Logo
Právě je 29. bře 2024 00:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 10:05 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
Zdravím zaryté Minikáře a Minikařky, snad mě neukamenujete za můj dotaz. Jelikož je pro mě Miník srdeční záležitostí a je mým velkým snem ho vlastnit, potřeboval bych trochu pomoci s výběrem modelu. Klasické MINI je přenádherné, prosím poradte mi jaký model byste mě, začátečníkovi, doporučili.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 10:11 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Zdravim,

o tomto je tu napsano kvanta ... takze by bylo dobry napred si to tu procist ... jinak tedy je hezke, ze chces poradit, ale zapomnel si napsat kolik do toho chces dat, co od toho ocekavas, jestli chces auto v top stavu a nebo jestli chces si doma kutit atd atd atd....

Z vety, ze chces doporucit auto se tezko neco radi.....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 10:15 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
Investice kolem 80 tisíc a nebál bych se doma i něco opravit a podobně.. Já vím, že se těžko radí, mě jen zajímá názor nějakého zkušeného minikaře..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 10:49 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2007 23:00
Příspěvky: 97
Bydliště: Olomouc Mrštíkovo náměstí 20/25
Vem svých 80, přijeď do Olomouce a ono se neco najde. Dřív, nebo později bys sem stejně musel. Pokud jsou Tvé úmysly opravdové, je to ta nejrychlejší a nejjednodušší cesta, jak si vyrobit problém, kterým tady žijem všichni...T.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 11:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
už jsem měl vyhlédnutého Miníka za 40 v luxusním stavu, jenže nějaký plzenák byl rychlejší než já. Ono je holt problém přejet celou republiku hned na druhý den, když makáte ve špitále.. :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 11:06 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
za 40 nikdy nebude luxusni stav :-)

jinak nevim co ocekavas za nazor.... za 80 je takovej zlatej stred, koupis auto, budes s tim moc jezdit... pokud to budes pouzivat jen v lete, tak ti to vydrzi :-) muzes koupit auto za 30 ... trosku ho posudlis a zase muzes jezdit.... a nebo koupis auto za 80 a das do nej dalsich 100 a budes mit i pekny auto.... :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 11:18 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 20. čer 2007 23:00
Příspěvky: 97
Bydliště: Olomouc Mrštíkovo náměstí 20/25
...omlouvám se pane doktore za tupost mého příspěvku...T.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 11:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
no nic, myslel jsem si, že se tu něco dozvím, a ono ejhle velké kulové.. takže děkuji za pomoc :withstupid:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 11:51 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Ale vzdyt jsem ti to tu psal.... jedinou infromaci co jsi podal, ze chces za to dat cca 80tisic.... ale nic vic.... takze tezko neco radit ... psat

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 12:50 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 613
Bydliště: Ostrava
pane pepemaister, mě taky bolí noha a pokud neprojdu standardním kolečkem v nemocnici, tak mi nikdo nic neřekne
pokud chcete poradit, je třeba to blíže specifikovat, jak Vám bylo doporučeno a můžeme se bavit konkrétně, lidí, kteří rádi poradí je tady spousta a nebo to udělat tak, jak píše Tonda

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 13:59 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
Pánové nechápu, proč probíráte nemocnici, ano zmínil jsem, že dělám ve špitu, ale nechápu logiku dalšího probírání. Ano, moje specifikum bylo pouze 80 tisíc, ale od toho jsem právě chtěl pomoci s radou, jaký typ MINI si vybrat... Ale asi jsem to podal tak, že to ti, kteří odpovídali, nepochopili.. Tudíž, prosím pokud by mi chtěl někdo pomoci s výběrem, tak ať mi poradí, ale neryje do mě.... Děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 14:29 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. bře 2013 09:16
Příspěvky: 5
Bydliště: praha
Pane pepameister,
to jste čekal,že Vám tady budem fofrem nabízet několik Miníků v cenových relacích od 20 do 80 tis.Kč?(a to ještě navíc očekáváte za těch ubohejch 80 tis.super auto).Musíte si vzpomenout na naše předchůdce,kteří vždy říkali:
Za málo peněz - málo muziky.

Tady Vám posílám jenom jeden odkaz,kde jich máte několik.Dokonce jednoho za 10. :biggrin: Jestli máte škváru,tak si určitě vyberete a koupíte do týdne.Jsou tam zastoupeny všechny cenové kategorie.Doufám však,že neuvažujete o koupi v časovém horizontu jednoho až dvou let.

http://www.rajveteranu.cz/znacka-41-mini

Co mohu za sebe poradit,tak jedině karburátor.Pro začínajícího
bezproblémové auto.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 15:04 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
Nečekal jsem, že mi tu hned bude někdo nabizet auta na prodej. Cekal jsem nejakou radu ohledne toho jaky typ motoru a podobne koupit. Zatím jste jediny, ktery poradil s tim, ze radeji karburátor. Podle Vás je 80tis uboha castka, hmm tak to asi mate v Čechách jináči vnimani hodnoty penez. Ale tady na Valašsku se i na tuhle castku člověk tvrde nadre.. nicmene dekuji za zmineny odkaz na rajveteranu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 16:11 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
on myslel, ze 80tisic je takova nic moc castka na Mini... jinak v castce do 80tisic neni proste moc na vyber (rekneme ze v CR je do 80tisic tak 3 auta max), takze neni co radit.... pro bezny jezdeni je idealni MPi, za ty penize skoro nerealny sehnat v super stavu. 1,3 se teoreticky sehnat daj, ale stav nebude nic moc... nejpravdepodobnejsi je, ze za 80tisic sezenete litra a on do Minika na bezny jezdeni uplne staci a hlavne je to i jeden z nejspolehlivejsich motoru a motor se da vzdycky vymenit ... takze bych auta vzdycky vybiral podle stavu nez podle motoru.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 16:40 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
Ahoj , ja za seba by som poradil len tolko, ze sa mozno oplati kupit auto z 80tych 90tych rokov... to su take povedzme ,,lacnejsie miniky,, keby si si porovnaval cenu/stav ... Verzie napr. City alebo Mayfair ... sice nemaju najkrajsie interiery (sedacky a plasty a pod. :) ) ale na ,,zaciatok" staci ;) Mini sa vyrabali od roku 1959 ... takze 60te 70te roky skor cenovo radsej zabudaj. Teda aj cenovo a vlastne aj po technickej stranke , predsa je tych aut menej a tazsie sa na ne zhanaju orig. diely. Co sa tyka rokov 90tych tak, tusim od 92? sa zacalo vyrabat SPi (jedno bod vstrek) a ked budes hladat na fore, uvidis ze vela ludi s nimi ma techn. problemy (ja osobne by som ho nechcel). Od 1996 sa robili mini s motorom MPi a tam sa cenova relacia pohybuje uz o dost vyssie... Myslim ze za slusne mini s motorom MPi by si si mohol nachystat od 150tis +. Takze 80te 90te roky su asi najdostupnejsie cenovo aj po techn. stranke. Karoseriu pozeraj taku aby mala co najmenej hrdze (podbehy, blatniky, predne celo, ramy ... vlastne vsetko :) ). Motory 1.0 alebo 1.3 karburatory... Vyrabali sa aj 850cc aj 1.1 ale to su skor raritky a budu drahsie. 1.0 su lacnejsie (asi vacsina ludi co ma mini uz dlzie tak casom chce prejist na 1.3 takze predavaju 1.0 :) ) a udajne su aj jednoduchsie na udrzbu.. Proste 1.0 je vdacny motor ;) ze kamarati? Ono v podstate je jedno ake si auto kupis... Zohnat sa da vsetko , je to ale bohuzial vsetko o peniazoch a priprav si potom veeela vela penazi :D Mini je droga! ale ta dobra... A nenechaj sa odradit niektorymi prispevkami fora... Urcite tu najdes vela zaujimavych veci, rad, pomoci, dielov na predaj... ( len tu proste ludia nemaju radi otazky tipu ,,chcem kupit auto, poradite mi?" radsej si najskor pozistuj co jako ceny diely... :) a potom poloz konkretnu otazku... na tu sa lahsie odpoveda.. to je vsade asi aj u vas praci... ;) Dobry den je mi zle. A co je vam? Zle. A konkretne? Zle. A boli vas hlava, noha, ruka? Zle... chapes ? ;) Popozeraj si inzerciu (samozrejme radsej sa zaujimaj o auta od sukromnika ako z bazaru!), pozri si http://www.mobile.de ( Ked aj nejake auto na predaj najdes, pytaj si VIN - cislo karoserie, su stranky kde sa da pekne vycitat o aky model ide (najdes na fore), skus pozriet http://www.miniworld.com, http://www.minispares.com , http://www.minisport.co.uk (nove nahradne diely). Popripade popozeraj na fore auta ostatnych clenov... citaj, zistuj, uc sa, pytaj sa! ale konktretne :D Vela zdaru, drz sa, ahoj!

_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 16:47 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 898
Bydliště: Pardubice
stačí napsat do vyhledávače zde na foru a najdete vše co hledáte, diskuze o motorech, typech, všechno, jak bylo napsáno, za tu částku zase není tak moc na výběr, pokud to je vaše hranice i s další investicí, tak už vůbec ne, osobně bych využil nabídky dojet si do Olomouce, ikdyž nic kupovat nemusíte, dozvíte se vše :bigups:

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 17:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 21. dub 2013 09:58
Příspěvky: 7
Bydliště: Valašské Meziříčí
jarik píše:
Ahoj , ja za seba by som poradil len tolko, ze sa mozno oplati kupit auto z 80tych 90tych rokov... to su take povedzme ,,lacnejsie miniky,, keby si si porovnaval cenu/stav ... Verzie napr. City alebo Mayfair ... sice nemaju najkrajsie interiery (sedacky a plasty a pod. :) ) ale na ,,zaciatok" staci ;) Mini sa vyrabali od roku 1959 ... takze 60te 70te roky skor cenovo radsej zabudaj. Teda aj cenovo a vlastne aj po technickej stranke , predsa je tych aut menej a tazsie sa na ne zhanaju orig. diely. Co sa tyka rokov 90tych tak, tusim od 92? sa zacalo vyrabat SPi (jedno bod vstrek) a ked budes hladat na fore, uvidis ze vela ludi s nimi ma techn. problemy (ja osobne by som ho nechcel). Od 1996 sa robili mini s motorom MPi a tam sa cenova relacia pohybuje uz o dost vyssie... Myslim ze za slusne mini s motorom MPi by si si mohol nachystat od 150tis +. Takze 80te 90te roky su asi najdostupnejsie cenovo aj po techn. stranke. Karoseriu pozeraj taku aby mala co najmenej hrdze (podbehy, blatniky, predne celo, ramy ... vlastne vsetko :) ). Motory 1.0 alebo 1.3 karburatory... Vyrabali sa aj 850cc aj 1.1 ale to su skor raritky a budu drahsie. 1.0 su lacnejsie (asi vacsina ludi co ma mini uz dlzie tak casom chce prejist na 1.3 takze predavaju 1.0 :) ) a udajne su aj jednoduchsie na udrzbu.. Proste 1.0 je vdacny motor ;) ze kamarati? Ono v podstate je jedno ake si auto kupis... Zohnat sa da vsetko , je to ale bohuzial vsetko o peniazoch a priprav si potom veeela vela penazi :D Mini je droga! ale ta dobra... A nenechaj sa odradit niektorymi prispevkami fora... Urcite tu najdes vela zaujimavych veci, rad, pomoci, dielov na predaj... ( len tu proste ludia nemaju radi otazky tipu ,,chcem kupit auto, poradite mi?" radsej si najskor pozistuj co jako ceny diely... :) a potom poloz konkretnu otazku... na tu sa lahsie odpoveda.. to je vsade asi aj u vas praci... ;) Dobry den je mi zle. A co je vam? Zle. A konkretne? Zle. A boli vas hlava, noha, ruka? Zle... chapes ? ;) Popozeraj si inzerciu (samozrejme radsej sa zaujimaj o auta od sukromnika ako z bazaru!), pozri si http://www.mobile.de ( Ked aj nejake auto na predaj najdes, pytaj si VIN - cislo karoserie, su stranky kde sa da pekne vycitat o aky model ide (najdes na fore), skus pozriet http://www.miniworld.com, http://www.minispares.com , http://www.minisport.co.uk (nove nahradne diely). Popripade popozeraj na fore auta ostatnych clenov... citaj, zistuj, uc sa, pytaj sa! ale konktretne :D Vela zdaru, drz sa, ahoj!



Moc moc děkuju, takovou odpověď jsem potřeboval.. ještě jednou děkuju :pray:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 21. dub 2013 23:16 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. led 2005 22:11
Příspěvky: 593
Bydliště: Štramberk
Ahoj, taky tě zdravím.*Jarik ti to velmi hezky napsal : jestli se chceš trošku svézt tak opravdu třináctku z karbcem, za osumdesát na tom ale opravdu bude ještě velmi hodně práce.
No a jestli chceš vědět do čeho jdeš , tak se určitě zajeď podívat přes kopec na menší sraz do Frenštátu.
tady je odkaz na další info :http://www.minifanclub.cz/classic/
Můžeš se podívat a pokecat a hlavně se pak vyvarovat chybám , které jsme udělali třeby my?!

_________________
Piešťany 1996...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 22. dub 2013 11:34 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. črc 2012 15:43
Příspěvky: 21
Bydliště: Slovensko
Skus to spravit takto: 1) precitaj si tie najpodstatnejsie diskusie z fora, hlavne viewtopic.php?f=6&t=42 (tu su uplne krasne rozpisane motory, ja som vdaka tomuto pochopila, aky typ motora by mi najviac vyhovoval)
2) precitaj si knihu MINI od Juraja Bukovcaka- vdaka nej lepsie porozumies tymto autickam :-)
3) najdi si niekoho z tvojho okolia, kto ma mini

ja som to presne takto spravila a nelutujem :-)

a hlavne sa donicoho nehrn, cakat sa vyplati :-)

_________________
Vidieť, dotknúť sa, chcieť, milovať.... JUST BE MINI...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 26. dub 2013 17:58 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2011 19:25
Příspěvky: 179
Bydliště: Piestany,SK
Ahoj,dovolim si pridat moju skusenost:lacne mini znamena vela nakladov a času na opravy. Budeš dlho čakat na diely a pojde ti na nervy,že nemožeš jazdit. Možno sa vyplatí čakat na spravny čas a šetrit bubaky. Držim palce...

_________________
Mini je sen...SPLNENY!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz