Logo
Právě je 27. dub 2024 16:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mini pro každý den
PříspěvekNapsal: 26. lis 2007 20:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. lis 2007 20:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Horní Bříza u Plzně
Zdravím Vás všechny,

vím, že už se tenhle dotaz bude možná opakovat, ale přesto si ho troufnu vznésti znova.
Do Mini jsem se opravdu zamiloval, kvůli jeho stylu a taky proto, že je to prostě klasika a moc rád bych si ho pořídil. Můj problém ovšem je, že auto potřebuju pro cesty do práce (denně cca 38 km), občas na delší cesty cca 100km tam a zpět apod. a na dvě auta nemám místo ani peníze. Proto se Vás ptám, jaký ročník, typ, popř. motorizace je pro tyto účely nejvhodnější a jak je na tom se spolehlivostí a jestli se dá vůbec Mini používat v denním zápřahu v zimě, v létě. Jak je to se servisem v okolí Plzně a s cenou ND (už jsem tady četl o jakémsi HS servisu). Cena miníka by měla být tak kolem 100k. Vím, že pro moje účely nejni to auto zrovna vhodný, ale přece jenom si myslím, že nemají všichni z Vás svoje miláčky ve vytopené garáži a vytáhnou ho jednou za rok :)

Předem moc díky za všechny názory !


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: mini a zima
PříspěvekNapsal: 26. lis 2007 20:56 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Zdravím tě.. a vítám mezi námi majiteli nebo sympatizanti Mini.. tvoje dilema chápu a jako už docela zkušený Minikář si dovolím ti poradit.. tvé pro i proti chápu velice dobře.. pokud si skutečně můžeš dovolit jen jedno auto, tak je to volba dost nešťastná.. ano..dneska není problém koupit levné Mini povětšinou z půlky 80tých let a můžeš jezdit celý rok.. on to zvládne a užiješ si radosti z jízdy nejen v létě, ale i na sněhu.. Jenže tohle je začátek konce toho Mini a za rok za dva skončíš tak, že to cos vrazil do toho autíčka dáš ještě jednou do toho abys to autíčko celé rozebral a nechal kompletně vyvařit.. z toho co vím na to padne tak 20-30tisíc podle toho jak moc důkladně si to necháš udělat a kým.. lak dalších 20-30tis a jsi na ceně dalšího levného Mini.. já osobně bych to být tebou vyřešil tak, že pokud vyloženě toužíš po Mini, tak si kup nějaký starší kousek, co jezdí bliká brzdí a troubí.. víc nepotřebuješ.. projezdi si tu zimu a sám poznáš jak ti bude mizet před očima.. ušetříš docela balík, když koupíš něco kolem 60tis s litrovým motorem.. ten to dojíždění zvládne bez problémů.. anebo mnohem lepší varianta je ta, že si na normální ježdění koupíš fakt jen nějakou obyčejnou civilní plechovku za pár korun a ten balík si necháš na Mini, které budeš používat skutečně jen v sezóně, kdy mu nehrozí žádná sůl a vlhko.. tu stovku bych rozdělil tak v poměru 20/80 za což už se dají pořídit obě docela fungující auta a užiješ si jak dojíždní do práce, tak i tu krásu a nadšení z Mini


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. lis 2007 10:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 26. lis 2007 20:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Horní Bříza u Plzně
Tak téhle odpovědi jsem se trošku obával. Budu nad tím muset ještě popřemýšlet. Další problém je, že v současnosti ještě nedisopnuju garáží, což by se mělo snad do půl roku změnit, tak pak se uvidí. Každopádně díky za radu!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz