jsou jetý. jestli teda neshanis novy tak ti to muzu nafotit a příp. se domluvíme. Mám možná i 3 středový krytky na tvoje kola jestli ti chybí. Jsou to kola MELBER?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Projekt
PříspěvekNapsal: 05. lis 2011 16:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. úno 2011 21:28
Příspěvky: 2
Zdravím všechny.

Po třech týdnech usilovné práce se mi konečně podařilo vyndat motor a zbytek dílů. Huráááá do lakovny. Tam už si to prý dopřipravý. Sundají přední i zadní nápravu ( pokud se tomu tak říká - možná jsem to malinko přejmenoval ) nechají opískovat co bude potřeba a nalakují. Stále mi chybí pár dílů. Ty už ale budu muset koupit nové. :-) Držte mi palce ať to kluci nalakují pořádně. :-)


Přílohy:
chudak mini 2.jpg
chudak mini 2.jpg [ 192.41 KiB | Zobrazeno 7354 krát ]

_________________
Každý z nás má svůj MINI svět. :-)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini Projekt
PříspěvekNapsal: 07. pro 2011 21:17 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
Takže držim palce.

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz