Logo
Právě je 27. dub 2024 12:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chci si jezdit jako Bean :-)
PříspěvekNapsal: 28. říj 2008 16:44 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. říj 2008 16:33
Příspěvky: 2
Ahoj,
chtěl bych Miniho, jenže nevím kde hledat... tady na fóru jsem vše už pročetl :)
Jaký motor? Nejradši bych 1,3MPi(z důvodu, že se dá i později relativně levně zvýšit výkon-čipnout-máte někdo?) nebo litr (ostatní varianty, podle toho co jsem četl "žerou a přitom tolik nejedou").
Jaký ročník ? Nevím, jestli platí i zde pravidlo, že některé první ročníky s novými motory měli mouchy, než je vychytali.
Kde se skrývají největší problémy (kde reznou,co odchází na motorech,atd.)?
Jak je to s náhrad. díly na 1,3MPi vs. litr?

A hlavně...kolik si mám připravit Kč? Aby to nebylo podezřele levné, ani drahé.

Předem Díky za pomoc při výběru...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. říj 2008 18:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 288
Bydliště: Blešno (skoro HK)
Pokud chceš relativně spolehlivé auto a nemáš v plánu se v něm vrtat tak si kup Mpi. Litr je také spolehlivý ale ne tak výkonný. Na druhou stranu litrové Mini ve velmi slušném stavu seženeš za 70 000 a na Mpi si musíš nachystat od 120 000 do 160 000.
Výkonově jsou na tom všechny třináctky podobně. Mpi má podle papírů o fous vyšší točivý moment, ale v reálu to v porovnání s Spi nebo karburátorem nepoznáš. Spolehlivost motoru se u jednotlivých ročníků moc neliší a pokud porovnáš životnost 998 vs. 1275, tak litr vyhrává. Karbec si dá dohromady skoro každý, kdo tomu trochu rozumí. U Spi jsou problémy s poruchovostí vstřikování a řídících jednotek. Mpi je jak jsem psal v tomto ohledu spolehlivé.
Co se týče úprav tak mi stříkačky přijdou jak jednoznačně nejhorší varianta. Je sice pravda že Mpi se dá alespoň přečipovat (psal to tu myslím někde Ondra), ale pokud chceš z motoru vyrazit nějaké koníky navíc, tak je určitě lepší se soustředit na hardware než na software. Pokud chceš upravovat či měnit komponenty motoru, tak nejvíce variací nabízí určitě karburátor.
Náhradní díly nejsou tak velký problém i když si na ně musíš občas počkat. Něco koupíš v AutoKelly a pak je tu HS Tuning, kde je velmi slušný výběr. Další možnost je Hwezda v Rakousku a samozřejmě Anglie, kde seženeš vše, co tě napadne. Pak můžeš samozřejmě sehnat použité díly tady na fóru.
Navíc je tu ještě jedna věc, kterou každý miníkář moc dobře zná. Jmenuje se koroze:onfire: . Pokud bych ti měl vyjmenovat, kde všude Mini rezne tak bychom tu byly velice dlouho. Ono totiž rezne skoro všude. Nejčastější místa jsou tato- pod předními světly, pod předním sklem, dveře, prahy a mohl bych pokračovat ještě dlouho.
Pokud chceš Mini na celoroční ježdění tak počítej s tím, že pěkné auto s minimální korozí se ti za 3 až 4 zimy promění v orezlou plechovku. Možná si myslíš že to přeháním ale pravda je opravdu taková. Pokud chceš auto na léto a na víkendy tak je to skvělá volba.
Určitě bych hned nekoupil první auto, na které narazíš. (Vím co říkám, protože přesně to jsem udělal já :lol: ) Pokud už najdeš v Čechách auto na prodej, tak sem hoď fotky nebo odkaz a určitě se dozvíš spoustu názorů na stav i na cenu. V.

_________________
Spi power


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28. říj 2008 19:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. říj 2008 16:33
Příspěvky: 2
Díky.
U nás jsem zatím na nic nenarazil..., zato v Neměcku jich je relativně v bazarech více... Jenže zase trable z dovozem... Snad budu mít štěstí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: MINI
PříspěvekNapsal: 29. říj 2008 15:56 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 12. říj 2008 19:12
Příspěvky: 2
www.minikov.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: mini
PříspěvekNapsal: 02. srp 2009 16:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 02. srp 2009 16:20
Příspěvky: 1
Ahojte, tiez rozmyslam o mini na vikendove jazdenie. Nasiel som tento a zaujima ma vas nazor.

http://www.autobazar.sk/inzerat/detail/42848/

Velka vdaka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz