Logo
Právě je 27. dub 2024 19:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě miníska
PříspěvekNapsal: 07. čer 2008 10:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. zář 2006 11:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Revoluční 898, Podivín
Zdravím všechny členy tohoto úžasného klubu. Rád bych se také stal jejím řadovým členem, ale bohužel ještě žádný kousek nevlastním. Se mnou je to hrozný. Řeším totiž velké dilema a potřebuji poradit. Byl bych převelice šťastný, kdybyste napsali jakoukoli odpověď.
Asi 6 roků krvelačně obcházím všechny dostupné autobazary a hledám svého vytouženého miníska. Ale doposud to nebylo možné (řidičák, dokončení střední apod.). Teď však možná začíná tetnto sen být uskutečnitelným. Samozřejmě se ještě chystám na vysokou a taky i z toho důvodu nevím, jestli vůbec má smysl už teď něco pořizovat. Jinak po střední mám hodně dlouhou dobu na brigádu a pokud to vyjde, tak možná seženu celkem dost financí na mé budoucí autíčko. Problém ale je v tom, že stoprocentně nevydělám 100 000. To znamená, že pokud bych nějaký kousek chtěl sehnat, tak bych na to neměl víc jak 50 000. No a z toho pramení největší otázka! (asi chápete, jak může být člověk nažhavený, když si chce pořídit svého vlastního miníska :lol: ) Mám pořídit auto teď, které bude levnější a tedy i v horším stavu (potom bych si jej aspoň mohl renovovat sám a možná tím víc bych z toho měl radost),a nebo mám raději ještě nějaký ten rok počkat (ukojit ten strašlivý chtíč :lol: ), střádat a následně koupit nějakého třeba za 80 000?? Samozřejmě bych pak mohl ještě řešit, jestli ho dovezu třeba z Německa, a nebo se mi povede sehnat něco levnějšího u nás. Jednoduše opravdu nevím, co si v dané situaci počít. Je jisté, že konkrétně o tom mohu diskutovat, až budu mít těch několik tisíc v ruce, ale myslím, že zauvažovat dopředu taky není k zahození.
Budu šťastný za jakoukoliv odpověď, kterou mi napíšete. Nemám totiž ještě tolik zkušeností, a proto se obracím na vás - profesionály v oboru :wink: ! Moc a moc děkuji! S pozdravem Martin

_________________
Minískům zdar!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. čer 2008 20:19 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Ahoj Martine,
sice nejsem mini profesionál ,ale napíšu ti alespon můj názor.Rozhodně to chce pořádně promyslet a nic neuspěchat :lol: Koupit mini do 50tisíc je docela odvaha.Většinou je to nějaký litrový kousek z roku 85-91 který kvete téměř všude.Sice by jsi se v něm třeba nějakou chvilku povozil, ale za nějaký čas by byla potřeba generálka.A taková generálka si vyžádá nemalou finanční částku.Člověk sice z toho má lepší pocit že vše udělal jak by si představoval.Ovšem když sečteš cenu kterou jsi dal za auto a náklady na generálku tak ti vyjde suma atakující 100tkč a to si myslím že moc nepřeháním.A pak si člověk řekne ,že si mohl ty peníze našetřit a rovnou koupit něco za 100tisíc a to už se dá koupit pěkné mini 1,3 s mnohem lepší výbavou a hlavně stavem (nejlépe v německu). :wink: Toť můj názor.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. čer 2008 22:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. zář 2006 11:21
Příspěvky: 2
Bydliště: Revoluční 898, Podivín
Děkuji mnohokrát za názor. Rozhodně to celé ještě jednou promyslím. Ale už teď si myslím, že dám na Tvou radu. Asi budu dále čekat na vhodnou příležitost (snad to vydržím. :lol: ). Jo a kdybych náhodou někdy v budoucnu našel nějakou zajímavou nabídku miníska, mohl bych vám sem do fóra poslat odkaz nebo fotky (jestli byste se na to mrkli a třeba mi řekli, jak se vám to zdá)? Jen doufám, že by vám to moc nevadilo. To je snad vše.
Ještě jednou dík moc :wink: . Ahoj

_________________
Minískům zdar!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. čer 2008 09:07 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Pokud budeš s čímkoliv o mini potřebovat poradit rozhodně napiš sem na forum.Určitě se najde někdo kdo by ti s problémem pomohl.
:wink: A ohledně toho výběru auta si myslím že je to výborná pomoc.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. čer 2008 09:44 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 05. říj 2006 16:17
Příspěvky: 67
Bydliště: Východní Čechy - HK
Ahoj chlape,

taky přidám svůj názor. Mini jsem si kupoval před rokem a půl (přesněji před skoro dvěma začal pokukovat). Nakonec jsem koupil docela zachovalý litřík 90 rok. Jelikož nemám garáž, tak minísek bylo moje jediné auto a jezdím s ním celoročně. Mám nalítáno cca. 20 tisíc.
Miníska jsem kupoval někde kolem 60 tisíc ... Ale teď je chudák vykvetlej, a potřebuje opravdu generálku.
Kdysi jsem si představoval, jak si ho sám opravím, jak si na něm budu dělat a učit se vařit kastli, dělat lak, ladit motor ... no a teď nemám čas na nic ... takže bych ho dělal sám je v podstatě vyloučené a rozumná generálka přijde na 60 litrů minimálně (brzdy, tlumiče, ložiska, motor, kabely, sedačky, kastle ...).

Takže moje rada: pokud budeš jezdit celoročně bez garáže, počítej ročně na miníska takových 20 tisíc na opravy (to dělá jednou za 3 roky opravu za 60sát).
Což znamená, stručně řečeno, radši ušetři, protože jestli jdeš na vejšku, nebudeš mít čas se v něm kuchat a hrát si s ním a autínko za 50sát to bude tak do roka potřebovat ...

_________________
Co se má stát, to se stane. Co si mám koupit, to si koupím! A už jsem si i koupil ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. čer 2008 18:45 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
přesně tak.. i já byl po škole nedočkavý a nechtělo se mi čekat na toho vysněného zachovalého Minika.. tak jsem prostě koupil to nejlevnější na co jsem měl a cpal do toho peníze.. v konečné fázi ta celková cena skutečně atakovala 100tis a přesto nebyl ideální.. když jsem ho prodával, tak jsem byl opravdu rád, že šel do skvělých rukou člověku co je extrémně šikovný a dělá si na tom všechno sám.. takže pokud dopředu víš, že nebudeš mít čas a ani nemáš manuálně technické vlastnosti, tak do padesátitisícového MIni raději nechoď..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. čer 2008 18:51 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. led 2005 21:48
Příspěvky: 298
Bydliště: Plzeň
zdravím, v musím souhlasit s Nirenem, hlavně v tom aby jsi počkal než doděláš vysokou. Já jsem tak neudělal, koupil jsem si miniska před skoro 4 roky (přesněji mi na něj půjčil táta). Pak jsem šel na vysokou do Budějovic a opravdu mi pak na míníska čas nezbyl. Navíc veškeré peníze co jsem vydělal na brigádách jsem cpal buď do něj za opravy nebo srazy nebo tátovi.. Nakonec to dopadlo tak, že jsem školu nezvládl a skončil. Teď jsem znova na vysoké, ale už jsem si dal vše dohromady a teď je na prvním místě studium. Je sice pravda,že minísek podle toho vypadá, ale už se šetří na generálku, která nejspíš proběhne hned po úspěšném dodělání studia. Pak už bude jen minísek a když bůh dá tak si jej i pořádně užiji..

Takže můj názor je, studuj, šetři, jezdi na srazi a pak kup a užívej! martty

_________________
Když ho miluješ není co řešit :) ..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. čer 2008 22:12 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Tak já jsem na tom obdobně jako Martty.Měl jsem nastoupit na školu,ale nějak jsem to taky nedokončil,tak jsem si půjčil od táty a teď robim,abych splácel a dával malýmu potřebnou péči.Je to mazel,kterej potřebuje hodně času a peněz,když teda rovnou nekoupíš za víc po kousek po GO.Ale pokud tě ruce poslouchaj a nervy ovládáš :lol: tak kup levnějšího až po škole a vysochej si ho podle sebe.Žádná koruna,ani hodina co malýmu poskytneš ,tě mrzet nebude.Já to nepočítam a ani nechci,to by mě akorát prudilo.

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Koupe Miniho??
PříspěvekNapsal: 08. čer 2008 22:59 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. čer 2008 22:24
Příspěvky: 1
Ahoj Vsem,
nechtel jsem zakladat nove tema, nebot se chci zeptat vlastne na to same.. :wink: Opravdu bych chtel poridit Miniho, ale jsem trochu zmaten kolik si mam pripravit a co to vse obnasi?? Koukal jsem se po inzeratech v Nemecku a nasel jsem od 1000 do 4500 Eur.. Zajimalo by na co si mam dat pri koupi pozor? Vzhledem k tomu, ze nejsem zrovna automechanik a krome interieru si toho asi moc neopravim, tak by me zajimalo, jestli v Praze ci okoli je nejaky slusny servis, ktery me uplne nesedre z kuze...? Budu rad i za kazde pripominky, ci postrehy... Dekuji moc D.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: mini
PříspěvekNapsal: 09. čer 2008 09:55 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. úno 2007 14:22
Příspěvky: 92
Bydliště: krnov/ova
:D nazdarek zdarek.muj osobni nazor je ze zalezi i na cloveku co chce a jestli ma moznost treba te garaze nebo moznost a dostupnost nejake dilny..jestli je aspon trochu zrucny... :idea: atd,, ale muj osobni nazor je ze kdyz si koupis draheho a ,,udelaneho ,,mini -tak stejne nevis co se pod tim tmelem skryva a jak dlouho to vydrzi..ja osobne koupil miniho s malou nezozvaznosti v 16 letech kdy jsem nevedel co me jeste ceka....ale nadruhou stranu uz se po 4 letech renovace (kdy jako student jsme nemel moc penez,casu ..)mam se ted/ kdyz se to auto blizi do konce vic a vic na co tesit,takze si osobne myslim pokud si chces jen pojezdit a pak treba prejit k jine znacce,tak si kup ,,hotoveho,, pokud te bavi se v necem hrabat a mas na to podminky aspon nejaky..a chces si ho nechat vic let,tak si myslim ze nejaka renovace by neuskodila-ostatne aspon pochopis ja kmini funguje atd.zdarim vsechny. :D hezky den


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: cena
PříspěvekNapsal: 10. zář 2008 22:37 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 10. zář 2008 22:30
Příspěvky: 1
Zdravim... také plánuju koupi miníska, ale furt nemohu přijít na to, proč jsou to tak drahé auta... když to vemu teoreticky, tak mini do 50 000,- všude kvete, motor litr a je to na hranici pojízdnosti... je nějaké rozumné vysvětlení proč jsou tak drahé? za tu samou cenu se dá sehnat auto 2x výkonější a v mnohem lepším stavu :( ta cena je asi za to velké srdce tohoto auta :?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. zář 2008 06:47 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. srp 2008 17:51
Příspěvky: 62
Bydliště: Stará Turá / Bratislava
tak ono si si hned aj odpovedal clovece.... :o a na druhej strane, musis to brat tak ze nebolo kedzsi umenie vyrobit auto s takymi vlastnostami, takou reputaciou, takym krasnym dizajnom a totalnym povabom a toto vsetko narvaat do krabice s rozmermi mini :D a navyse to aj jazdi :wink: Ved, nikto ta nenuti si to kupovat pokial sa ti to zda drahe.... to iste by som sa mohol spytat aj ja ze preco stoji bugatti
20 000 000 ked sa da zohnat porsche za 5000000 :) hold.. zivot je svina :sly:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. zář 2008 18:36 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2007 20:03
Příspěvky: 333
Bydliště: Hořice
Jo jo je to jak píše většina, také jsem koupil miniho za 40 tis. dovoz německo ale začínalo to kvést tak, jsem začal rozebírat a rozebírat a dnes mám miniho po laku a pomalu se mi schází i potřebné díly a věř tomu že už jsem atakoval zmíněných 100 tis. kč a to ješte není vše,budu rád když se vejdu do 120 tis kč :) a ještě ke všemu jsem se už rok nesvezl :( ale záleží na tobě kolik jsi schopnej si udělat sám a jak moc tě to baví, mě třeba jo, tak se v tom pomalu vrtám a vrtám a na jaře snad se i svezu. :D

_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 polozávoďák :-D
- New mini Paceman JCW :-D
- několik BMW e30 ,e46,e91 :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: koupe mini
PříspěvekNapsal: 11. zář 2008 19:05 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 09:40
Příspěvky: 116
Bydliště: Krkonoše - Pec
Muj nazor na renovaci mini vyčisleno v penizkach je spis 150 000 a vice.A pukud nejsi manulně zručny je to jestě horsi . Myslim ze pekne mini jde koupit i v cechach . koukni tipcars .tak hodne stesti při hledani :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11. zář 2008 19:29 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 614
Bydliště: Ostrava
souhlasím s fanym, cena na renovaci mini pokud si tam navíc něco uděláš je okolo 150t, pokud se ti do toho nechce tak si ho kup od někoho, kdo se o něj pečlivě staral a stav odpovídá ceně na kterou se stejně dostaneš

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz