Logo
Právě je 28. bře 2024 23:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 14:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Zdravím Vás minikáři :D
abych předešel zbytečným dotazům, kterým jste zavalováni rozhodnul jsem si sehnat doporučovanou literaturu od pána Juraje Bukovčáka-MINI. Někdy nazývána biblí mini nadšenců :D .Problém je v tom, že se již nedá sehnat. Pár internetových obchodů mi stornovalo objednávku s tím, že již není k dispozici. Proto se obracím na Vás. Klidně pokud máte nějakou navíc si ji odkoupit. Velice děkuji za rady :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 14:07 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 663
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Klidně dej vědět co máš za dotaz :) Neboj, vím na co narážíš,ale každýho tu takhle nesežereme:)
Ta kniha je samozřejmě výborná, ano....ale.....a teď spousta provověrných bude naštvaná :D Je víceméně k ničemu, je to prostě hezky shrnutá historie Mini, co se kdy vyrábělo, jak to vznikalo, sportovní uspěchy a podobně, prostě taková encyklopedie,ale pokud tě zajímá nějaký konkrétné dotaz, technický problém,tak to v té knížce opravdu nenajdeš, od toho jsou pak například Haynes dílenské příručky,které jsou opravdu už zdroj kde najdeš prakticky cokoli co potřebuješ (tam je Mini roděleno prostě do posledního šroubku).

Tak se ptej a neboj se, maximálně si z tebe uděláme třeba legraci :D :banana: Ale věřím, že spíš někdo odpoví přímo na to co chceš, nebo tě odkážeme na téma na foru kde se to třebu už řešilo a ty jsi to nenašel.

:bigups:

_________________
Mini Cooper SPi 96, Mini mk2 69, Mini pick-up, Mini Clubman


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 14:21 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Dobrá otázka cože mám za otázky. Začal bych tak, že jsem se opět dostal do klukovských let, nebo resp. do období, kdy bych si rád pořídil hračku. Malé autičko se kterým si budu hrát, atp. Však asi rozumíš...A navíc mám malou garáž, kde stejně služební auto nedostanu. A ta garáž se přesně velká pro mini :D takže vlastně mini garáž ...

Jenže nevím jaký typ, jaký motor, jaký rok, atp.
Upozorňuji, že nejsem typ co se umí hrabat v motoru, ale co se týče karoserie tak tam bych i něco zvládl...Ale zase jsem četl nějaké pozitivní reakce na opravnu aut v Brně na Bratislavské, kde se touto značkou zabývají (autoservis DS).

A co se týče využívání miniho, tak bych to viděl na víkendy, srazy atp...

Jo a otázka velice důležitá, zkoušel jste někdo nacpat do miniho psa velikosti retrívra ? :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 14:32 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 663
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Tak rozhodně nejlehčí bude odpověd na psa:)
Pes není problém, retrívr není zase takový těžký macek
Obrázek

ale teď ty horší věci :D Bohužel, jako u hodně věcí,záleží hlavně na obnosu co do toho chceš investovat...všechno má svojí cenu,a bude rozdíl jestli to bude zrenovovaný veterán s nějakou historickou hodnotou, nebo Mini s půlky 80tých let plné plastových věcí a určené jako spotřební auto....

_________________
Mini Cooper SPi 96, Mini mk2 69, Mini pick-up, Mini Clubman


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 14:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Děkuji za názornou ukázku :D

přiznám se (omlouvám se zda tím někoho naštvu), že jsem preferoval právě spíše nějakého novějšího a to z důvodu již zmíněného. Takže jsem koukal něco od 1990 roku nahoru. A když tak slyším spotřební auto. To je opravdu možné s ním jezdit, jako s klasickým autem ? :D

PS : má otázka je ve špatném obsahu fóra ( prodám auto)...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 15:09 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 19:10
Příspěvky: 133
Bydliště: Příbram / Praha
Ahoj, myslim, že svoje kritéria si sem napsal docela přesně a když sem napíšeš přibližnou částku, kterou si ochoten do toho investovat tak kluci tady ti řeknou co bude pro tebe nejlepší a jakýho toho miníka si můžeš za daný peníze dovolit a nebo jestli už máš něco vybranýho přes nějakej inzerát tak jestli to je miník přímo pro tebe :) a hlavně většinu miníků co se u nás teď prodávají tak někdo z minifora bude znát tak ti můžou říct i přibližnou historii :bigups: a s tim spotřebnim autem.. miník hodně trpí na korozy takže hlavní je garáž a já sem spíš pro to víkendové ježdění :) ale je to na každého názor určitě se s ním dá jezdit každý den


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 15:25 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Chápu, peníze jsou, jak se říká až na prvním místě :D
Tak prvotní nástřel 60-70 tisíc...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 16:22 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. srp 2007 17:23
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha
lub píše:
To je opravdu možné s ním jezdit, jako s klasickým autem ? :D


:) když ho nebudeš trápit v zimě v soli tak dá. Ja mám od března 19000 kilometru a resim s nim uplne vsechno. A dostat me z nej se neda..jak tam jednou vlezes uz se na nej kazdej den tesis :)

_________________
Seznamili jsme se v Olomouci. Pan Estate je velmi distingovany britsky gentleman...a ja mam rad jeho velmi britsky humor.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 18:34 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. čer 2010 19:10
Příspěvky: 133
Bydliště: Příbram / Praha
bohužel je to tak máš prachy máš MINI čim víc tim v lepšim stavu.. Já měl na koupi málo, koupil jsem ho za 30 tis a stejně se postupně při renovaci a přestavbě dostávám na hroznou částku :blink: ale když se na to kouknu tak nad tim mávnu rukou, protože i tak mi dělá radost, ikdyž zatim jenom stojí v garáži..

Koukni na tohle:

viewtopic.php?f=1&t=4257&p=33045#p33045


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 19:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Chapu to, já bych se na něho chodil koukat večer místo do ledničky :) ...proto bych rád něco co třeba bude po motoricke stránce v pořádku. S tím, že se budu prát s korozi...PS : koukal jsem, ale spíš bych klasickou střechu, ale dík za info...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 20:16 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 03. úno 2008 14:43
Příspěvky: 52
Bydliště: Znojmo
ahoj,
na foto jsme my, a retrívr opravdu nebude vůbec problém :-). Náš je ještě malinko větší. Jinak pokud jseš z Brna, tak v Brně je jedna opravna lepší než na Bratislavské :-), to bych ti kdyžtak upřesnil. Jinak za 70 tis si myslím, že se ti podaří sehnat docela solidního 1.0. A řekl bych, že motor je bezproblémový a navíc se na něj dá sehnat vše za supr peníze (taky v Brně :-) ). Jinak mini není auto bez investic a s tím musí každý asi počítat - koroze. Nepatřím tu mezi nejzkušenější (to v žádném případě), ale myslím že něco málo už jsem se o mini naučil a když budu moc poradit, rád poradím


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 20:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Tak to jsem klidnej, že ho tam dostanu :D ...s tím, ze bude potřeba investovat počítám...Tak kdyby náhodou někdo o nějakém mini věděl budu rád za info...PS : nejezdis s ním někdy do Brna...Pokud ne, občas jezdím do Znojma, tak pokud by ti to nevadilo představit mi mini :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 03. říj 2011 20:57 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 03. úno 2008 14:43
Příspěvky: 52
Bydliště: Znojmo
ahoj, v Brně ho mám málokdy, spíše v garáži ve Znojmě. A tam jsem zase jen o víkendu. tak když bys tam měl někdy cestu, není probléím


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 04. říj 2011 11:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 29. zář 2011 15:07
Příspěvky: 7
Oukej, budu se snažit co nejdřív dostat do Znojma :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 04. říj 2011 14:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 07. srp 2011 21:01
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo-Přímětice
Tak už konečně končí svatební sezóna a já jako fotograf budu mít volnější víkendy, takže se Radku můžeme konenčně scuknout :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: prosba
PříspěvekNapsal: 04. říj 2011 19:31 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 03. úno 2008 14:43
Příspěvky: 52
Bydliště: Znojmo
jo to bychom mohli :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz