Prepnout do plneho zobrazeni
Renovace, úpravy, opravy aut, krok po kroku.
Odeslat odpověď

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

29. říj 2015 09:37

Sice jsem ted na druhem konci sveta a mini ceka na muj navrat, ale dneska jsem dumal, jak to udelat s tachometrem? Motor a prevodovku mam z auta s 12" ci 13" kolama, ale jezdit budu na 10". Je nejaky overeny figl jak sladit tachometr a prevodovku bez vymeny diferencialu?
Diky

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

29. říj 2015 11:15

kola su predsa priemerovo rovnake :?:
je jedno na akom disku
aspon sa domnievam...

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

29. říj 2015 14:10

No to se asi pleteš, pokud mám disk 12" a k tomu gumu vysokou 70 (145/70R12) tak kolo bude mít určitě vetší průměr než 165/70R10.
Sám to vidím na svém autě kde mám nastavené HI-ĹO podle trumpet a mezera mezi kolem a blatníkem je tragická. :wink:

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

29. říj 2015 14:25

rozmer pneu se dava podle toho, aby to bylo napric rozmerum rafku cca stejne, ale samozrejme i tak tam male rozdily jsou...

u jiz zminenych 145/70/12 vs 165/70/10 je rozdil celkem veliky, presneji je 10" o 2cm nizsi nez 12"... takze v celkovem hledisku je to 5% rozdil u jiz tak nepresneho rychlomeru :-)

Jinak jak to resit? Asi nijak, jen si zjistit pomoci GPS kolik mas jezdit podle soucasneho tachometru, vic bych to asi neresil....

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

29. říj 2015 16:22

ma to i dalši možne řešeni . vyměnit převod nahonu tachometru pokud vim jsou tři a neni to velka věda .

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

30. říj 2015 17:08

Pavel260 píše:No to se asi pleteš, pokud mám disk 12" a k tomu gumu vysokou 70 (145/70R12) tak kolo bude mít určitě vetší průměr než 165/70R10.
Sám to vidím na svém autě kde mám nastavené HI-ĹO podle trumpet a mezera mezi kolem a blatníkem je tragická. :wink:

je mi jasne ze je tam rozdiel, sam som to zazil ked som na uzsi disk obul uzsie gumy a uz som v zime nemusel do dvora cuvat sikmo :D
myslene to bolo tak ze je to zanedbatelne z hladiska tachometru
na mini to odsledovane ale co sa tyka ostatnych aut tak tachometre ukazuju vyssiu rychlost (na pneu ktore su original) ako v skutocnosti
takze ak som presedlal z 32" palcovych pneumatik na 33", bol tachometer presny ;)

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

04. lis 2015 03:05

fany píše:ma to i dalši možne řešeni . vyměnit převod nahonu tachometru pokud vim jsou tři a neni to velka věda .


Diky Fany, v to jsem doufal. Tak ted muzu zase klidne spat. Neresit to a pouzivat GPS je sice pekne, ale kdyz uz se clovek patla s celym autem, tak je skoda tyhle veci nedotahnout do konce...

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

01. dub 2016 01:29

Ptal jsem se lakyrniku, ale neporadili... jak nejlepe sundat barvu z chladice? A kdyz uz jsme v tom, jaky typ barvy nasledne pouzit na nalakovani? Diky.

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

01. dub 2016 12:37

vyzkoušel bych louh ,většinu barev to dá.Používám ho dost často. Jen by neměl být hliníkovej ,to by ti asi moc nezbylo.

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

04. říj 2016 14:35

A začínáme s elektrikou... Nemáte někdo tip, kde by se daly sehnat nové terminály do více pinových konektorů svazku? (fastony si samozřejmě umím sehnat)

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

14. lis 2016 20:28

Ahoj,
je rozměrově 5 vypínačový plech (http://www.minispares.com/product/Class ... |Back%20to) ekvivalentní se 4 dírovým? Že bych tam přihodil vypínač na mlhovku. Díky

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

21. lis 2016 20:26

Ahoj,
dívám se po termoakustické izolaci, kterou bych vylepil přední přepážku, podlahu a strop. Co jsem zatím našel, tak celkem darda, nemáte někdo tip, kde by se to dalo sehnat za rozumnou cenu? Případně nějaké alternativy?

Díky

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

21. lis 2016 21:52

Ja pouzival od firmy Mikra z Hornich Pocernic http://www.mikra.cz Prodavaji v metrazi samolepici izolacni cajk. Na vnejsku hlinikova folie, uvnitr nejake skelne vlakno ci co..
Přílohy
IMG_1123.JPG

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

03. zář 2018 15:29

Ahoj,
neměli byste někdo na prodej držák trojbudíku?

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

30. led 2019 14:07

Ahoj, opět prosba o radu.
jaký materiál použít místo původní izolační "deky" která je nalepená zespoda střechy. U mirelonu a molitanu mám strach, že se to za chvíli rozdrobí, přeci jen střechu mám černou a v létě bude dost rozpálená.

Díky za rady

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

30. led 2019 17:22

Ahoj, tam já nedával nic. Přišlo mi to zbytečné.
Ať se ti daří

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

14. úno 2019 15:53

Ahoj,
prosím nemáte někdo prosím tyto náhradní díly:
na tříbudíkovou kapličku přístrojovky:
Kroužky kolem budíků na 3 klipy - 3ks
hranaté patice žárovek přístrojovky - 2-8ks

konektor který by pasoval do tohoto altíku - stačí jen plastový domeček, terminály dám stejně nové

Díky moc
Přílohy
konektor.PNG
konektor altíku
Krouzky_a_patice.PNG
kroužky budíků a patice žárovek přístrojovky

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

14. úno 2019 21:40

Kroužky mám. Jen musím kouknout jestli mají 3 klipy

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

14. bře 2019 14:54

Dokončuju elektriku, (kabeláž pročištěná, překrimpovaná, doplněna relátka světel, nožové pojistky, ...)
Ale teď mi tam zůstal jeden nezapojený bílý drát, který vede od pojistek (originál faston) k přednímu čelu, aktuálně končí zhruba u startéru (volný konec ustřižený, urvaný?).
Nevíte k čemu by mohl sloužit. Už fakt nevím. Myslím, že zapojené je už vše a ve schématu jsem žádný bílý vodič který by vedl ke spotřebičům v motorovém prostoru nenašel. (litrový karburátor 1988)
díky za rady

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

23. kvě 2019 10:13

Mám problém,
moje mini je dovezené z Německa, kde bylo odhlášeno v roce 1997. Na úřadě jsem se včera dozvěděl, že mi auto nepřihlásí, protože k němu nemám malý německý TP. (velký a odhlášku mám) Evidenčku mi bez něj prý taky neudělají. Neřešili jste někdo podobný případ? Možnost zelených značek a vše co se jich týká znám, ale pokud to jen trochu půjde, chtěl bych se jim vyhnout. Případně kolik by tak mohla být cena dokladů? (rv.84, 998ccm, 10"kola)
Díky za jakýkoliv tip.
Odeslat odpověď