Logo
Právě je 23. dub 2024 08:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě motoru / upozornění
PříspěvekNapsal: 01. bře 2009 19:23 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
Tento článek píšu proto aby si lidi u nás co si něco chtějí koupit byli hodně opatrní a aby si před koupí čehokoliv dávali hodně velký pozor aby neskončily jako já.
Rozhodl jsem si koupit nový motor abych už nemusel mít strach jezdit že se něco podělá.Tak jsem oslovil jednoho člověka o pomoc nejdříve s repasí mého dosavadního motoru 1275.Po rozhovoru co se týkalo financí za repas mi byla nabídnuta levnější varianta a to že je jeden motor kterej dělal a je nový.Tak po kratším přemýšlení jsem si řekl že to bude to nejlepší co pro miníka mohu udělat a tak jsem si koupil motor za 50000kč. Když jsem motor osadil a po delší době doladil tak se mi furt nezdálo že od začátku si bere dost oleje a tak po jednom a potom i více telefonátech mi bylo řečeno že si to musí sednout a chvilku to prý potrvá.Trvalo to pět tisíc kilometrů a stále si bral olej a víc a víc.Na motoru natočeno něco přes pět tisíc kilometrů a šel ven.Totální rozborka mi ukázala to co jsem vidět nechtěl.Vzal jsem blok motoru a jel k firmě co dělá výbrusy a tam po měření mi zdělil že motor už musí mít nalítáno hodně přes sto tisíc kilometrů.Když jsem ho kupoval měl nulu a za pět tisíc jsem nemohl udělat přes sto tisíc a tak si mohu jen sypat popel na hlavu jaký jsem byl vůl ale takovou věc jsem u nás v republice fakt nečekal.Takže výbrus,nové písty a sadu těsnění s ostatními potřebnými věcmi a začínám vše od základu ale teď si to dělám sám a snad už bude motor jezdit tak jak má.Momentálně mám asi nejdražší obyčejném motor v republice na normální ježdění.Dostal jsem se za jednu sezonu ježděním na cenu i s koupí motoru a všech těch peripetií okolo na krásných 70000kč.Nechci tu popisovat vše čím jsem si prošel a né jenom já.
Buďte opatrní a je jedno od koho a co kupujete. Nikoho zde nejmenuji protože nemohu ukázat prstem kdo za to všechno mohl a tak doufám že se ta osoba propadne hambou.

_________________
MINI je můj "BAJPÁS"
www.facebook.com/namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01. bře 2009 20:56 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2007 13:04
Příspěvky: 281
Bydliště: Ostrava
Je fajn Minitome ze jsi tady neco takoveho napsal. Ted nemyslim to jak jsi dopadl a ze mas nejdrazsi seriovku v aute ale spis myslim to ze po precteni si kazdy rozmysli kupovat radoby novy motor aniz by vedel co je zac a kolik ma najeto. Ja osobne mam jasno uz od zacatku me prestavby meho minika. Asi je jasne kdo mi bude motor delat ze? Ano Pavel. Videl jsem a slysel motor innocenti ktery Pavel delal a neni o cem mluvit. Motor prece musi mit kazdy minik jako britva ne? :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 08:46 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Yellow_Flash_Colorz_PDT_25 Cože!?Tak takovejm obchodníkům :sibenice: Netušil jsem,že takováhle zlodějna je kolem MINI vůbec možná.Holt lidi občas bejvaj prasata a neni jim nic svatý,ani MINI Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Je mi líto,žes tak dopadl,to bych nepřál nikomu,jen tej dotyčnej osobě a dalším zlodějům.
Jen by mě zajímalo prosim,na kolik zhruba vyjde GO motoru,když nebudu nic upravovat,jen udělat vnitřnosti :?:
Je to zhruba těch 20 tis. cos na tom přirazil?

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 09:36 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 288
Bydliště: Blešno (skoro HK)
JK Mini píše:
Jen by mě zajímalo prosim,na kolik zhruba vyjde GO motoru,když nebudu nic upravovat,jen udělat vnitřnosti :?:
Je to zhruba těch 20 tis. cos na tom přirazil?


Zhruba tak. Je to mezi 20-30 tisíci

_________________
Spi power


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 09:53 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Díky.Zatim sice nekouří a olej teče jen těsněním všude okolo,ale do budoucna chci mít nějakou představu až si budu jistej,že kroužky mi dali poslední sbohem Yellow_Flash_Colorz_PDT_18 .

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: re:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 10:24 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. kvě 2005 16:09
Příspěvky: 444
Bydliště: Most
Čus MiniTome,
jsem rád,že si se na konec rozhodl vše zveřejnit jako odstrašující případ pro ostatní nezkušené Miníkáře a také možná pro ty co se teď už asi ostudou chytají za nos. Dovolil bych si ještě něco málo připsat. Jelikož jsem měl díky Tomášovi možnost se s tímto vozem svézt na IMM NL 2008 a zpět tak bych chtěl jen podotknul,že Tomáš zkrouhnul náklady, které tu uvedl na hodně velké a velkorysé minimum! Né každý si umí udělat na autě věci sám jako Tom takže je třeba také započítat desítky hodin práce jako např. náklady za 2x motor ven a zpět dovnitř, myslím, že se musel měnit diferinciál, který tam také nebyl co měl,sada těsnění na přetěsnění spodku, litry oleje nejen na výměnu ale i toho co doslova motorem protekl jako průtokovým ohřívačem a přitom na zen nekápla jediná kapka, nějaké ty peníze za seřízení karbce atd., atd. Takže se vůbec nebojte k částce, kterou Tomáš uvedl připočíst ještě 15-20tis!!! Znám Tomáše už nějaký pátek a vím jak tvrdě při rodině dřel a honil koruny kde mohl, aby si tenhle motor mohl dovolit a také vím, jaký sen si s ním chtěl splnit. No na to že to měl být motor bez investic k osazení a okamžitému ježdění okolo 90koní tak vy co v tomto kšeftě nemáte čisté svědomí styďte se! A díky Tome, že si to sem dal, máš můj respekt.
ps:možná bys ještě mohl přihodit,co si nakonec z tohodle zázraku vyndal za písty,co? By Jozzy

_________________
To tě jen tak nepustí


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 16:53 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 614
Bydliště: Ostrava
je velká škoda, že do obrovské MINI rodiny se občas vetře osoba, které nejde o to k čemu naše srdce tíhnou, ale o pouhý mamon v podobě peněz, které tady byli dříve než my a budou tady i dlouho po nás
Tome, je velká škoda jak jsi na to doplatil, ale je vidět, že jsi srdcař, držím palce při dalších pracech na voze a snad se zase uvidíme v Mýtě :pray:

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 18:25 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
Opravdu nemilá věc Tome, držím palce a přeji mnoho síly v dalších pracích na tvém mini.

_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. bře 2009 19:22 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
Díky všem, ale nepsal jsem to k politování ale k opatrnosti Vás všech.
Písty za tu cenu budou asi zlaté a tak si je pověsím na krk a budu s nima jezdit na srazy 8) Vysoké Mýto chci jet aspoň to cestou budu zajíždět a tak to bude pro mě víkend bez závodů ale rád Vás tam všechny uvidím.

_________________
MINI je můj "BAJPÁS"
www.facebook.com/namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: dotaz
PříspěvekNapsal: 03. bře 2009 00:12 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 720
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Ahoj všem,
mne by zajímalo, zda se dotyčná osoba již propadla do pekla
či zda se zamyslela nad nápravou svého jména. ?
Ještě je přeci jen trochu času, .......a slušnou formou byl vytvořen prostor pro urovnání.
Dobré jméno má každý jen jedno, víme.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03. bře 2009 01:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 288
Bydliště: Blešno (skoro HK)
minitom píše:
Díky všem, ale nepsal jsem to k politování ale k opatrnosti Vás všech.
Písty za tu cenu budou asi zlaté a tak si je pověsím na krk a budu s nima jezdit na srazy 8) Vysoké Mýto chci jet aspoň to cestou budu zajíždět a tak to bude pro mě víkend bez závodů ale rád Vás tam všechny uvidím.


Víkend bez závodů to pro tebe nebude! Už jsem ti psal, že ti je mé Mini k dispozici a jestli ho budeš šetřit, stihne tě krutý trest. :twisted:

_________________
Spi power


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz