Logo
Právě je 28. bře 2024 12:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 26. čer 2020 18:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. čer 2020 23:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Stredocesky kraj
Wow, scooby, klobouk dolu!!! Vypada to uzasne, jen.... tohle (to rozpulene auto) je presne to, ceho se bojim “nejvice”... pac, shanet “jen tak” darce by asi nebylo nic moc fajn... koukam, ze si mel stejne sedacky jako tam mam ja a ze si tam daval cobry nebo jk se jim rika... to je sen :) ja budu muset sehnat jeste cast te zadni sedacky prave, protoze ta tam schazi...
jen orientacne, dokazes rici, na kolik te takhle ta karosarina vysla? Ja se fakt nejvic bojim, ze budu muset sehnat presne tu spodni pulku... ac mi prijde, ze zrezle to mam MALINKO min, tak buh vi, co je moc a co je malo :D skoda, ze nejsi z okoli, kdyz sis timhle uz prosel :D ja dnes akorat potkal v ricanech krasneho zrenovovaneho (takoveho “zluteho”) miniho, tak jsem jen zaplakal :D

Edit - koukam jeste na to rajce a klobouk dolu opravdu... takovouhle karosarinu bych si nechal libit a velmi rad bych se do toho pustil obdobnym zpusobem...jen s tim rozdilem, ze mas asi trochu vzacnejsi vuz :D (starim)... ale presne tohle je to, co bych nejradeji... sprovoznil motor, odvezl to domu do garaze a postupne sroubek po sroubku rozebirat. Udelat KOMPLET karosarinu a pak dalsi rok pomalinku skladat do kupy...

_________________
Rover Mini 1300 1991 | BMW Z3 Coupe 2.8 | Honda Civic 6g d15z6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26. čer 2020 19:30 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 613
Bydliště: Ostrava
No, vzácné to není, litr z r. 89

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Naposledy upravil scooby_doo_ dne 29. čer 2020 10:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2020 09:05 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 26. kvě 2009 22:07
Příspěvky: 334
Bydliště: Jaroměř - Praha
Z těch pár fotek je zřejmé že budeš měnit celý předek, minimálně rohy torpéda, prahy, spodní část kufru.
Opravu dveří není potřeba zmiňovat :-) lokální opravy blatníků očividně nemají smysl. Tohle se mění na téměř každém "lehce" ohnilem mini.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2020 12:31 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. čer 2020 23:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Stredocesky kraj
Pavle, diky moc za info. Dva dotazy:

Asi pro me nejdulezitejsi info k tomu, abych si to nejak sesumarizoval.
Citace:
Tohle se meni na temer kazdem ‘lehce’ ohnilem mini

Mas na mysli vsechno to vyse popsane, nebo konkretne jen opravu blatniku?

Vidis, dveri jsem si skoro ani nevsiml :D

Spodni cast kufru (kufr celkove) vypada ok, jen to zadni nabodovani (hnedle za tim chromovym naraznikem), tam jsem se domnival, ze tam by mohlo stacit “jen” vyriznout prave tyto kraje. Bude tedy spis sahnout do cele podlahy?

Dekuju moc!

_________________
Rover Mini 1300 1991 | BMW Z3 Coupe 2.8 | Honda Civic 6g d15z6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2020 14:38 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
Ztech pár fotek co jsem prošel tak je vidět že je to celé shnile a někdo už to schovával pod kyt, takže ve finále to bude ještě horší a k tomu i ta zadní napravnici.

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2020 16:30 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 260
Bydliště: Mariánské Lázně
Souhlasím s Georgeusem. Hlavně z téhle fotky usuzuji, že ta kastle bude příšerně splácaná a rám taky nevypadá úplně pěkně.
Počítej s nejhorším. Vlastně na každé fotce auta, kterou jsi vyfotil, je nějaký problém.
Většina věcí je ale vidět už letmým pohledem, proto moc nechápu, že tohle nebylo bráno v úvahu při koupi.
Muselo bejt jasný, že tohle nebude jen o tom vyvařit prahy.


Přílohy:


_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2020 16:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. čer 2020 23:06
Příspěvky: 18
Bydliště: Stredocesky kraj
Jak jsem psal, davat za auto 150k a “hledat chyby” byl pro me nerealny scenar. Kupovat auto za 300 a nemit k nemu vztah a jen jezdit take nebyl realny scenar. Ideal byl koupit auto za 50-100 MAX, nehledat chyby a proste ho postupne zacit delat. Co udelaly ceny mini za poslednich 5let vsichni vite. Zdvojnasobily se. Neverim, ze budou dal nesmyslne rust, protoze mini je sice stylovka, ale realnou hodnotu moc velkou nema. Nejedna-li se o nejake top extra verze s historii (typu “tohle mini hralo v beanovi) a tech je kolik. Desitky kusu. A troufnu si rict, ze zadne neni v CR. Aktualne je v CR nejzajimavejsi john cooper za (nepletu-li se) 300k (nebo neco podobneho). Auto nadherne, ze sbirky, bude tam jen “par veci”, ale na moje uziti je toho auta skoda. Zcela prapuvodni plan byl do toho opravdu dat hondacky motor. Tedy proto byl pro me kup “vraku”, jedinou variantou (ac nejsem purista, byla by skoda to davat do relativne slusneho auta, ktere udela nekomu radost v zakladu)... nehlede na to, ze takove auto “najit” uz neni moc easy... v Cr je aktualne na prodej par kousku, vetsinou 1.0 a vsechny okolo 150k. Pricemz (z fotek) to moc “zrenovovane” nepusobilo (viz ten cerny co je na prodej)...
Zaroven, jsem clovek, ktery kdyz se rozmysli, tak to proste “vzda”... uz mi takhle utekly mini pred 5ti lety, pred 3mi lety a stejne tak minuly rok. Proto jsem si rekl “bud a nebo”. V hranici od 0 do 100k jsou v CR 2-3 vozy. Jeden byl muj. Druhy cerny z bazaru, ktery je pomlaceny naprosto vsude.

Dojeli jsme na misto, stal 75k... ocekaval jsem lepsi stav (mnohem lepsi!) a problem pouze s pretlakovou hadickou. Motor si zachrcel, ale kastle byla opravdu zklamani. Nakonec jsem si rekl, ze kdyz to odvezu za 60, je to skoro totozna cena, jako zminovany cerny, ktery je za 50 a je naprosto nejlevnejsi na trhu. Zkratka a dobre levnejsi kus se uz nekoupi (to vsichni vite) a s renovaci jsem tak ci tak pocital... a bylo mi naprosto jasne (nejsem zas takovy idiot), ze nejlevnejsi kus = nejnarocnejsi renovace. A ted, co je lepsi... koupit v ceske republice “zrenovovane” vozidlo, kdy sam vim, jak se renovace casto delaji (cest vyjimkam, viz napr. scooby) a to bylo planem. Koupit to co nejlevneji, mit jistotu, ze je to vsechno na h.... a udelat to v ramci nekolika let poradne.

Nakonec do toho vstoupila zena a dalsi reseni, jestli si lajznu to provozovat nelegalne na hondackym motoru a zajistovani, jestli to protahnu pres polsko nebo ne. Nakonec jsem si rekl, ze na to kaslu. Tedy, ten zakladni predpoklad (je mi jedno v jakem stavu to je, protoze to stejne nebude “legalne” na papirech) se zmenil a zacal jsem hledat “zpusoby”, jak to tedy ozivit a dat do puvodniho stavu. V tom jsem se objevil az kdyz jsem auto zacal detailneji prochazet.

Tedy ano, takrka vse bylo znamo uz pred samotnou koupi, vyjma “jak moc bude nakladna renovace”, jelikoz kazdy na to odpovi jen “zalezi na stavu, to nedokazi takhle rict” a nebo “100tisic az 3 miliony”... tedy, nedavalo smysl to nejak extra resit a hrotit a proste se zkusit hodit do vody a “uvidet”, co zvladnu.

Jinak fotky jsou samozrejme delane jen tech casti, ktere jsou totalne v prd.... a ne tech, ktere jsou v pohode (moc jich tam konec koncu ani neni :D)...

Ano, navarovane misto bylo odhaleni az ted posledne, kdyz jsem byl na dilne. Pricemz jine obdoby neceho podobneho jsem tam nenalezl (az na ukrutne “zlou” pristrojovku s airbrushem lebky a pavouka a ano, uz to mi dalo najevo, ze to vlastnilo pekny hipstersky vemeno...

_________________
Rover Mini 1300 1991 | BMW Z3 Coupe 2.8 | Honda Civic 6g d15z6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28. čer 2020 18:37 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 613
Bydliště: Ostrava
děkuji za zmínku, ale u nás jezdí docela dost pěkně a dobře renovovaných aut a dokonce i s mnohem zajímavější historií, ono by stačilo kouknout do více vláken na fóru


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz