Logo
Právě je 28. bře 2024 21:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 26. dub 2013 18:22 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23. zář 2006 08:44
Příspěvky: 125
Bydliště: Slovácko
kdysi se tu probíralo "pravidlo 100 tisíc" takže pokud chceš jezdit,našetři si podobnou částku, spíš větší a kup si hotové mini, stejně na něm dřív nebo pozdějc budeš muset něco spravovat a postupně se do toho dostaneš.
Pokud se ti nechce moc šetřit teď, kup si něco levnějšího a dalších 100 000 do toho vrazíš vzápětí, budeš si rvat vlasy a moc si nezajezdíš, ale výsledkem může být mini podle tvých představ :2drivers:

...já sem si radši našetřil a koupil hotové, vozím se, užívám si a stejně sem tam spravuju :D

_________________
ten Favorit v avataru je jen vzpomínka na první auto :)

zatáčky se dají projet třemi způsoby, 1)pomalu 2)rychle 3) s MINI


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 26. dub 2013 19:02 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Já jsem koupil SPi asi za 50 tisíc, že se budu vozit a sem tam to opravím. Po roce jsme ho rozebral na prvočinitele a udělal totálku - Po čtyřech letech /2 dělali kastli, dva to dával dohromady/ teď jezdím s investicí dalších cca 100 tisíc a ještě to určitě není ani top stav, ani konečná v penězích. Ale baví mě to a v garáži jsem se vždycky nádherně odreagoval. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 27. dub 2013 22:07 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
pepermaister:máš soukromou zprávu

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 12:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Ahoj chlapi, taky uvažuju o koupi tohoto autíčka, spíš pro zábavu, občas někam vyrazit nebo v létě do práce, v zimě asi někde zaparkovat. Přemýšlím o Mini 1.3 výroba 1995-2000

Díval jsem se u nás na ceny, většinou 150 a více, v Německu jsou ceny od 3.5 do 5 tis. EUR a auta mi přijdou v pohodě. 200 tisíc se mi určitě dávat nechce, solidní auto mám doma. Nechci se v tom šťourat, to přenechám odborníkům.

Tedy poraďte, zda auto 1.3 za 3.5 tis. EUR s reg. 2000 najeto 65 tis. km je dobrá cena, nebo podezřele nízká? Nebo raději využít TÉTO nabídky staršího modelu, kde budou problémy již s korozí a se vstřiky a nezabývat se dovozem?


Přílohy:
Mini1.jpg
Mini1.jpg [ 88.3 KiB | Zobrazeno 9951 krát ]
Mini.jpg
Mini.jpg [ 114.33 KiB | Zobrazeno 9951 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 14:29 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Ano podezřele nízká.
Nikdy žádné zálohy, nereagovat na inzeráty Nur fur EXPORT, vyhýbat se tureckých, ruským a polským jménům.

Navíc Autoscout.de Mobile.de jsou zahlceny právě inzeráty tureckých ruských a polských bazarníků.
Slušné Mini hledej na klubových stránkách v D, NL apod.


Naposledy upravil Murphy dne 04. kvě 2013 22:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 18:00 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 25. dub 2012 23:40
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha
K tomu mohu dodat vlastní zkušenost. Na Autosuche.de se mi zalíbil jeden vůz a ten údajný bazar měl být shodou okolností ve městě, kam kdysi emigroval jeden náš příbuzný. Zavolal jsem mu a poprosil ho, zda-li by auto neomrknul. Na inzerované adrese žádný bazar nebyl, pouze dům se štítky s mnoha ruskými jmény a firmami... Dle jeho sdělení je teď situace v německých autobazarech dosti tristní, zejména ruské mafie se vesele činí. Tento příběh to jen potvrdil.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 20:07 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Těžko říci, jak to je s tím Mini za 3.5 EUR, je to soukromý prodejce, třeba je tam nějaká bouda, nebo jenom potřebuje rychle peníze, protože je po slevě. Každopádně na mobile.de je spousta aut v rozmezí 2.2-5 tis. EUR. Ideální by to bylo koupit od nějakého fandy, ale zase 200 tis. nedám, to mi přijde moc. Každopádně asi bude důležitý, v jakém stavu je motor a třeba je nesmysl kupovat auto pod 6 tis. EUR a bez generálky motoru - vydrží ten motor vůbec 100 tis. km?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 21:31 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
jestli je to soukromej prodej a predokladam, ze je tam jen telefon bez jmena a mista, kde se auto nachazi, tak se jedna o podvod... tj. napises, on ti odepise, ze nutne odjel na ropnou plosinu a ze to poresi pres kuryrni sluzbu.... :-)

Jinak auto 100tisic vydrzi, proc by nevydrzelo... ale nez najedes 100tisic, tak to chvilku potrva :-) takze je otazka jestli to vydrzi auto :-))) hlavni otazka je, jestli shanis karburator a nebo strikacku... pokud chces auto tak nejak na denodenni jezdeni, tak by byla pro tebe idealni volba sehnat miniky 97-00...

Jinak kolik mas predstavu, ze s autem najezdis za rok, ze resis vydrz motoru?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 21:54 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Je tam adresa a telefon, je to rodinný dům. Na tu výdrž se ptám z důvodu, jestli kupovat auto do 60 tis. km a předpokládat, že to ještě 40 vydrží a nebo klidně 120 tis., protože motor najede bezproblému 200 tis. km. Předpokládám, že bych najel tak 10-15 tis. km za rok


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 22:11 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
hod pro zajimavost link na toho minika za tech 3,5...

jinak Mini ma jen 5mistnej tachometr... takze po 100tisicich jedes zase od nuly.... takze je to taky o tom, jestli ti priznaj majitele kolik ma auto skutecne najeto :-))) jinak motor to najede, problem to neni, pokud puvodni majitele se o auto starali a nejezdili s tim jak prasata... coz u Nemcu nevim nevim :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 22:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Němci zpravidla jezdí hodně, pokud to nejsou důchodci :)

TADY je to auto. V ČR stojí podobné tak 1.5x tolik :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 22:37 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 27. dub 2011 13:22
Příspěvky: 225
Bydliště: Příbram
Zdravim. Ta cena je podezřele nízká... Když to nebude "bouda" tak tomu nejspíš něco bude. Jinak tahle auta hnijou i r.v. 2000 (vlastní zkušenost). je normální koupit auto r.v. 2000 za třeba 100tis kč a budeš měnit blatníky a ostatní díly ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 22:57 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
No jestli pak nekoupit něco za 50 tis. a až se to rozpadne tak to nechat někde stát :)

Mám auto asi o 4 třídy výše, takže nechci úplnou hajtru, ale zase do toho nechci dát velké peníze, dokud si nebudu jistý, že mě to baví. TOHLE tedy nebrat?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 23:01 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 27. dub 2011 13:22
Příspěvky: 225
Bydliště: Příbram
za 50tis bys musel mít velké štěstí... :lol: jinak je to většinou na kompletní generálku...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 23:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Ono za 3.5 tis. EUR to není zase tak levné, když to člověk celé spočítá a zaplatí EKO daň a podobné nesmysly, tak je na 100 tis. jako nic....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 23:20 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra

Registrován: 27. dub 2011 13:22
Příspěvky: 225
Bydliště: Příbram
mám taky vrak z DE :-) už je do šroubku v krabicích


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 04. kvě 2013 23:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Takže spíš něco za 200 tis? No asi zajdu za profíkem, ať něco sežene, asi nemá smysl to tady řešit. Na druhou stranu to chápu, mám koníčky, kde trvá pár let, než člověk pochopí o co jde a řadu věcí si musí omakat sám. Každopádně díky za rady!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 05. kvě 2013 10:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 08. bře 2013 09:16
Příspěvky: 5
Bydliště: praha
Chose,
asi jsi udělal dobře,že jsi tu debatu ohledně pomoci při výběru MINI ukončil.Nic se nedozvíš.Co člověk,to jiný názor.
Jen jsem chtěl připojit vlastní zkušenost s dovozem z Německa.Na fotkách je všechno pěkné.Umějí to nafotit.Auto bývá relativně levné,ale když spočítáš dovoz,poplatky,starosti,zbytečné cesty,čas atd.dostaneš se na ty samé peníze.Taky se stává,že dojedeš na místo a je to v takovém stavu,že jedeš s prázdnou domů (zatajují závady).Aněkdy to bývá i 500-800 km.(To stojí taky peníze.).Znám spoustu případů,kdy majitel koupil v Německu a časem zjistil,že to nebyla až tak super koupě.Snad jsou spokojeni jen ti co auto dovezli na kšeft.
Jen malou výtku vůči tvé osobě.Je to tady na foru pořád dokola.U tebe,jako i v jiných případech ohledně koupě vozu.Chceš pěkné auto,ale nechceš za kvalitu zaplatit.Pamatuj,strejdi,kteří nevědí co doma mají,už dávno vymřeli.Levně už dnes nekoupíš,nebo budeš muset dlouho čekat na náhodu a sjíždět internet i několikrát denně.To auto co jsi uváděl a presentoval fotku,že je v česku na prodej znám.Ale z kolegiality vůči majiteli se nebudu vyjadřovat. Když se na ně pojedeš podívat,tak to je úplně něco jiného než co vidíš na foto.Vyžaduje investice.To snad mohu napsat ne?Kdyby bylo postříkáno vodou a pak bezprostředně nafoceno,tak by vypydalo na fotce ještě o jednu třídu lépe.
V česku je v inzerci v současné době na prodej asi jen jedno kvalitně udělané auto,do kterého majitel nastrkal,pokud mám informace něco pod 300 tis.Kč a prodává je za 180 tis.Kč.Snad je ve finanční krizi,či co.Kdysi jsem je viděl a je to poctivá neodrbaná práce.
Jinak přeji dobrý kup.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 05. kvě 2013 11:02 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. kvě 2013 11:55
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Díky za informace. Člověk se musí trochu rozkoukat a zjistit co za jakou cenu koupí, měl jsem zato, že ty auto jsou slušná již od 100 tis. Nemám problém s tím, že bych dal více, nakonec je to cena kvalitních hodinek, což není zase taková tragedie, spíš mi šlo o to, abych zbytečně nepřeplácel za věc, kterou budu třeba za rok prodávat, protože mě to "nechytne". Viděl jsem i Mini za 24 tis. EUR, takže ten rozptyl je opravdu veliký, potřeboval jsem si to ujasnit. Mám dobrého kamaráda v autobazaru, který mi pomůže, nebude mlžit a obchody, co jsem s ním udělal byly vždy v pohodě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s výběrem Miníka
PříspěvekNapsal: 05. kvě 2013 12:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. říj 2009 00:12
Příspěvky: 361
Bydliště: Nové Strašecí
Pokud chceš dobrý auto a "vědět" co kupuješ tak ideální je opravdu auto od nějakýho fandy nebo člena takovéhoto fóra. Tady jeden příklad inzerátu , kde opravdu víš co kupuješ viewtopic.php?f=1&t=5129

_________________
Mini je nejvíc !!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz