různé vaše reportáže z veteránských akcí, tuningových show apod.
Odeslat odpověď

Závody pod Trúbou aneb jak dorazila pražanda na Moravu...:-)

21. črc 2008 13:12

Tento víkend jsem se domluvila se Šimelovýma, že se za nimi přijedu podívat a oni mi ukáží městečko a další zajímavosti okolí Štramberka. Jelikož jsme se strašně dlouho neviděli, byla jsem natěšená jak malé dítě až je uvidím. ;-)
Jako dopravní prostředek jsem zvolila autobus společnosti Student agency. Cesta trvala bezmála 5 hodin a to také díky tomu, že se těsně před Novým Jičínem stala nehoda.
Koukám si takhle kde že to vlastně už jsme a najednou vidím jak před autobusem dostává auto smyk, bere to z levé strany o betonová íčka, následně hodiny a šup do svodidel. Na to jak to vypadalo ošklivě to ale dopadlo vše dobře, jen pár modřin. Ach ten nepředvídatelný mikrospánek... :-(
To mě tedy utvrdilo v tom, že jsem zvolila dobře, že jsem nechala řovříka stát v Praze před barákem.
No vynechám to vyprávění a pátečním večeru, snad se jen zmíním, že za námi přijel i Ondra.

V sobotu jsme se tedy vypravili podívat na závody. Ráno se k nám přidali ještě Pytrisovi rodinní příslušníci - Pavel (brácha) a Pavlínka (sestřenice) a mohlo se vyrazit. Tedy spíše to připomínalo “tour de hospody”, ale nakonec jsme zvládli vše, jak obídek v úžasném Kozlovickém skanzenu, kafíčko v krásné roubence pod Trúbou, tak samotné závody.

Stylem pojetí mi tak trošku připomínali závody na Kokotsku. Z aut měli největší převahu
jednoznačně formule. Pak tam také bylo jedno krásné MG A TWIN CAM SPORTS, rokošnej FIAT 850TC Abarth (co možná nejpřesnější replika dobového závodního okruhového auta, které vycházelo z Fiatu 600) - ten ale nezávodil, Triumph Spitfire MKII a pro mě dost zajímavá auta jako TATRA (přesný název nevím, na karoserii měla jen ozanečení G4,5 – pravděpodobně nějaký speciál. Když budete někdo vědět, doplňte.) a dvě Škody 1100 GT ÚVMV a další a další. Naprosto mě šokovalo, že byla Škodovka schopná vyrobit něco takového. Podle informací od Ondry vím, že oficiálně byly vyrobeny pouze 4 kusy. Ovšem po srazech jich údajně jezdí sedm. No a určitě nesmím také zapomenout na krásné staré motorky, v kterých se ale moc nevyznám tak to raději nebudu moc pitvat.

Fotky naleznete na kajjina.rajce.net a já ještě jednou moc děkuju Lucce, Petrovi a Ondrovi za super víkend! :-)

Štramberk doporučuji jako cíl nějakého z vašich výletů. Jeho atmosféra Vás naprosto pohltí a romantika je zde cítit na každém rohu, Dýchá na Vás pořádný kus historie, na kterou jsou Štramberští (jak je všude vidět) náležitě pyšní. A štramberské uši? Nejlepší perník, jaký jsem kdy jedla!
Naposledy upravil Klára dne 21. črc 2008 14:28, celkově upraveno 2

21. črc 2008 14:17

Jsem moc ráda, Klárko, že se ti u nás líbilo, a doufám, že zas brzy přijedeš! :banana:
K závodům dodávám jen tolik, že jsme byli poněkud zklamaní malou účastí závodníků a dlouhými prostojemi mezi jednotlivými jízdami. Taky nám tam chyběl nějaký ten "kůň na trati", vzpomínali jsme na to, jak se nám loni líbila jízda pana Chmelaře! To se to fandilo!

Závody pod Trúbou

22. črc 2008 09:20

no je pravda, že ze závodů jsme letos moc neviděli a to čeho jsme byli účastni bylo spíše čekání na vyhlídkovou jízdu než pohled na závody.. ale tak den to byl i přesto moc hezký..
a když už jsme zmínili pana Chmelaře... loni zanechal na Štramberku v mysli nějakého místního malíře krajinkáře hlubokou stopu.. a ten to pak vyjádřil štětcem a barvami.. (už mi tam chybí jen ty pasoucí se srnky) :lol:
Přílohy
03b.jpg
03b.jpg (188.87 KiB) Zobrazeno 4356 krát

škoda

23. črc 2008 23:58

Škoda, že jste nedali vědět, byli jsme o víkendu ve Frenu ale že jsou vedle závody jsem si nevzpoměl, máme to přes alko cestu 5 km, no, příště třeba.
M.
Odeslat odpověď