Logo
Právě je 28. bře 2024 12:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 27. kvě 2015 00:15 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
Ahojte kamarati,
dnes su to uz 2 roky a dva dni potom co sme sa vratili z naseho ,,vyletu" spojeneho s navstevou IMM2013 a ja som sa konecne dostal k tomu aby som napisal a zverejnil a podelil sa s vami s par riadkami nasich zaziztkov. Pisal som to ako dennik :) No nie je to kvalita reportu aku pise Ondra M. ;) ale snad sa dobre pobavite...
Ani neviem ako zacat.. jednoducho na IMM2013 sme sa rozhodli ist uz v lete 2012 po tom ako sme navstivili na par hodin krasny kemp na Balatone na IMM 2012...

Ale pekne po poriadku, od oktobra po skonceni sezony bol Minik u Romana G. v Niznej v garazi, kde sme davali do kopy a porobili par uprav... Upravy vsak trvali az par mesiacov, nakolko Minisport nie je schopny poslat diely , ako to nazvat, v normalom case ... ale poslednu cast objednavky resp. posledne diely (dolne pridavne kosti na uchytenie prevodovky, rozvody! standard, a filtre na twin karb. hs4) dorazili az po 5 mesiacoch... ano 5 ! co je skoro pol roka... ale o tom potom. no a o kvalite dielov.. skoda reci...
Kazdopadne auticko bolo poskladane niekedy na jar, a teda sa aj pomaly blizilo planovanie , detailnejsie planovanie nasej cesty.. nakolko sme si povedali z Piestan je to do Mugella 1000km podme to spojit s dovolenkou. No a nakoniec z toho vznikol krasny moto-vylet! plny vazne bombovych zazitkov... pre mna v podstate 2 tyzdovy sviatok motorizmu :D .

13.5.2013 Po nachystani vsetkeho potrebneho (stan, spacaky, jedlo, rychl.var.konvica, plavky!, nahr. diely, cptn M ...) sme v pondelok 13.5.2013 vyrazili rano o 9:00 z piestan, smer Rakusko. S tym ze sa ten den dostaneme do Talianskych Alp. V plane bolo prejist Rak. po dialnici a v Taliansku sa drahym autostradam vyhybat. Aj tak bolo. Prvu ,,kulturnu,, zastavku sme mali okolo obeda v mestecku Stainz pri Graz. Bohuzial uz pomaly zvonku chatrajuce automobilove muzeum Karla Rittera, byvaleho automobiloveho zavodnika, vsak vo svojich utrobach skrivalo cez 200 aut, ktore su uz par mesiacov na predaj... Pan Ritter s muzeom konci a vsetko predava, tam sme stravili asi 2 hodiny, a mna vazne bolela sanka, co som mal skoro stale otvorene usta z tych klenotov.... Nadhera.. Po navsteve muzea sme sa pohodovym tempom asi 100kmh presuvali po dialnici smer Klagenfurt az ku Worthersee, kde po odboceni z dialnice a sme si dali kavicku na terase... pol hodinka prestavka a valime dalej. Pred It. hranicami sme z dialnice odbocili smer Hermagor a vydali sa smer zapad, teda obisli popri hranici Alpy. Do Talianska sme sa dostali cez horsky prechod Plockenpass, kde zacal konecne ,,zatackovy raj,, :D yeeaaa! Asi po dvoch hodinach serpentin a hladania kempu, ked sa pomaly stiemavalo sa po rozhodnuti, ze nakolko kemp v tychto koncinach asi nie je, zacalo hladanie hotela, co tiez v tychto koncinach nebolo az take lahke. Nakoniec o cca 22:00 sa nam podarilo najist ubytko celej posadke vyhovujuce. Spali sme v mestecku Tolmezzo v hoteli Albergo Al Benvenuto za 55 € pre dvoch s vyhladom sice stazenym ale predsa, na Minika.
Příloha:


Příloha:


Příloha:


Příloha:



14.5.2013 Po rannej kave a vyrazame smer Lago di Garda, ked po cca 20 minutach jazdy stretavame na benzinke skupinku minikov z Mini-Louny. Zastavujeme, chvilku kecame, ze my smer Lago a oni smer Benatky, ale ze sa vidime za par dni v Mugelle, prajeme si navzajom stastnu cestu a pokracujeme. Po par kilometroch sa pred nami objavuju nadherne ostre vrchy Dolomitov, pricom kazdu chvilu stojime a fotime, a fotime a fotime. Nadherna priroda, prazdne cesty a super slnecne pocasie. Prechadzame mestami Belluno, Feltre, Borgo, pricom rovnych usekov je velmi malo, sama zakruta...  Trochu oneskoreny obed okolo 15:00 hod sme mali na malom parkovisku pri ceste niekde v okoli mestecka Folgaria. Po vydatnom obede zo zasob domovych sme to uz nemali k jazeru Lago di Garda daleko. Asi po hodinke sme uz parkovali na severnej strane jazera na vyhliadke v oblasti Nago-Torbole a robili prve fotky jazera Garda do albumu. V plane sme mali navstivit vodopady Cascata del Varone, kam sme sa dostali okolo 17:00. Maly prirodny areal, avsak s vysokymi nikolko 10tok metrov vodopadmi. Krasne prostredie a velmi osviezujuce , co nam prislo celkom vhod po celom dni v miniku . Po asi pol hodinke prechadzaniav areali sme kupili magnetku a pohladnicu a vydali sa hladat kemp na pobrezie jazera. Po cca 15 km sme nasli pred mesteckom Malcesine kemp Tonini, kde sme zakotvili. Kemp bol velmi malinky, mozno 30 parciel ale o to prijemnejsi. Tichy, cisty, upraveny, 28 eur noc pre dvoch , auto a stan. V kempe sme si nasli miesto vedla poliakov Macek a Gozsa z Wroclavi, ktori taktiez so svojim hnedym Mini Estate mierili do Mugella. Prehodili sme par slov, postavili stan a hrdo zvladnutych dalsich par stoviek kilometrov zapili poharikom Morgana a Coly.
Příloha:


Příloha:



15.05.13. Zostavame ubytovani v kempe, s tym ze sa ideme pozriet na nedaleko vzdialenou lanovkou na vrchol Monte Baldo 1760 nmn. Po skusenostiach ake nam rozpravali polski kamarati z predosleho dna, ze sa vyviezli lanovkou hore a dole sa presli.. Sme si povedali ze my teda nebudeme riskovat 5 hodinovy zostup po strmych skalnatych chodnickoch. A tak sme si za 38 € kupili 2 spiatocne listky na lanovku. Znova nam vyslo pocasie a na vrchole Monte Baldo bolo slnecne pocasie, asi 15°C a pod nami cele Lago di Garda ako na dlani. Dalsi paradny zazitok. Po asi dvoch hodinach sadame spat do lanovky a po par minutovej spiatocnej ceste sme za chvilu na parkovisku pri miniku. Dalsi plan bol dostat sa do Brescie do depa slavnej Mille Miglia. Takze sme sa vybrali vychodnou stranou Lago di Garda, po pobrezi smerom na juh a nasledne smer Brescia. Cestou sme mali kratku prestavku na postrove Sirmione. Znovu par fotiek do albumu a sup sup smer Brescia , do depa MM. Srdce mi uz bilo rychlejsie a rychlejsie. Asi 20 km od Brescie nam zacalo prsat a celu cestu nas dazd uz v ten den neopustil. Po prichode do Brescie nam uz navigacny ukazoval kam presnejsie ist a hlavne to bolo len par sto metrov.. A cim blizsie sme boli tym viac sa to hemzilo starymi klasikmi.. Az sme prisli pred brany arelu a hladali parkovisko a v tom: Security chlapici, rukami mavali: Sem , sem.. Fajn tak sme sli. A dalsi : sem a potom tam, dalsi: tu! A v tom sme sa ocitli s minikom pred vchodom do garaze , resp. hangaru, kde boli odstavene vsetky sutaziace auta. Hned som sa (s prepacim asi predpos.al) zabrzdil a hovorim: Prepacne pani ale my sme tu asi omylom , my nesutazime. A oni aha, tak sorry v tom pripade musite ist na parkovisko pre hosti, tam vedla... No a tak sme sli odparkovat minika. Skoda, hned v tom okamziku som si uvedomil, co som spravil a olutoval ze sme mohli byt s minikom sucastou Mille Miglia aspon v depe  . No asi nie vzdy sa oplati hovorit pravdu a priznat sa.. Tak sme ale minika odparkovali na parkovisku pre navstevnikov a vybrali sa navstivit depo po vlastnych. Bolo to nieco uzasne a slovami len tazko opisatelne.. Neuveritelne mnozstvo nabliskanych aut znaciek znamych aj neznamych od rokov 20-30 tych az po nejake 70-80te. Ci uz Bugatti, Porsche 550 Spyder, M-B SLR, atd. A veru len malo z nich malo cenovku kratsiu ako 6 cifier. V depe sme stravili asi 2 hodiny v nemom uzase a s mnohokrat stlacenou spustou na fotaku. Po nevsteve depa, sme sa vratili spat do kempu avsak druhou stranou jazera, takze sme Lago di Garde videli krasne cele kolom dokola.
Příloha:


Příloha:



16.5.2013 Tento den nas cakala dlha cesta z kempu od Lago di Garda az do San Marina, po vedlajsich cestach mimo autostrady nieco cez 330km. Samozrejme dazd nam neprestaval a teda hura na cestu...Vsetko prebiehalo bez problemov v zneni tusim Billyho Idola z reprakov a niekde v polovici cesty nam dokonca prestalo prsat a usmialo sa na nas talianske slnko . V case okolo 14:00 sme dorazili do San Marina, s minikom sa dostali az na najvyssie polozene parkovisko tesne pod hradby a veselo sme sa vybrali vychutnat si kavicku na terasu s nadhernym vyhladom na okolie. Po kave sme presli hradby, navstivili jednu z troch vezi Guaita, znova niekolko fotiek do albumu. Rychlo nakupit par suvenirov domov , nalepku RSM a hura na parkovisko k miniku. Ale nie, nie tak rychlo.. Cestou z veze sa nam este predsa podarilo niekde zastavit, obchodik s liehovinami. Mily panko sa nam prihovoril ked sme minali jeho obchod : Achojte , vitajte!  (jasnacka trik s turistami) Tak sme sa pristavili a teda zo slusnosti navstivili obchodik, ale panko spustil na nas lamanou cesko-slovencinou az sme sa dopracovali k tomu ze ma niekde na morave vzdialenu rodinu. Samozrejme ako sa tak rozpravali, ja ako sofer som bol ,,pritomny,, ale Kristinka, ta ochutnala nie jeden likerik. A tak sme sa s pankom po prijemnom rozhovore a kupenych par tekutych suveniroch a poniektori s nejakym promile vybrali uz vazne k miniku a vystratovali smerom... Smerom k Ferrari muzeu. Nevedeli sme presnu adresu ale vsimli sme si tabulu a tak , podme pozriet, ved ked sme uz tu  po par km a tusim len jednej zlej odbocke sme sa ocitli pred Abarth – Ferrari Museo di San Marino. Wow! Po niekolkych fotkach pred budovou (v sede, v stoji, v skoku, s minikom, spolu,... poznate to  ) sme konecne vosli do vnutra. Samozrejme 5 min pred zaverecnou. Nebol s tym ale ziadny problem a namiesto do 18:00 predlzili otv.hodiny do 18:30. Vstupne bolo €12/osoba, ale stalo to vazne ale vazne za to. Krasne skvosty ferrari, si uz cestne, zavodne alebo dokonca formule, uzasne.. Ba dokonca s autentickymi zvukmi z reproduktorov pri skoro kazdom zo zavodnych aut. Bomba.
Po muzeu sme sa uz ale vybrali smer Mugello, chceli sme sa vyhnut autostrade, jednak ze je velmi draha ale hlavne nezazivna a tak sme sli po predom naplanovanej trase San Marino – Cesena – Forli a nasledne po SS67 az do Borgo San Lorenzo po ceste myslim ze 2. triedy (?). To aka bola cesta SS67 je uplna bomba, odporucam bud navstivit osobne alebo si aspon pozrite cez google.maps , najlepsie oblast San Godenzo. Proste asi 120 km , krasny asfalt, skoro ziadne auta a milion zakrut a vracakov. Ano boli sme 1000km, plne nalozeny, na starom aute... Ale vy by ste isli ako?  Priznam sa boleli ma ruky a mal som spoteny chrbat. A usmev taky, ze keby nemam usi tak mam usmev okolo celej hlavy. Kika by vam vedela rozpravat. A tak po tejto super ceste nas uz iba kusom delil od dlho ocakavaneho zrazu IMM. Do Mugella k samotnemu arealu pred vstupnu branu sme dorazili vecer cca o 22:00. Po par minutach ako sme nadiktovali rezervacku sme dostali cislo, naramky, tasku so suvenirmi a ze Vitajte na IMM 2013. Ze Wow! Krasne miniky, z celej europy... Ale ale, kde je ten styl ,,imm na Balatone,, ?? A tak vitajme v realite. Ziadny kemp, ziadna pokosena 5 cm travicka, a parcela na postavenie stanu a grilu a zapojenie predlzovacky do elektriky. Ne ne! Zavodny okruh, 22:30, par hodin po burke, vsade mokro, kopce, pol metrova trava, blato, (a-)socialky na stojaka, bez elektriky, zima. Co teraz? Kde je kto? Slovaci? Cesi? Nasli sme len jedno zname auto, ale ne majitela.. Zufali sme jazdili po blate a hladali ake take miesto kde si rozlozime nas este z predchadzajucej noci premoceny stan. Tak trochu bezmocnost, skoro az slzy a sklamanie vystriedalo potesenie ktore nam spravil kamarat Hanso a to ze nas pozval prespat k nim do prenajateho domu spolu so slovenskym klubom mini. Pricom s rodinkou nam umoznili a poskytli jednu z ich dvoch prenajatych miestnosti. Uzasne gesto na ktore s Kikou Hansovi a jeho kockam nezabudneme. Este raz diky. ;)
Příloha:


Příloha:



17.5.2013 Rano na dome sme sa zvitali s ostatnymi clenmi SK mini klubu a vybrali sa navstivit opat par km vzdialeny areal IMM. Osobne mi to pripominalo woodstock co som videl z videii. Proste bol som viac sklamany ako nadseny. Cakal som nieco ako oslavu motorizmu, oslavu mini. No nie blato , bordel a skupiny ozratych anglicanov, holandanov a pod. Jasne kazdy sa zabava ako vie... Len mi to doslo tak trochu luto, ze sa clovek vali taku dlhu cestu a nakoniec toto. Kazdopadne boli aj svetle chvile a okamziky. Stretnutie s Cefom , Skondrom a jeho priatelkou v ich Vintage Motor Clothing stanku. Nakupovanie a zjednavanie cien s nahradnymi dielmi a jasne ze aj obdivovanie 10 tok az 100viek krasnych Mini.  Po navrate znovu na dom k Hansovi , ktori nas tam nechali este jednu noc prespat, sme poobede dopriali miniku na dvore ocistu a vecer sebe dopriali grilovacku kreviet a par dobrych drinkov.
Příloha:



18.5.2013 Po zbaleni a rozluceni s Hansovcami a ostatnymi kamaratmi sme este na chvilu navstivili IMM, dali zmrzku na napravenie si kyslej chute ktoru v nas IMM zanechal sme sa vydali smer Pisa. Uz po par km nas ale v dialke pribrzdilo na krizovatke policajne auto, motorka... Iha , co sa deje, asi nejaka nehoda, neprijemne... Pribrzdili sme na T-ckovej krizovatke, na vedlajsej ceste smerovka dolava, a v tom zlava motorka carabinieri na majakoch, za nou 2 stare auta ani uz neviem ake.. Vruum Vrrrumm... Kto koho nahana? Pozerame okolo seba vsade ludia so zahradnymi stolickami.. Co je? Nejaky dalsi zraz? Odbocili sme teda ako sme mali v plane na T-ckovej krizovatke dolava a sli svojou cestou. Po par metroch znova stare auto, jedno , druhe, tretie, policajti, civilne auta, a znova motorka policajna a za nou 3 stare aute plny plyn. Blik , boha! Ved to je Mille Miglia nazivo, v premavke. M-M-Mille M-M-Migliaaa!! Wooaaa... Zastavili sme na kraji, vystupili a fotak isiel na plno asi tak jak mi srdce buchalo a znova ten usmev! Sem tam sa k nim priplietli aj nove super sporty...napr. Pagani Zonda , vidiet nazivo a nie zrovna iduce podla pravidiel cestnej premavky... Pomaly sme sa ale zacali presuvat dalej v nasej ceste, isli sme proti smeru trasy Mille Miglia takze sme vsetky ostatne auta videli ist proti nam... Priznam sa nestihal som v niektorych momentoch ani vnimat, ale pri prejazde Audi Quattro Rallye, som sa musel otocit a ist za nim , chcel som si s nim spravit fotku, ale kde zeee.. Ten ako aj ostatni ucastnici moc rychlostne limity nedodrziavali, takze par sto metrov sme za nim sli.. Ale potom sme to vzdali a vratili sa opat na nasu trasu. (Zimomriavky mam este teraz..) Nasu trasu – smer Pisa. Presli sme cez Florenciu, pricom sme ale mali mensie problemy dostat do Pisy ale nie po autostrade, ale po vedlajsich cestach.. Mozno to bolo tymi nestastnym znacenim, mozno starym navigacnym, mozno nami. Nakoniec sa ale podarilo, no bohuzial po autostrade  tak sme presli cca 80 km po autostrade, s vidinou , ze super budeme tam skor, ubytujeme sa v peknom kempe a trochu oddychneme... Opak bol vsak trosku pravdou. V polovici cesty sa nam znova rozprsalo. Po hodinke sme sa teda ocitli na zapadnom pobrezi Talianska, v oblasti mesta Pisa... kde su plaze? Kempy? No ano, nezistili sme si pred vyletom ze zapadne pobrezie nepatri zrovna k dovolenkovym destinaciam, nakolko tam nie je vela pieskovych plazi a tym padom ani kempov...a v nasej oblasti asi obzvlast. Co uz? Predsa sme sa ale vidali hladat s malou dusickou kemp a asi po hodiny jazdy, bludenia, prejazdu cez nejaku vojensku zonu, sme sa vynorili v mestesku Marina di Pisa, kde, ano bol maj, sezona zrovna nebola v plnom prude. Ale nasli sme kemp Camping Internazionale a kedze sme vlastne ani nemali moc na vyber, tak sme sa ubytovali v nom. Pocasie a teplota neboli zrovna priaelske.. Ale slaby dazd a cca 15-16°C sa este dal vydrzat. Pri stavani stanu som ale rezignoval, lebo cele sme si to predstavovali asi moc ruzove – Pisa a okolie... a realita bola trochu ina. No a pri 10 minutovom stavani stanu byt postipany asi 20 krat komarom... Mal som vazne dost v ten den. Skoncilo to par poharikmi Morgana s colou (ale iny pomer - cola brzdena Morganom ;) ). Tak sa nam aspon islo dobre spat a aj ti ,,puta mosquitos“ nam vadili trosku menej. Bolo nam to tak trochu jedno :)
Příloha:



19.5.2014. Po narocnom predchadzajucom dni sme sa okolo 9:00 rano zobudili do krasneho slnecneho dna.. Komare vymyzli (alebo este opity z nasej krvi spali), stan suchy, obloha bez mracika a asi 22°C, hned bol usmev na tvari. Do desiatej sme opustili brany kempu, ale nemali sme velmi naponahlo, tak sme sa stavili cez cestu v malom bariku na kavu. A ako sme tak prichadzali k bariku, blizsie a blizsie , zistili sme maju nie len pekne palmy od cesty, ale aj sukromnu pieskovu plaz od mora plneho skal. A tak sme zotrvali par hodin, par mocchito, par fakt prijemnych plazovych chvil. Ano skusil som aj vodu, nedalo mi to. Ale veru v polovici maja nemalo more tu spravnu teplotu na kupanie. Po obede sme sa pobrali dalej, smer Pisa, ci je a ako moc sikma ta veza. Nebolo tazke to najist, vsade prehladne znacenie, takze super. Po par neuspesnych pokusoch sa nam nakoniec podarilo zaparkovat Minika v jednej z uliciek historickej casti mesta. Kde sice parkovne automaty neboli, avsak ochotni cernosi, poulicni obchodnici, poskytovali na kazdej ulici svoje sluzby, pricom jedna z nich bola aj security of parking. Nebolo nam vsetko jedno, mali sme strach, ci nieco z auta nezmyzne... Ale uz ked sme boli tak blizko veze, tak predsa sa nebudeme striedat pri aute a po jednom odbiehat k pamiatkam. A tak sme dali nepisanemu strazcovi parkoviska 2€,- s tym ze sa nemusime bat, lebo je to jeho rajon a ,,everything is gonna be all right“. A ano bol to jeho rajon, v dalsej ulicke bol dalsi typek – predavac, securitak, organiztor premavky v jednej osobe, v dalsej ulicke dalsi a tak dalej. Po par minutach stravenych v ulickach stareho mesta Pisy sme sa ocitli na namesti Piazza del Duomo kde sa na pravej strana stala velikanska a ozaj sikma veza. Bolo to uzasne, tie stavby, ci uz samotna veza alebo okolite chramy... Ale aj samotni ludia boli dost komicky, pretoze kazdy chce mat fotku ako sa o vezu opiera z dialky. Takze sranda ako stalo ale 50 ludi nezavisle od seba v dave ludi a kazdy sa akoze opiera alebo tlaci alebo nieco podobne. A samozrejme aj my s Kikou mame tie fotky, Ved preto sme tam vlastne isli. Akoze sa opriet. Na mieste sme mysleli ze sa pojdeme do veze pozriet az na vrch, vstupne bolo okolo 20 € na osobu, ale cakacia doba nieco cez dve hodiny. Tak este pobehali stanky so suvenirmi, nakupili magnetky a vybrali sa, ja s malou dusickou, k miniku. Bol tam, bez akej kolvek ujmy. Ale za to samozvany strazca parkovisku uz mal asi po sichte. Po Pise nas cakala cesta na sever smer San Remo. Vedeli sme ale ze az tam sa nedostaneme a tak sme mali naplanovanych par miest kde prespime. A tak sme sli. No po prejdeni vsetkych moznych alternativ noclahu, pricom pri kazdom sme si hovorili ved este podme, ved este podme kusok, sme sa dostali az tak daleko, ze fajn uz ale musime najist kemp. A ako som spominal zase az tolko ich tam nebolo, resp. ze by tam nebol ziadny? Nastasie sa nam podarilo najist jeden na lukrativnom mieste v mestecku Chiavari , cca 130 km severne od Pisy. Z jedenj strany more, kde velke vlny celu noc trieskali o skaly, zatoka s pristavom – pravdepobne podla vone aj s pobockou na spracovanie ryb a nad kempom par metrov na hlavami na kopci zeleznica...  Ja som sa vyspal dobre, Kristinka moja ale moc chvali nepoznamenala.. Vecer sme ale este stihli navstivit aj jednu restuaraciu a dat si vyborne cerstve frutti di mare. Pivko , vinko a dezertik. Po veceri prechadzka pri mori. No romantika jak sa patri. Teda vraj az na tu lokalitu noclahu. Ale ako som uz pisal, mne sa spalo dobre... :D
Příloha:


Příloha:



pokracovanie nabuduce.

_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27. kvě 2015 06:27 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. pro 2012 18:34
Příspěvky: 88
Bydliště: Slovensko
Jaaáááj super napísané, krásne som si zaspomínal na 2 roky staré IMM. Zážitky máte krásne, ktoré Vám nikto nevezme.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz