Logo
Právě je 28. bře 2024 22:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 12:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Ahoj všem, když jsem na tento klub narazil, musel jsem se tu zaregistrovat. Jelikož přítelkyně hrozně moc touží po starém klasickém Minikovi a mě se taky velmi zamlouvá, říkal jsem si, že bysme si mohli udělat radost. Jsem velký fanda do BMW, u něj vím, kam se dívat, kde se co kazí, ale u Mini bohužel ne. Moje otázka je tedy následující:

Našel jsem na sautu tohoto Minika - http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ok#contact

Neznáte ho náhodou někdo, že byste mi na něj řekli reference, popř. obecně, na co si dávat u těchto aut pozor, co by to dělat mělo a co nemělo, kam se dívat apod.?

Předem děkuji za vaše ohlasy ;)


Naposledy upravil ROBi dne 26. pro 2010 17:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 13:11 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Od toho auta rychle uteč a to co je nad ním je to samé.Tady na foru najdeš určitě lepší.Držím palce


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 13:27 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
To nad ním i podle fotek vypadá dost bídně, ale u tohoto jsem si říkal, že tak špatně nevypadá. Co s ním je? Popř. vyjádřil by se i někdo další? Díky!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 13:39 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Je hodně prohnilé.Přečti si příspěvky těch co renovují a za kolik doto spadli.Jedno pěkné jsem viděl v inzerci v annonci,ale chtělo by to osobní prohlídku.Kdyby jsi chtěl to modré dát do latě tak jsi tam za minimálně stejnou cenu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 13:43 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Teď mi majitel napsal toto:

"Dobry den,
Vetsi fotky bohuzel nemame, ale vuz si muzete kdykoliv osobne prohlednout v Praze. Vuz je plne funkcni, ale par drobnosti by se naslo.. (nefunguje na 100% rozmrazovani zadniho okna a motor trochu netesni.) Jsou to klasicke neduhy stareho vozu, ale jsou odstranitelne. Na jejich odstraneni vam urcite nabidneme slevu z konecne castky…
Auto ma aktualne novou baterii + alternator, naplne… Je denne v provozu, pakovane vyhradne v garazi.

Dejte vedet, kdy by se vam hodila prohlidka auta.

Preji prijemny zbytek dne.

Ales Burger"

Jinak jak píšeš "hodně prohnilé" - na kterých místech? Asi se spíše bude jednat o spodek auta, popř. co jsem si všiml, tak kolem světel, podle fotek, nemám pravdu? Jelikož na karoserii se mi nezdá, že by něco bylo vidět.

To z Annonce - nějaký odkaz na inzerát bys neměl? Díky!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 13:47 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Není to tento? http://www.annonce.cz/detail/Mini-Coope ... JTASK.html jiný jsem v podobné cenové relaci nenašel. Rád bych slyšel reference i na tohoto červeného. Co jsem si všiml, už se o něm zde na klubu něco psalo :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 14:26 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Tak to červené má už nového majitele,to ktaré myslím já máí zelenou metalízu a je v kolonce MINI zadej od roku výroby 1960,ale jinak je to všechno jenom na tvém rozhodnutí


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 17:46 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
To červené je hezké, to je škoda, že už se prodalo. Bohužel do Minika nemůžeme dát sto tisíc, takže musíme vybírat z těch levnějších a ten modrý na mě z popisu (GO) a fotek působil docela dobře. Pokud je tam opravdu jen to, co píše majitel, tak to není žádný problém, ale se rzí bych moc nechtěl. Nevíte o nějakém dalším do kategorie cca 70 000 Kč?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 17:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Jinak se teď omlouvám, že jsem v prvním příspěvku měl chybu, nějak mi přeskočil řádek :D tak jsem to opravil.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 19:47 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. kvě 2008 20:49
Příspěvky: 328
Bydliště: Mladá Boleslav
Tento problém asi řešil před svou první koupí každý. Dilema, zda koupit levnější a postupem času opravit s vědomím, že vím vše o stavu vozu,nebo investovat více financí s nebezpečím koupě zajíce v pytli. V první řadě je třeba posoudit své možnosti týkající se dílny, vybavení,manuální zručnosti, kontaktů a samozřejmě financí. A hlavně neopomenout, že se pouštíš do něčeho co není v našich krajích zcela běžné.Pokud vezmeš vše v potaz a neodradí tě to, pak není co řešit- pouze koupit. :D :D

_________________
https://mr-concept-autosport.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 19:58 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Určitě neodradí, ale vybavení a zručnosti jsou malý, ale někdo, kdo by na tom mohl dělat, by se našel. Spíše jde o to, aby to taky chvilku dělalo radost, aby to nebylo koupený a druhej den to nenastartovalo. Ten Minik v prvním příspěvku je fakt tak špatný? Mě se právě zase až tak nezdál...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 21:11 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. srp 2008 17:54
Příspěvky: 115
Bydliště: Česká Lípa
Tohle dilema jsem resil pred koupi taky. Nakonec jsem sel tou cestou, ze jsem koupil mini na prvni pohled v celkem dobrym stavu za 40 000 Kč. Mam ho 2 roky a kdyz bych to secet tak jsem stejne na 100 000 Kč. Je fakt, ze spoustu veci jsem tam delat nemusel (interier, atd.), ale zas na druhou stranu kdyz uz ho mas, tak ho chces mit co nejhezci :D Je to podle me na rozhodnuti kazdyho, ale ja se priklanim k variante koupit levnejsi a pak si ho dotvorit k obrazu svemu. Protoze i kdyz koupis mini za 100 000, tak se ti stejne nebude vsechno libit a budes do toho cpat prachy. Jeste bych te pred koupi upozornil ze do toho musis rocne investovat vic nez do normalniho auta. Neni to auto, u kteryho bys 5 let jezdil a nic na tom nedelal. Preju stastnou ruku pri vyberu tvyho mini...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 21:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
V našem případě by se jednalo o autíčko na víkendy, na denní ježdění máme dvě jiná auta. Myslím, že víc, než moje starý auto, co jsem měl, se to srát nebude - s tím bylo furt něco.

Každopádně bych byl rád za nějaké postřehy na Minika v prvním příspěvku, popř. za odkaz na nějaké další, co jsou na prodej za nějakou rozumnou cenu.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 23:11 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. bře 2010 11:59
Příspěvky: 36
ROBi píše:
V našem případě by se jednalo o autíčko na víkendy


V tom případě by nebylo na škodu kouknout se po historicky zajímavějším kousku, který by se nechal postavit na veteránské značky, což sebou přináší další výhody :)

_________________
Mám HO malýho!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 26. pro 2010 23:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Ale tam pak hraje roli už finanční náročnost na pořízení a to my si bohužel ani moc dovolit nemůžeme. Jak jsem psal - horní hranice je 70 000 Kč pro pořízení (investice potom už nepočítám) a myslím, že ta tyto peníze asi nějaký extra zajímavý nebudou :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 27. pro 2010 00:03 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. pro 2010 20:59
Příspěvky: 10
Teď mě napadlá taková "šílenost" - je tu někdo z Brna, popř. okolí, kdo by byl ochoten se mě a přítelkyni pochlubit s Minikem, aby nám ho ukázal a předvedl, abysme věděli, co nás čeká? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nákup Mini pro neznalce
PříspěvekNapsal: 27. pro 2010 10:36 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 898
Bydliště: Pardubice
za 70,- už něco seženeš, koukni tu na forum, ikdyby si měl dát víc. tady ty auta lidi znaj a hlavně se tu znají majitelé takže o autě víš všechno....určitě nečekej že ti mini bude pořát jezdit:-) hlavně když ti o něm někdo řekne, že je denně v provozu a garážované = prohnilé a taky se stává, že některé domácí opravy můžou být kvůli neznalosti smrtelné...o mini se musíš dobře starat po všech stránkách. ale určitě je to radost mít ho v garáži :bigups:
A hlavně u nás nění moc miníků, které by zasebou neměly rozsáhlejší rekonstrukci, tak si pročti forum, ať víš do čeho jdeš :wink: ale v Brně máš miníků víc než dost, ikdyž budes muset asi počkat alespoň do jara než ti ho někdo přiveze ukázat :)

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Mini rok 83 - rada před koupí
PříspěvekNapsal: 22. pro 2013 20:30 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
Ahoj,

naskytla se mi možnost koupit Miníka z roku 83. Zkuste se prosím podívat zkušeným okem jestli je vzhledově ok - motorově je prý ok. Výrobní číslo: Nr:SAXXL2S1N21189245. Jedná se o litřík.

Díky

J.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini rok 83 - rada před koupí
PříspěvekNapsal: 22. pro 2013 20:36 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. pro 2006 23:57
Příspěvky: 717
Bydliště: Brno - Žebětín 602770206
Stav je na celkovou GO tak za něj nedej majlant.
A spoj se s nějakým klubem, ať ti vysvětlí, jak získat RZ (SPZ), napřed se řeší získání RZ a pak auto.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mini rok 83 - rada před koupí
PříspěvekNapsal: 22. pro 2013 20:40 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
Klubem, myslíš veteránským? To by asi nebyl problém, již jsem si stavěl několik motorek na Vet. doklady. Jaký je nyní limit na vet TP? 15-20 let? Ohledně ceny.. Ohledně ceny, jaká by byla akorát?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz