Logo
Právě je 27. dub 2024 18:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 26. čer 2009 03:46 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Vkládám na poslední chvilku, ale kdyby někdo měl čas, tak se může zajet kouknout nebo zúčastnit... 26.-28.6. se koná tradiční Mini Slalom v rakouském Andau.

Schéma je stejné jako u předchozích ročníků, takže kdo má zájem ať se koukne na starší reporty a galerie.. je to prioritně Mini akce, ale jakýkoli malý klasický vůz je vítán..

jede se opět v Andau im Seewinkel, Rübenplatz Tadten, A4 AutoBahnabfahrt Mönchhof

pátek volný trénink a příjezd nedočkavců
sobota Classic Mini závody
neděle New Mini závody

v případě že nemáte/nemúžete/nechcete týrat své Mini, tak je možnost zaplatit startovné 20€ a startovat ve třídě Gäste (hosté) v erárním 1,3SPi Mini. Loni tuto třídu vyhrál BlackVM, tak to letos musíme změnit nebo dostane další krásný diplom :lol: Letos tam jedeme zase trochu prohnat rakušáky a nejspíš se zdržíme v tom pěkném kempu i přes noc abychom mohli rozhodit nějaké to ojro za Zipfer bier a populární Bier vom Fass..

pár odkazů z minulých ročníků:
viewtopic.php?t=1951
viewtopic.php?t=1970
viewtopic.php?t=1565 :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: report Mini Slalom Andau
PříspěvekNapsal: 08. črc 2009 13:08 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
po více jak 14dnech jsem si našel chvíli a napíšu pár slov k této zajímavé akcičce.. předně kdo byl letos v Mýtě a užíval si z tribuny pohled na Superfinále v podání pánů Chmelaře a Teyschla, tak v Andau by mu hned při průjezdu prvních vozů v kategorii Open zatostly nohy do země a dolní čelist by se spustila nejmíň o deset čísel.. protože konkurence na jih od nás v zemi větrných elektráren, podzemních cel a protiatomové nálady, je více než šílená.. v kategorii Open což jsou opravdové závoďáky bez SPZ bylo víc jak 10 aut.. a to nepočítám stejně početnou kategorii 1.3 Verstärke (chápej poladěné) které mnohdy lišilo od těch nejsilnějších jen to, že mají SPZ a pár desetinek ve výsledném čase navíc oproti různým bestiím s 16ventilovýma hlavama, Turbama, 1.4kama prý tam někdo má i 1.6 vycházející z klasického Mini motoru.. nebo litr co točí až 10tis.ot. no co vám mám povídat.. šílené.. zlo.. námrd.. a proto se tam vracíme.. :lol: co bych tomu ale vytkl a naopak vyzdvihl přehlednost krásy trati ve Vysokém Mýtě.. protože závod v Andau se jede jednoduše na prázdném obrovském parkovišti, kde se položí les luželek a člověku trvá asi 3kola než si opravdu přesně zapamatuje trať, která bývá dost komplikovaná, neb se trať kříží a kombinuje.. Letos byla ale o dost jednodužší a rychlejší oproti loňsku, takže jsme neměli takové problémy jako loni, kdy jsem až ve třetí závodní jízdě trefil správně nájezd do vnitřního okruhu.. :lol:
Ačkoli je celá akce 3 denní, tak pátek je víceméně jen pro rakušany aby se tam mohli sejít, zabydlet karavany a začít pomaličku stavět trať.. Mini slalom začíná v sobotu a neděle je pro New Mini slalom.. my jsme tedy vyrazili z ValMezu ve 4h ráno s naloženým Liborovým Abarthem a v Brně se k nám ještě přidal O.T. s naloženým žlutým běsem a Pitbull. Já jsem se vyhecoval a řekl si "když průser tak velký" a dal se na odvážnou dálkovou jízdu s nevyzkoušeným Innocenti, protože jsem se prostě chtěl s ním svést a porovnat přímo na půdě zaslíbené Mini.. Lubo (BlackVM) ještě nemá závodního Clubmana hotového, takže to byl jasný favorit pro kategorii Gäste (Hosté), která se jezdí s lokálním SPi které je k zapůjčení za startovné 20€, které je ale mimochodem stejné jako když přijedete vlastním vozem..
Dorazili jsme na místo konání kolem 9h ranní, trať se ještě dodělávala, takže bylo času víc než dost.. sundali jsme závoďáky.. postavili šoustánek s režisérskýma židličkama a ótého grilem a šli se zaregistrovat.. u mě byla kategorie jasná.. nemám ani standartní 1000, ani zesílenou 1.3 natož tak speciál, takže kategorie standart 1.3. A jelikož v kategorii "Standart" nesmí být ani slicky anebo Yokohamy A048 nebo 032, takže jsme je tahali zbytečně, protože jejich nasazením bych byl automaticky přeřazen do kategorie Verstärkt což jsou auta víc než rychlá a při konečném koukání na výsledovku bych se v této kategorii umístil na 9. tudíž předposledním místě.. (snad se nám s tím podaří ještě něco udělat aby bylo Inno rychlejší a konkurenceschopnější)
závody teda začaly tréninkovýma jízdama, kde si každý tu trať projel 2x a po poledni začaly ostré jízdy, kdy každý ze závodníků odjel 3x 1jednu měřenou jízdu s pevným startem. Na konci závodního dne ještě proběhla jízda Superfinále 10 nejrychlejších Mini, kdy každý odjel 1 jízdu s dvěma koly.. Oproti loňsku, kdy se udělovaný jen diplomy v místní pizzerii v kempu a chybělo oficiální vyhlášení neb nás vyhnal prudký déšť, tak letos to proběhlo i včetně slavnostního vyhlášení.. A jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že v kategorii 1.3 standart Mini jsem zcela sám a tudíž vítěz.. :lol: to se mi stalo opravdu poprvé že jsem vyhrál kategorii, ve které pořadatelé nezajistili účast. :lol: naštěstí i v kategorii standart 1000 byl jen jeden účastník, takže jsem se nakonec při přebírání diplomu a obrovského poháru necítil až tak strašně trapně.. za zmínku určitě stojí i druhé místo dalšího člena NR a tím byl Lubo (BlackVM) v kategorii Gäste, který se celou dobu přetahoval o desetinky s nějakým Maďarem a nakonec v poslední jízdě podlehl.. Ale i tak úspěch značný nejen pro NR.. Do povědomí jsme se pak ještě rakušanům zapsali tím, že jsme se ubytovali v kempu a tu sobotní noc s téměř dvojím vítězstvím pak náležitě oslavili večerní koupelí v místním jezeře a pak večeří v kempové pizzerii kde za 12€ na osobu byl pro minikáře Hwezdou objednaný Grill Platte.. zapili jsme to Zipferem a Radlerem a pak už hopsahejsa do židliček a na zelenou.. pak bílou.. černou.. zlatavou a nakonec jsme ve 2h ráno už pili i poslední Birelly.. a kouřili doutníky abychom odpudili všudypřítomné komáry.. jinak kemp úplně luxusní.. krásný.. klidný a ceny jsem absolutně nechápal.. už podle ceníku úplná láce.. 1 auto, 1 člověk, 1 stan + 0,9€ rekreační poplatek = měl jsem platit 8,9€.. nakonec paní správcová řekla, že Mini je hračka ne auto tak jsem zaplatil všehovšudy 5€.. no pohádka..
nedělní ráno jsme se rozhodli, že se teda i přes nepříznivé počasí, kdy bylo pořádně zataženo a sem tam spadla nějaká ta kapka, podíváme jestli a jak to jezdí ty nové Mini a při té příležitosti uděláme zbylé maso co nám zbylo na gril pokud seženeme uhlí a podtácky.. ale akce téměř žádná na závodech a všechny "dva" obchody v neděli zavřeny, takže jsme po náročné noci zvedli kotvy a hurááá domů..

co dodat závěrem.. pro člověka žíjícího sportovními úpravami Mini by ten slalom měl být něco jako pouť do Mekky, protože tam uvidí úpravy motorů všech možných variant a uvidí je ne na obrázcích a v cenících, ale na reálné trati a v reálu si může pokecat i s majiteli, kteří si o jejich miláčcích rozhodně rádi pokecají.. i jako párty místo je místní kemp ideální.. rozhodně to stojí za podívání a za tu cestu.. ale kdo si chce pořádně zazávodit a užít mega párty, tak Vysoké Mýto 2010 je o úroveň výše..

PS: za zmínku ještě stojí trudnomyslná nálada Pitbulla, který prokoukl že jsme ho tam vzali jako kuchaře :lol: a odmítal se s náma bavit do 18h, což kupodivu vydržel, za čem mu patří obdiv.. a pak ještě jeden kanadský žertík, kdy dal za okno Otého závoďáku cedulku "For Sale 3300€" a netrvalo to dlouho a za nic netušícím Otém začali chodit vážní zájemci.. mo sranda k popukání.. :lol:

pár fotek v galerii:
http://www.canyon.wz.cz/?path=./Obrazky ... ndau_2009/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. črc 2009 18:19 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 614
Bydliště: Ostrava
opět to vypadá jako velmi luxusní akce se slušnou účastí, snad mi to příští rok vyjde na tu čumendu

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz