Logo
Právě je 27. dub 2024 11:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Valašská rally 2008
PříspěvekNapsal: 12. bře 2008 14:46 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 663
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
http://www.valasskarally.com
:andare:

pro zájemce z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí doporučuju sekci Historic.. stejně jako při letní Barum rally se i tady na Valašské rally pojedou vložené rychlostky historiků sice jako jízdy pravidelnosti, ale nic nás nenutí jet pomalu.. Pokud by měl někdo zájem, Ondra vám může přeposlat oficielní přihlášku a propozice..

_________________
Mini Cooper SPi 96, Mini mk2 69, Mini pick-up, Mini Clubman


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Valasska historic rally 2008
PříspěvekNapsal: 07. dub 2008 10:50 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
je to sice s týdenním zpožděním, ale dříve jsem se k tomu napsat pár řádek a vložit fotky na ftp bohužel nedostal.. přesto bych se rád zmínil o téhle prima akci.. tentokrát jsme s Liborem, (teda jindy většinou parťákem) stáli proti sobě jako konkurenti a rivalové.. Já v pozici řidiče litrového černého Mini a Libor coby navigátor v nestárnoucí modle italských nadšenců Fiatu 127 startujícího hned před námi.. a to měli "taloši" v záloze ještě druhý spříznený podpůrný vůz ve startovní listině.. takže kdo bude lepší? Anglický puding nebo turínské špagety? To my jsme přípravu vzali opravdu jen zlehka.. přihláška na poslední chvíli, seznamování s propozicema a tratěma alespoň na mapě v poslední den před akcí a shánění spolujezdce s pevným zdravím a nervama.. volba padla na znalce místních poměrů.. což se ukázalo jako velké plus, protože BlackVM se v mnoha případech nadmíru osvědčil.. ještě jednou dík Lubo.. Ale to, jak mi Libor postupně prozrazoval, že přípravy v italské novojičínské stáji jsou na obou vozech zcela mimořádné (světelné rampy na noční páteční RZ, krátké převodovky, tréninkové jízdy..) tak to ve mě probouzelo jisté pochybnosti o tom, že "hoši italští" asi zrovna nepojedou jízdu pravidelnosti a stálosti, na které akce tohoto typu jsou oficielně vypsané.. ne že bych zrovna já chtěl jet pomalu.. těšil jsem se, že si od loňské Barum rally Classic konečně zase zajedu na uzavřené trati. Oficiální technickou a administrativní přejímku jsme měli na pátek od 13-14h na náměstí u startovcí rampy ve ValMezu .. tak jsme se zaregistrovali, absolvovali rozpravu a pak už jen koukali na startující závodníky.. a pokud člověk není zrovna nadšený fanoušek Mitsubishi Lancer Evo VII-IX, tak neměl moc objektů k obdivu, protože právě "3 diamanty" tvoří dobrou polovinu startovního pole co stojí za podívanou.. odstartovalo hlavní startovní pole a na start se dostali historici..jelikož pátek byl dobrovolný a teprve sobota se započítávala do MČR historiků, tak v pátek startovali jen ti, co se chtěli opravdu pěkně projet.. v 18:30 nás odmávala delegace z parlamentu :lol: a my vyrazili na start první a jediné páteční rychlostky RZ2 Lhotka.. než jsme odstartovali, tak už byla úplná tma.. a tak světelné rampy se fakt hodily.. já ji bohužel zapojenou nemám.. a tak jsme jeli fakt s vytřeštěnýma očima a s očekáváním jestli se ta úzká lesní cestička za horizontem opravdu zlomí doleva, jak to bylo nastíněno v oficiálním itineráři. Dojeli jsme ale v pohodě a napumpovaní adrenalinem.. byla to prostě paráda.. ti co něco takového už někdy jeli, tak ví jaké to je, když jedou po uzavřené trati a diváci nadšeně povzbuzujou a ženou je dopředu.. to se prostě nedá popsat slovy.. tím ale pro nás pátek skončil.. zašli jsme na večeři a zasloužené 2 pivka a koukali z okna jak projíždí jedno Evo za druhým a pak jsem usnul jak nemluvně.. sobota se už tak počasím nevydařila.. od rána střídavé dešťové přeháňky nevěstily nic dobrého, ale než jsme se dostali na start RZ6 Trúba, tak přišlo oficiální prohlášení, že rychlostka byla pro závodníky zrušena, protože nějaký místní aktivista a odpůrce motorismu postavil do cesty traktor.. což při tak časově našlapaném harmonogramu jaký při rally je, nemůže značit ale nic jiného než zrušení.. to nás zamrzelo, protože tam to znám zase já, tak jsme alespoň vzali do auta Moňu jako fotografku a ať venku nemokne.. když jsme ale dorazili na start, tak už vše bylo Ok.. a my si tu RZ mohli vychutnat.. sice jsme vzbudili údiv, že máme nejmenší auto a jede nás tam nejvíce, ale i tak paráda.. pak přejezd na RZ9 Juřinka, která se jela jako divácký okruh a každé auto ji mělo jet 2,5x.. takže z diváckého hlediska fakt paráda, když rychlejší vozy předjížděly ty pomalejší.. jenže my udělali chybu.. špatně jsme si přečetli rozpis a jeli o jeden okruh míň.. no co se dá dělat.. ambice na umístění jsme ale žádné neměli už předtím, protože jsme nejeli jak se tyhle soutěže historiků jezdit mají, to je na průměrnou rychost 30 nebo 40km/h.. tak to zase ani tak moc nebolelo.. pak se ale ukázalo že jsme nebyli jediní koho ten rozpis zmátl. Následoval další příjezd na náměstí, projet rampou a zase zpět na RZ12 Juřinka.. kde se mělo jet podruhé.. těšili jsme se, že tentokrát si to užijeme v plném rozsahu.. ale bohužel.. na startu nám časoměřička oznámila, že kvůli časovým prodlevám, se naše RZ ruší a je jen průjezd RZ a na výjezdu ven.. takže smůla a tím pro nás závodění skončilo.. pak už jen vyhlášení výsledků na městském úřadě.. oba "makaroni" si odvezli škaredé bezvýznamné ceny v některé z kategorií a tak jedinou naší náplastí bylo vnitřní uspokojení z prima víkendu a hřejivý pocit štěstí, že jsme to přežili.. a propós.. nikdy jsem nerozdal tolik autogramů jako na Valašské rally 2008 :lol: jen pro příště.. až se těm dětem budu podpisovat zase pod Krestu nebo Pecha do notýsku, tak si sebou budu muset vzít nějaké fotky nebo bombóny :lol:
prostě paráda.. nevím co víc dodat.. určitě se už těším na letní Barumku.. a příští ročník jedu na 100% zase..

moc jsme nefotili.. tak jen pár fotek.. zbytek v galerii:
http://www.canyon.wz.cz/?path=./Obrazky ... ally_2008/


Přílohy:
img00015.jpg
img00015.jpg [ 135.41 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]
p3280484.jpg
p3280484.jpg [ 142.14 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]
p3290534.jpg
p3290534.jpg [ 106.31 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]
p3290533.jpg
p3290533.jpg [ 117.62 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]
p3290548.jpg
p3290548.jpg [ 145.23 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]
p3290642.jpg
p3290642.jpg [ 108.94 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]


Naposledy upravil Ondra dne 07. dub 2008 11:38, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. dub 2008 11:30 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. zář 2007 21:56
Příspěvky: 88
Bydliště: u Petra ve Štramberku
Krásná reportáž, Ondro, ta fotka na mokré rampě je super, a jen taková malá otázečka: podepíšeš se mi taky někam, až k nám zas někdy přijedeš na pivko? :pivo:

_________________
"vzala jsem si muže s Mini"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz