Logo
Právě je 27. dub 2024 20:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21. črc 2008 13:12 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. črc 2007 11:51
Příspěvky: 199
Bydliště: Praha
Tento víkend jsem se domluvila se Šimelovýma, že se za nimi přijedu podívat a oni mi ukáží městečko a další zajímavosti okolí Štramberka. Jelikož jsme se strašně dlouho neviděli, byla jsem natěšená jak malé dítě až je uvidím. ;-)
Jako dopravní prostředek jsem zvolila autobus společnosti Student agency. Cesta trvala bezmála 5 hodin a to také díky tomu, že se těsně před Novým Jičínem stala nehoda.
Koukám si takhle kde že to vlastně už jsme a najednou vidím jak před autobusem dostává auto smyk, bere to z levé strany o betonová íčka, následně hodiny a šup do svodidel. Na to jak to vypadalo ošklivě to ale dopadlo vše dobře, jen pár modřin. Ach ten nepředvídatelný mikrospánek... :-(
To mě tedy utvrdilo v tom, že jsem zvolila dobře, že jsem nechala řovříka stát v Praze před barákem.
No vynechám to vyprávění a pátečním večeru, snad se jen zmíním, že za námi přijel i Ondra.

V sobotu jsme se tedy vypravili podívat na závody. Ráno se k nám přidali ještě Pytrisovi rodinní příslušníci - Pavel (brácha) a Pavlínka (sestřenice) a mohlo se vyrazit. Tedy spíše to připomínalo “tour de hospody”, ale nakonec jsme zvládli vše, jak obídek v úžasném Kozlovickém skanzenu, kafíčko v krásné roubence pod Trúbou, tak samotné závody.

Stylem pojetí mi tak trošku připomínali závody na Kokotsku. Z aut měli největší převahu
jednoznačně formule. Pak tam také bylo jedno krásné MG A TWIN CAM SPORTS, rokošnej FIAT 850TC Abarth (co možná nejpřesnější replika dobového závodního okruhového auta, které vycházelo z Fiatu 600) - ten ale nezávodil, Triumph Spitfire MKII a pro mě dost zajímavá auta jako TATRA (přesný název nevím, na karoserii měla jen ozanečení G4,5 – pravděpodobně nějaký speciál. Když budete někdo vědět, doplňte.) a dvě Škody 1100 GT ÚVMV a další a další. Naprosto mě šokovalo, že byla Škodovka schopná vyrobit něco takového. Podle informací od Ondry vím, že oficiálně byly vyrobeny pouze 4 kusy. Ovšem po srazech jich údajně jezdí sedm. No a určitě nesmím také zapomenout na krásné staré motorky, v kterých se ale moc nevyznám tak to raději nebudu moc pitvat.

Fotky naleznete na kajjina.rajce.net a já ještě jednou moc děkuju Lucce, Petrovi a Ondrovi za super víkend! :-)

Štramberk doporučuji jako cíl nějakého z vašich výletů. Jeho atmosféra Vás naprosto pohltí a romantika je zde cítit na každém rohu, Dýchá na Vás pořádný kus historie, na kterou jsou Štramberští (jak je všude vidět) náležitě pyšní. A štramberské uši? Nejlepší perník, jaký jsem kdy jedla!

_________________
"Většina žen sní o maxi... Mě by stačilo Mini..."


Naposledy upravil Klára dne 21. črc 2008 14:28, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. črc 2008 14:17 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. zář 2007 21:56
Příspěvky: 88
Bydliště: u Petra ve Štramberku
Jsem moc ráda, Klárko, že se ti u nás líbilo, a doufám, že zas brzy přijedeš! :banana:
K závodům dodávám jen tolik, že jsme byli poněkud zklamaní malou účastí závodníků a dlouhými prostojemi mezi jednotlivými jízdami. Taky nám tam chyběl nějaký ten "kůň na trati", vzpomínali jsme na to, jak se nám loni líbila jízda pana Chmelaře! To se to fandilo!

_________________
"vzala jsem si muže s Mini"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Závody pod Trúbou
PříspěvekNapsal: 22. črc 2008 09:20 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
no je pravda, že ze závodů jsme letos moc neviděli a to čeho jsme byli účastni bylo spíše čekání na vyhlídkovou jízdu než pohled na závody.. ale tak den to byl i přesto moc hezký..
a když už jsme zmínili pana Chmelaře... loni zanechal na Štramberku v mysli nějakého místního malíře krajinkáře hlubokou stopu.. a ten to pak vyjádřil štětcem a barvami.. (už mi tam chybí jen ty pasoucí se srnky) :lol:


Přílohy:
03b.jpg
03b.jpg [ 188.87 KiB | Zobrazeno 4290 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: škoda
PříspěvekNapsal: 23. črc 2008 23:58 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 720
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Škoda, že jste nedali vědět, byli jsme o víkendu ve Frenu ale že jsou vedle závody jsem si nevzpoměl, máme to přes alko cestu 5 km, no, příště třeba.
M.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz