Logo
Právě je 27. dub 2024 19:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30. zář 2009 21:14 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 01. zář 2009 10:13
Příspěvky: 16
Bydliště: Mladá Boleslav
Všechny zdravím,
i přesto, že to byl náš první sraz, tak byl fakt úžasnej ... Nic nemělo chybu!!!
Přikládám také pár fotek:
http://picasaweb.google.com/capkovidl/5 ... directlink

Čápa z MB


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01. říj 2009 20:05 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. úno 2006 12:59
Příspěvky: 50
Narozemini 2009 - Cenkovice

Fotky pitbull and I.G.I.

http://igi0.rajce.idnes.cz/

_________________
Mini je COOL


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01. říj 2009 20:09 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
Tak zde jsou videa z treninku slalomu ale kvalita holt není na výbornou.

http://www.youtube.com/watch?v=zix_dT55mzg (jízda na kole Jirka Novák)
http://www.youtube.com/watch?v=fZfa5I2FUE0 (slalom Minimike)
http://www.youtube.com/watch?v=DGHvmS_krxs (slalom Ondra Innocenti)
http://www.youtube.com/watch?v=cfBlcG17mW0 (slalom Jirka Novák)
http://www.youtube.com/watch?v=OydLvc3PcRk (slalom Monika)
http://www.youtube.com/watch?v=oHL99_CWex0 (slalom Čefo)
http://www.youtube.com/watch?v=YFO-xdWe2GA (slalom Ondra Mini)

_________________
MINI je můj "BAJPÁS"
www.facebook.com/namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. říj 2009 10:55 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 663
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Pitbull píše:
Narozemini 2009 - Cenkovice

Fotky pitbull and I.G.I.

http://igi0.rajce.idnes.cz/


Skvělý fotky:D :D Něco jsou opravdu perly !!!!

_________________
Mini Cooper SPi 96, Mini mk2 69, Mini pick-up, Mini Clubman


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02. říj 2009 15:19 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Narozemini 2009 aneb Boostuj a trub..

Touto akcí nejen že každým rokem oficielně končí sezóna a po ni už následují jen krátké výlety zoufalých „zimomilů“, ale zároveň se Narozemini stalo už takovým jakýmsi svátkem majitelů a příznivců Mini z celé střední Evropy a zcela po zásluze si vypracovala mezinárodní věhlas a to je jen dobře..

Letošní ročník pořadatelé umístili do Orlických hor.. o to více jsem se těšil, protože právě v Orlických a Jizerských horách jsme se v zimě pohybovali s Lubem na Severočeském Monte Karlu a moc se nám tam líbilo.. krásná příroda.. pěkně se vinoucí klikaté cestičky v kopcích a v rukou pevně třímat volant Mini.. co víc si přát..

Tím, že letošní víkend byl prodloužený o pondělní svátek Sv.Václava, tak si z toho mnozí záměrně udělali malou dovolenou a vyrazili už ve čtvrtek s tím, že až v pondělí se zase pojedeme domů, budeme pěkně vyspaní po náročném víkendu a odpočatí na cestu zpět.. My (chápej NR crew) jsme byli zasekaní v práci až do pátku, takže odjezd přicházel v úvahu až po poledni. Co se týče mě samotného, tak účast byla do poslední chvíle nejistá.. správně bych měl být v práci jak v sobotu tak neděli, ale kolegům se zželelo smutného minikáře a pustili mě s tím, že to snad sami nějak zvládnou (anebo to bylo proto, že každý dostal jako úplatek ½ litru letošní slivovice? :-) jj.. až tak si cením toho být s vámi.. :-)

Každopádně jsem jel.. a to hned nadvakrát.. první vůz a posádku vytvořil Scooby+Petra, který po skončené letní sezóně (kdy už zmrzlina asi moc nejde na odbyt) se rozhodl, že své zmrzlinářské Mini shodí ze skály, ale bohužel mu v tom zabránila masivní svodidla.. Tak jsem projevil účast a odkryl své vlídné přátelské „já“ a zapůjčil mu Innocenti.. říkejme tomu třeba týmový support.. :-) přijel si pro auto ve středu večer ve služební stříbrné Octavii tuningově polepenou modro-žlutě s nápisy „sloužit a chránit“.. sousedé v řadových garážích si jen něco pošeptávali jak vystoupil muž celý v černém, jakoby zrovna skončila schůze SS kroužku a odvezl si moje auto.. hmm.. asi jsem se stal hvězdou garážových drbů.. Takže Inno bylo odbaveno a pokud dojede i Mini, tak budu mít na slalomu jedinečnou příležitost se povozit a porovnat obě auta proti stopkám.. príma..

pátek: NR osidlování
Zbytek NR crew + NR Support teamu vyrážel v pátek odpoledne s tím, že se srazíme nakonec všichni až v Čenkovicích.. Po větším či menším bloudění jsme se ale k večeru nakonec všichni nahmatali.. a začala akce osidlování chaty Otovky.. tentokráte místními sice zvaná „Větrná hůrka“, ale myslím, že více sedělo označení „Orlí hnízdo“ neb pohledem dolů jsme viděli ty Miniky a vás lidičky takové malinkaté, že jsme si vás chtěli dát do krabičky od sirek.. a když jsme jeli páteční warm up, tak oheň z Otého grilu, byl vidět z dálky na vrcholu hory jak bájný maják na ostrově Faros.. to už jsem ale tak trochu přetekl do pozdějších událostí.. :-) takže pokud loňská chatka trpěla na nedostatek místa, letošní se dá nazvat přímo obří.. v jejích dvou křídlech jsme se doslova ztráceli.. a pokud vám připadalo, že se NR málo mísil do dění v hotelových prostorách jídelny a baru, tak vězte že to bylo způsobeno asi tak minimálně stovkou schodů do nebe, které jsme při každém výšlapu museli překonávat.. což o to, cesta dolů by šla, ale ten výšlap.. (já dokonce při nočním sobotním riskantním sólo výstupu na chvíli po cestě ztratil vědomí.. asi se mi odkrvil mozek :-) anebo to bylo tou zelenou a rumem? Asi bych to měl s váma přestat sosat, protože při prohlížení vašich super fotek si na pár záběrů vůbec nepamatuju a tyhle lokální výpadky paměti mě docela začínají znepokojovat.. :-) vratmě se zpátky k Orlímu hnízdu.. letošní NR style equipment jsme obohatili o výtečný NR Párty stan, kdy pojem „šoustánek“ dostal zcela novou podobu.. takže na uvítanou, než se otevřely první "Che" jsme už měli na co připíjet.. grilová párty se rozhořela v zápětí a už to jelo.. na výzvu předsedy jsme se všichni povinně vybavili humornými pohlavními pokrývkami a kdo neměl, tomu byla přidělena.. :-) no klasický NR večírek.. co vám budu povídat.. snědlo se několik kilo masa.. po první noci zbyly z 20kusové bedny 0.2l Che Guevara rumu už jen 2 plaskačky.. a Čefovo mega Sobréro nám k tomu dělalo úplné zatmění měsíce pokud jsme si nedali pozor a nechali ho přijít až moc blízko..

pátek: Warm-up
netrvalo to dlouho a z několika odhodlaných řidičů na večerní Warm-up rally jsem po započatém večírku zůstal sám.. :-) naštěstí Lubo a věrný kamarád Fany mě v tom nenechali a vyrazili jsme ve třech.. teda možná čtyřech, když počítám i Fanyho věrné štěně alias 1,5l Pet láhev džus/vodka mix v poměru téměř 1:1.. :-) warm-up je loňský vynález a moc se nám líbil.. letos se začínalo úplně za tmy a tak to hodně připomínalo „Noc dlouhých ohňů na Monte“, kde je každé přídavné světlo dobré.. startovalo se úvodním nočním slalomem a pak se posádky vydaly na cca 30km dlouhou trať, kde nás čekala ještě jedna specialitka a tou byl uzavřený úsek, který se jel podle rallyových notiček.. no řeknu vám, první pohled na šifru stylu HF- L6R6- L1 (kosa) atd. mi docela vyrazil dech.. ještě že jsem měl vedle sebe jako navigátora Luba, který to rychle přelouskal a za sebou Fanyho, který mohutně povzbuzoval solidním „booostuj.. a taky někdy trub“.. no přežili jsme.. užili si to a mířili k cíli.. záludností warm-upu pak byla utajená informace, že po cestě máme hledat skryté otázky, na které upozorňují reflexní šipky umístěné po trase.. na to jsme přišli až na třetím úkolu a pak po zbytku trasy paranoidně přibržďovali u každé značky mající na sobě zezadu reflexní samolepku od výrobce :-) nedopadli jsme ale nejhůře.. nakonec ale stejně páteční warm up byl v rukou osudu a výherce pěkných trofejí určil los.. šalamounské řešení.. :-)

sobota: Navigon Mini rally
do sobotního rána jsme se probouzeli za svitu sluníčka, které nás ostatně doprovázelo nerozlučně celý víkend.. nezbytná kávička.. snídaně ať už v podobě NR moravských stolů anebo v hotelové jídelně.. a pomaličku přesun na spodní parkoviště k hromadnému focení.. docela rád bych se dověděl kolik se nás vlastně sjelo.. na fotce to není patrné a to určitě ještě nebyli všichni v tu dobu mezi živými, aby se dostavili na plac.. po náročném stavění do přesných pozic pro skupinoé foto, jsme je pak hromadně vyklidili, aby mohla začít Navigon Mini Rally 2009 jízdou zručnosti.. had Miniků na startu byl ale tak dlouhý, že jsme ho záhy vzdali a odjeli do nedaleké restaurace na oběd.. po návratu už se dostala řada i na nás a my vyrazili vpřed..

trasa nás vodila krásnými cestičkami.. nádhernýma vyhlídkama a zajímavými místy regionu.. tak jsme po cestě viděli přehradu a projeli se po hrázi.. vyšplhali na rozhlednu.. mohli se podívat do bunkru.. skupinovou NR součinností simulovali cvičný odstřel kapličky na nedalekém horizontu ve vojenském muzeu tamní vystavenou houfnicí, na kterou se sice nesmělo šahat, ale nás a maďarů se to netýkalo :-) hodně jsme se pobavili i u Pavlova úkolu s rozebraným dvojitým karburátorem.. kdo by řekl, že se skládají z 210 částí.. !

do startovního času byla započítána i zastávka na oběd, což jsme ze začátku hodnotili jako zbytečné prodlužování rally, ale nakonec se to osvědčilo, ať už proto jak se na různých úkolech sbírají prodlevy.. nebo jak nás testovaný a novotou vonící „Enfant terrible NR Le Brutale Clubby“ občas pozlobil, když jsme mu museli domlouvat a nadbíhat si ho vždy další dobitou baterkou, zřejmě přestalo fungovat dobíjení.. do blízkosti cíle jsme tedy dorazili téměř na čas.. pak už jen tipnout si některé nejasné odpovědi a odevzdat výkaz.. hotovo.. teď už jen čekat a doufat, že tradiční „rumunský koeficient“ bude při výsledném hodnocení příznivý..

sobota: vyhlášení
večernímu netrpělivě očekávanému vyhlášení předcházela dětská tombola... té jsme se tedy neúčastnili, ale prý bylo dětiček všude plno.. je příjemné vědět, že z nejmenšího potěru nám roste silná Mini generace..

po půl deváté to všechno začlo.. pohárů a ocenění bylo za ten večer uděleno jak na mistrovství světa.. doufám, že kompletním výčet vítězů a oceněnými přispějou pořadatelé stejně jako výsledkovou listinou.. nerad bych na někoho totiž zapomněl.. co si ale pamatuju je to, že „dívkou srazu“ letos byla posádka Minimike+Hanička, kteří brali cenu jak v pátečním warmupu, sobotní rally i nedělím slalomu.. :-) k tomu není co dodat.. jinak mohutný úspěch zažila Morava všeobecně.. v sobotní rally jsme krom Minimika, který se vetřel na druhé místo obsadili první 4 pozice.. krásná práce! Zatleskáme si.. A to že se tentokráte Čefo nevešel na bednu pro nějaký ten pohár mu myslím ani moc nevadilo, protože si odvezli s Ájou hlavní cenu tomboly.. špičkovou navigaci Navigon.. respekt! Prý „sice trochu židi za 10lístků do tomboly jen navigaci“, ale tak jooo.. aspoň už NR nebude bloudit a prý příště přijedou zase.. :-)

Na závěr slavnostního večera byla přichystaná dobročiná aukce startovního čísla 50, což při letošním 50. výročí byla vskutku ojedinělá sběratelská příležitost. Jako největší nadšenkyně pro věc se ukázala Klára, která nejen, že se stala vlastníkem tohoto čísla, ale především přispěla částkou 650Kč na charitativní účely..

Pak už se naplno rozjela sobotní volná zábava.. v baru bylo plno..společenský sál se proměnil v taneční parket a místní DJ hrál na přání cokoli, co měl zrovna v notebooku.. :-) někteří vytrvalci se plynule převalili ze sobotní noci až k nedělnímu východu slunce..

neděle: slalom
Na tuhle dispiclínu jsem se docela těšil.. někteří mohutně trénovali už dopředu, jiní vynechali tréninkové jízdy, které se odehrávaly dopoledne a šli rovnou až do odpoledních ostrých jízd, které byly nakonec tři.. každopádně to byl ve všech kategoriích boj litý.. Co se týče Mini, tak mezi desítkáři i dost vyhecovaný, ale jelikož pohárů bylo dost, tak si nějaký odnesl skoro každý.. :-) Přestávku jsme si vyplnili každý po svém.. něžné polovičky odjely na hřiby a světe div se našly celou přepravku a pánové si trošku zaboostovali na minigolfu.. poklidný tok nedělního dne ještě zvířil příjezd štábu televize Prima, která v průběhu pauzy mezi tréninkem a ostrýma jízdama natočila dost materiálu na to, abychom se pak večer mohli kouknout v televizních zprávách (téměř hned po skončeném bloku o papežovi) na Suchtu vypadnuvšího z Marcose.. na Tajemnika vyprávějícího o historii vzniku verze Moke i na Pitryse coby dvorního řidiče reportéra v cca dvouminutové reportáži.. :-)

Po rozdělení cen za slalom začal pozvolný úprk některých posádek domů.. jiní využili zbytku volného odpoledne a vydali se na výlet na nedalekou přehradu.. a zbytek se shromáždil v báru, kde začal už klasický malosrazový pokec zástupců všech možných regionálních sekcí dohromady u společného stolu.. :-) a jelikož jsme po 2 dnech hýření byli všichni dost utahaní, tak abychom neusli, museli jsme trošku rozjet paňácování především lahodné zelené.. (kuriozita: viděli jste už někdo Minimika pít nebo objednávat pití? Ne? Pak jste o hodně přišli.. :-)

pondělí: odjezd
jak Suchta trefně poznamenal, měli bychom založit vlastní politickou stranu.. hlavním a možná taky jediným bodem volebního programu by byly volné srazové pondělky, protože snad ještě nikdy jsem ze srazu neodjížděl tak vyspaný.. s klidným žaludkem i čistou hlavou.. nádherný teplý den, výborná snídaně.. pokec s přáteli a postupné loučení..

resumé:
letošní Narozemini byly opět perfektní po všech stránkách.. velký dík patří nejen všem sponzorům, ale i hlavním protagonistům z Mini.cz a všem zbylým pořadatelům.. akce byla velkolepá a skvěle zařízená.. nemá moc smysl říkat ono omšelé „kdo nebyl prohloupil“, protože kdo se kdy Narozemini zúčastnil v předchozích ročnících, vždy si rád cestu na další najde.. a pokud jste ještě na žádném srazu nebyli? Tak to bych doporučil před Narozemini 2010 navštívit i nějaký menší sraz, protože Narozemini je prostě TOP a ten se jak je známo jen těžko překonává..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. říj 2009 19:11 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. zář 2007 05:03
Příspěvky: 91
Pěkně sepsáno. Přikládám jedno video.
http://www.czmini.wz.cz/-VIDEO/-MINI/2009_09-narozemini.wmv


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. říj 2009 20:12 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
pěkné video... se na to koukám a říkám si jak to, že se nám za tím volantem nezatočila hlava? a fotečky budou taky? měl jsi moc pěkné jak nám je ukazoval.. tak se těším


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. říj 2009 22:20 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. zář 2007 05:03
Příspěvky: 91
http://www.czmini.wz.cz/-PHOTOGALLERY/2009/2009_09-Narozemini/Photogallery.htm


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. říj 2009 22:50 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
fotky výtečné.....apropo co profesionální fotografové? bude něco? :shock:

_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06. říj 2009 20:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. bře 2008 20:27
Příspěvky: 31
Bydliště: Vranovice
Jen se resi, jak to dostat sem na server. Snad to bude brzy. 8)

_________________
Ivoš


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. říj 2009 01:41 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 02. led 2006 16:15
Příspěvky: 225
Bydliště: Brno
Tak konečně jsem se dostak ke zveřejnění výsledků.
Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo, ale musel jsem dotáhnout věci, které jsem kvůli srazu zanedbal.

Děkuji všem, kteří tam byli, byli jste báječní. Doufám, že jste si to všichni užili alespoň stejně jak uváděno v příspěvcích výše.

Dík patří i celému týmu z Atlas Real, myslím, že to bylo poprvé po dlouhých letech, kdy se podařilo zajistit bezchybně fungující restauraci od čtvrtka až do pondělí.

Výsledky, otázky a správné odpovědi najdete na www.mini.cz.
Některé otázky jsem doplnil komentářem, protože ne vše lze nalézt ve známé knize o Mini vydané ComputerPressem. ;)

Rovněž je na www.mini.cz možné shlédnout Ivošovy fotky.


Přílohy:
IP090005.jpg
IP090005.jpg [ 176.83 KiB | Zobrazeno 7920 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 30. čer 2010 15:24 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 899
Bydliště: Pardubice
Pro malé připomenutí, http://kubosdrahy.rajce.idnes.cz/Naroze ... Cenkovice/ abych na to nezapoměl, sice pozdě ale přece :)

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz