Prepnout do plneho zobrazeni
Renovace, úpravy, opravy aut, krok po kroku.
Odeslat odpověď

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

23. kvě 2019 13:55

Z toho co píšeš, tak jediná rozumná možnost jsou právě V čísla. Bez druhého dokladu (malého TP) s tím neuděláš nic, předělávat papíry je vzhledem k (současné, či budoucí) hodnotě auta úplný nesmysl.

Malý TP jsem řešil před lety (Bmw Z4) a kdybych tenkrát nenáhaněl prodejce ze zahraničí, zůstane mi pouze auto bez papírů. Nešlo to vyřešit absolutně nijak. Nakonec jsem z něj ten malý TO dostal. Pak jsem taky jel 800km na jednoho Saaba 900 Turbo (1987) a na místě jsem zjistil, že je z důvodů ztracených dokladů převařené Vin, přenýtovaný štítek. "Pokud máš na stk známého, tak je to v pohodě" :roll: takže jsem se otočil a jel domů.

90.léta jsou pryč, vše bude jen horší a ta doba těmto věcem nepřeje a lepší to určitě nebude.

Co vidíš jako hlavní problém u V čísel?

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

23. kvě 2019 20:35

Já jsem teda u přihlášení jen s velkým TP nikdy problém neměl. Přihlašoval jsem už takto Mini ze Španělska a 2x z Itálie. Zdá se mi, že to je častokrát jen na libovůli úředníka...

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

23. kvě 2019 20:36

Řešil jsem úplně ten samý problém. Pokud máš velký TP s odhlášku ( zelený a růžový papír) tak to jde přihlásit. Sám jsem to s těmito doklady přihlásil v září.

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

23. kvě 2019 22:48

V tom případe je to potřeba přihlásit v Praze..

Možná taky jde o to, o jakou zemi se jedná.. Já přihlašoval auto ze Slovenska (prapůvod Itálie) a tam prostě velký TP a odhláška nestačila..

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

24. kvě 2019 07:03

Pavel260 píše:Řešil jsem úplně ten samý problém. Pokud máš velký TP s odhlášku ( zelený a růžový papír) tak to jde přihlásit. Sám jsem to s těmito doklady přihlásil v září.


A to bylo taky Německo? Mám velký techničák (bílý papír zelený tisk, dvakrát přeložený do formátu A5) a německou odhlášku (zelený papír A5)

Jinak co se týče V-ček. Zatím je to celkem v pohodě, minulý rok dokonce prodloužili platnost testací na dva roky, ale jinak je spíše trend celý proces zpřísňovat kvůli jeho zneužívání. Moc bych se nedivil, kdybychom se v budoucnu opět dočkali zavedení knihy jízd nebo podobných vymožeností, o postupném navyšování poplatků asi ani nemusím mluvit. I když to je u všeho. Zatím je naštěstí v podstatě jediným omezením zákaz používání V-vozidel pro podnikání. Můj plán tedy byl udržet auto na černých značkách a veteránskou testaci provádět případně v podstatě jen z důvodu možnosti čerpání výhod jako odpuštení EKO poplatku, 1/12 povinného ručení nebo zbavení se nutnosti měření emisí. Navíc na autě mám úpravy drobného rázu, pro větší spolehlivost a bezpečnost v provozu, (jako jsou relé v elektrice, světlomety s H4kama, přídavné 3 brzdové světlo, ...) a nějaké kosmetické věci, kde jsem 100% originalitu opravdu neřešil a počítal s normálním provozem. A mám obavu, že kdybych někdy narazil na pitomce testovacího komisaře, tak ty to mohl být problém.

*omlouvám se za elaborát, ale kratší by to asi nedávalo smysl.

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

23. črc 2019 22:39

Ahoj, nemáte někdo prosím zadní stěnu uskočené palubovky (typ police), která by byla k mání? Může být i horší stav, aspoň jako šablona. Díky moc
Přílohy
palubovka.JPG

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

31. črc 2019 22:37

neco bych nasel.

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

29. zář 2019 11:52

Ahoj, tak papíry se nakonec podařilo vybojovat taktikou asertivního přesvědčování, že zelená odhláška nahrazuje malý německý techničák - navíc to tak podle všeho i je. Ještě zbývá dořešit interiér, ale to je zatím vedlejší. Díky moc všem za rady a pomoc... určitě nekončíme, ale momentálně přichází na řadu megaprojekt dům, takže další auto/moto projekt tak nejdřív za 3 roky. V mezidobí snad někde na srazu.
Přílohy
resize0001.jpg
První akce, prvních 120km...

Re: MyRow - Mini Projekt Marvin

17. bře 2024 23:54

Ahoj, na auto posledních pár let nebyl čas a tady na fórum už vůbec ne. Prosím Vás potřeboval bych sehnat servisní sadu na karburátor SU HS4 waxstat. Dost se v těch platbách daní a cla ztrácím. Jak je to teď s posílámím dílů z Británie? Jaká je nejrozumnější cesta? Díky moc za odpověď.
Odeslat odpověď