Logo
Právě je 29. bře 2024 01:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 10:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2011 15:52
Příspěvky: 11
Bydliště: Frýdek-Místek
Ahojte,

po dlouhém uvažování a přemýšlení jsem došel k rozhodnutí koupit starého mini.Původně jsem chtěl spíše nového.
Měl bych pár obecných otázek.
1.Na kolik vyjde renovace motoru.(tak aby když někdo otevře kapotu,koukal na motor jako na šperk:o) chci jen orientační cenu.
2.kolik by mohla stát nová elektrika (zase nějaký odhad)

Kastli a lak bych si udělal sám,ale těchto dvou věcech nemám moc představu.
3.díly asi objednáváte jen ze zahraničí,že?

Mám brouka r.v.1955 tak doufám že by to mohlo být aspon podobné

Díky za odpověd


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 11:01 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
2. Taky jsem hledal a pokud myslíš kabeláž, tak je tady https://www.minispares.com/search/class ... 0LOOM.aspx

3. Pro díly jezdí jeden místní člen, tuším že 1x měsíčně? Přímo do UK. Některé díly jsem našel na webu ACI. Bohužel mohou sehnat jen to co mají na webu, nic jiného dalšího - minulý týden jsem to řešil po mailu.

UK weby na díly co znám:

https://www.minispares.com/
https://www.minisport.com/
http://www.minimania.com/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 11:13 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2011 15:52
Příspěvky: 11
Bydliště: Frýdek-Místek
Moc díky.
Nevíte ještě jaké jsou podmínky kdybych si ho chtěl koupit v zahraničí?Nějaké omezení co se týče věku nebo podobně?
libí se mi třeba tento http://mini-cooper.autobazar.eu/11-id4590316.html budu rád za názor


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 11:58 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
Pokud má auto více jak 30 let. Tak je možné ho dát na veteránské TP - cena cca i s poplatkem u komisaře je do 5 tis. . Pokud se jedná o klasické bílé značky. Tak je cena pro můj typ a rok 83 eko 10 tis. + dovozová technická a přihlášení. Takže 15 tis. +-.

Jsem zastáncem originálního a původního stavu. Ono dát 3,8ti E což je cca 104 tis. za tohle, tak si raději koupím "vrak" a udělám si ho podle představ. Myslím si, že je lepší opravdu dát miníka do původního stavu, jelikož bude mít vždy cenu. Říkal jsem si, že si taky koupím dražší a třeba novější ročník, ale cena byla úplně jinde a stav rezu byl skoro totožnej a nebo horší než mám já :biggrin: . Ono se to nezdá, ale na to jak je to malý auto, to spolkne hromadu korunek.. :blink:



Třeba ti někdo napíše něco jiného, ale tak to vidím já... :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 12:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2011 15:52
Příspěvky: 11
Bydliště: Frýdek-Místek
No moc jich na prodej není :o( chci něco s čím budu moct toto léto jezdit a přes zimu si s ním pohrát.

http://auto.bazos.cz/inzerat/33367398/M ... lassic.php
třeba tento vypadá docela dobře a cena je taky solidní,ale zase jak vidím tu otevírací střechu tak já osobně bych bral spíše s normální střechou.

Budu mít na koupi max 100t a víc ani ťuk,ale jak jsem psal není moc z čeho vybírat podle mě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 12:22 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
Po tomhle jsem nedávno koukal: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mi ... res=EXPORT

Zkus si dát inzerát, třeba se někdo ozve, že má něco na prodej. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 13:01 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2011 15:52
Příspěvky: 11
Bydliště: Frýdek-Místek
no na německo koukám často,ale zase bych musel někomu zaplatit,protože sám bych si to nebyl schopen vyřídit a jak jsem si zjišťoval ceny tak to je třeba další 15 000,- navíc jen za toho kdo mi s tím pomůže,ale uvidíme jestli se něco nevyskytne.Zkusím dát i tady inzerát že koupím a třeba budu mít štěstí.Ten slovenský mi nevadí že je upraven,mám stejně svou představu jek by měl vypadat ve finální fázi a takový není na prodej žádný :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 13:55 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
Ono se něco ukáže.. ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 18:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. dub 2007 20:03
Příspěvky: 333
Bydliště: Hořice
Hoši nevík kolikrát se to tu bude opakovat ale vždy se zaregistruje nejaký nováček forum si nepročte a poptává otázky které se rěšili moc krát ať už nakupy dílu u nás a v anglii, renovace karoserie atd....

A kolik stojí repas motoru ? chce napsat co stím máš v planu on repas muže stát třeba 5 tis kloupís barvičky natřeš si to, vyměníš olej,nejaké tesnění ,svíčky a máš to nebo si udelaš motor a mužeš ho mít třeba i za 100 tis.

doporučuji pročís forum :wink:

_________________
Konečně mám pořádný hračky:
- mini classic 94 polozávoďák :-D
- New mini Paceman JCW :-D
- několik BMW e30 ,e46,e91 :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 18:18 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2011 15:52
Příspěvky: 11
Bydliště: Frýdek-Místek
Forum sleduji už tři roky dá se říct denně.
Odpověd na první dvě otázky jsem nenašel takové jaké jsem chtěl,tak jsem se zeptal,a u třetí otázky jsem se zeptal proto jestli se něco nezměnilo a není nějaký obchod i u nás.Skora každý den čtu,že tomu přišel díl odtamtud a je to vždy nebo většinou ze zahraničí,ale mám starého brouka a našel jsem obchod ve zlíně kde mají dost věcí,tak mě zajímalo jestli něco podobného není i pro mini.Motor mě spíš zajímal dát ho do 100% stavu,na kolik to cca vyjde,je vás spousta kdo si motor nechal dělat,jen jsem nenašel částky tak mě zajímal aspon nějaký odhad.a co se týče elektřiny,tak cenu za svazek jsem si taky našel,ale protože nejsem elektrikář tak i výměna něco stojí a nevím co všechno je s tím spojené.
Takže se omlouvám pokud jsem někoho pohoršil :o))) ale forum si myslím že sleduju hodně detailně a hodně dlouhou dobu než jsem tady napsal.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 18:26 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 24. črc 2011 15:52
Příspěvky: 11
Bydliště: Frýdek-Místek
A ještě je toho tady fakt hodně,tak jsem určo něco přehlídnul :D Dva dny v práci jsem to tady projížděl,než jsem napsal.Jinak bych se ptal asi na 20 otázek ne jen na tři :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 19:05 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 09:40
Příspěvky: 116
Bydliště: Krkonoše - Pec
ahoj. ja to vidim tak že ten open neni tak špatna nabidka. a co se tyče elektriky zaleži na miře poškozeni a postiženi pokud to auto bude stat venku a jezdit cez zimu určitě novej svazek jinak večně platak a nervy oxidace je pěkna svina. fany


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 19:55 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2011 19:25
Příspěvky: 179
Bydliště: Piestany,SK
Dovolim si zaspekulovat o otazke na repas motora.Tiez to zavisi od miery poskodenia.Bezne pretesnenie,mozno nastavenie,farby,zinok,chrom,mozno 5 tis.Ak mas na mysli komplet GO,t.j.vybrus,piesty,kruzky,loziska,repas hlavy,ventilov,atd mozno 50tis.To je orientacny tip,co si chcel,myslim.Urcite si sa tu docital,ze na motory je machr Tomas Ubl a obcas sa tu objavi na predaj motor po repasi napr.za 500eur.Za 100tis,co si spominal,by mohlo byt slusne mini s dobrym motorom. L.

_________________
Mini je sen...SPLNENY!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 20:40 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2012 15:46
Příspěvky: 219
Bydliště: K. Vary
Můj Mini by měl mít najeto tuším kolem 70 tis. (teď nevím z hlavy). Tak si myslím, že toho nebude zas tak moc. Osobně si myslím, že těsnění, zabrousit ventily, seřídit a mohl by šlapat. Jelikož, když jsem ho teď zkoušel, šel moc hezky. Ale člověk nikdy neví co se ukáže až ho rozebere. Proto ani nejde říct, že cena bude tolik a tolik..


kuta:
Tohle je nešvar na všech CZ forech, pro člověka co je tu X let je mu vše jasné, tak je to jednoduché. Co takhle vytvořit FAQ. Nikde jsem ho tu neviděl a pokud je to opravdu tak jak píšeš, že se nováčci (i já :biggrin: ) ptáme na to samé, tak není nic lepšího než udělat FAQ, kde budou i potřené linky. A vyřeší se tím tohle.. :wink:


Každej vždy někoho odpálkuje, že se to tady jednou řešilo, ale některé věci prostě nejdou dobře dohledat - tím nemyslím nic konkrétního. :bigups:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu
PříspěvekNapsal: 08. dub 2014 22:27 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 898
Bydliště: Pardubice
ale prd, některý otázky typu co bych měl dělat aby mě venku neporazilo auto nebo kolik korun stojí pečivo, na to je fakt těžký hledat odpověď...
K dílům, je zde i stránka o všem možném i nemožném na mini a okolo mini viewforum.php?f=15 tam se dozvíš kde se i unás dají sehnat díly, podobně jako sis našel svůj obchůdek ve Zlíně.

K motoru jako šperk, můžeš si koupit odmašťovač, barvičky a barevný pásky a bude to vypadat hezky, můžeš taky koupit všechno spešl a utopit v tom 300 tisíc, otázka by spíše měla být kolik chci do motoru investovat a co od něj posléze očekávám a jestli tato částka má k tomu účelu smysl...

K elektrice, jestli sis našel cenu nového svazku a zamýšlíš výměnu celého svazku, máš defakto 80% odpověď. Můžeš si vše důkladně poznačit, postupovat jednotlivě a výměnu zvládneš třeba i sám, těch kabelů tam zase tolik není, nebo třeba taky můžeš mít kamaráda elektrikáře co ti to za lahváče předělá a nebo si prostě najdi v okolí nejbližšího autoelektrikáře a on už ti poradí zda koupit svazek nový, nebo využít jeho dovedností a taky nějakou tu konečnou cifru nastřelí. Pak se tady můžeš zeptat, Klucíí, Fanda mi udělá elektriku za 5 tisíc, umí to někdo levněji? a sám se pak rozmyslet jestli vézt auto přes půl republiky kvůli 15% rozdílu v ceně.

Taky sem měl a mám takové otázky, ale nakonec sem usoudil, že takhle podobně by to mohla být o něco lepší cesta :)

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz