Logo
Právě je 28. bře 2024 18:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Jakého ?
Classic mini 52%  52%  [ 11 ]
New mini 48%  48%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 21
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2016 15:45 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. čer 2016 09:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Hřebeč
Dobrý den,
mám tu opravdu velké dilema :oops: . Je mi 18 a chci si pořídit auto. Mám slabost na starší auta a zvlášť na miníky. Začal jsem pomalu hledat u inzerátů a došel jsem až k člověkovi zde na fóru co prodává 97 MPI ve velice krásném stavu. Navíc moje mamka o něm sní už kdo ví kolik let (závodnice) :twisted: . Původně jsem ani nezamýšlel že bych si miníka koupil, protože jsem neměl dostatek financí na koupi miníka v pěkném stavu, ale teď jsem se dozvěděl, že mi rodiče přidají docela velkou částku za předpokladu, že budu vozit i bratra každý den do školy je to asi 20 km tam i zpátky každý den a zima nebude vyjímkou.
Začal jsem se pročítat fórem jestli tu nejsou nějaké vlákna na jízdu v zimě či každodení ježdění. Našel jsem a můj sen classického miníka se začíná pomalu rozpadat :cry: . Tím že je to auto konstrukce z 60 tých let tak není zrovna ochráněno proti korozi a soli. Většina miníkářů se zde schodla, že auto každodenním ježdením i v zimě bude na odpis po 3 až 4 letech. Auto by bylo garážované a přemýšlel jsem o "plastu co je nad kolem" aby se sůl nedostávala všude a nastříkat spodek auta nějakým postřikem proti korozi... S autem by v zimě mohla jezdit mamka a ta by to měla 5 km tak i zpět. Stejně všechny okolnosti naznačují tomu, aby jsem koupil nového ojetého miníka.
Tak Vás prosím o radu jakého miníka.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2016 21:33 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. črc 2016 21:05
Příspěvky: 75
Bydliště: Praha 22
Pokud jsi vždy snil o classicu, ne že by new mini bylo špatné, ale nebudeš tak spokojený, jak bys mohl být. Zvykneš si určitě rychle, pohodlí a veškeré nové vymoženosti jsou návykové, ale pokud zastáváš názor, že elektronika v autě je zlo a stará dobrá auta, co nic neumí a vše si uděláš sám, jsou to nejlepší na světě, tak s new mini ti vždy bude něco ke spokojenosti chybět. A pokud tomu budeš dávat veškerou péči a nebude ti líto peněz na veškeré ošetření, tak není důvod se zimy bát... Ostatně v době, kdy se začaly Mini dělat, to určitě nebylo auto na léto...a vydržely dodnes.

_________________
Mini F57 (JCW Cabrio) od 12.4.2016, SmartTOP from MODS4CARS, Union Jack tail lamps (coding by OKCZ)
Rover Mini 1997 od 10.7.2019
Rover Mini British Open 1997 od 24.9.2019


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2016 21:53 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. čer 2012 10:07
Příspěvky: 121
Bydliště: podkrkonoší-Dolní Olešnice
lukasekprochazka píše:
Pokud jsi vždy snil o classicu, ne že by new mini bylo špatné, ale nebudeš tak spokojený, jak bys mohl být. Zvykneš si určitě rychle, pohodlí a veškeré nové vymoženosti jsou návykové, ale pokud zastáváš názor, že elektronika v autě je zlo a stará dobrá auta, co nic neumí a vše si uděláš sám, jsou to nejlepší na světě, tak s new mini ti vždy bude něco ke spokojenosti chybět. A pokud tomu budeš dávat veškerou péči a nebude ti líto peněz na veškeré ošetření, tak není důvod se zimy bát... Ostatně v době, kdy se začaly Mini dělat, to určitě nebylo auto na léto...a vydržely dodnes.




Velmi hezky napsáno....svatá pravda :banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 22. črc 2016 21:54 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
jenze pred 30lety se tak nesolilo ;-)

Pokud ti nebude lito auto vzdycky jednou za 3-4 repasovat, tak jezdi klasikem i v zime...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 23. črc 2016 00:45 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 16. čer 2016 22:51
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeň
Já nikdy neměl dilema, jestli staré nebo nové mini, Mini je prostě jen jedno, a maximálně si tak můžeš vybrat, jestli masknu s knírkem, nebo tu novou.

Jo, kdybys měl dilema mezi starým a třeba Autobianchi, to bych pochopil, to sem měl taky. Nebo mezi novým a třeba Golfem, tak to taky, ale mezi starým a novým nejde mít dilema, ty auta nemají prakticky nic společného...

I když já měl dilema mezi starým Mini a Miatou NA, takže bych tu o srovnatelnosti měl mlčet... Požadavky byly, aby to byl dvoudveřový RWD youngtimer, ideálně kabrio a s mrkačkama a s trochou výkonu na silnice. Mini sice splňovalo jen dvě podmínky a Miata všechny a přesto vyhrálo Mini... Mazda bude asi jako další :lol:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 23. črc 2016 17:58 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. črc 2014 00:06
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha
souhlasim s lukaskem.
Pokud si klasickeho minika radne pred zimou prekontrolujes a osetris, tak se nemusis zadnejch velkejch korozi bat.
...proste klasika je klasika...a to novy...to neni a nikdy nebude opravdove mini.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 23. črc 2016 20:34 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
Hele,, jsi li nějak manuálně zručný a v autech se trochu vyznáš a umíš si to i zpravit, tak si kup classic. Jsi li manuální trdlo, tak se na to raději vykašli a pořiď new.
A nebooo.. kup oboje. :banana: Máš li k mini velkou lásku, kup nejdřív new, ať můžeš normálně fungovat a časem kup classica, třeba za rok, až se trochu oklepeš a vyjezdíš... no není to nejlepší varianta?

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 24. črc 2016 00:03 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
100 lidí = 100 chutí, takže si kup Mini jaký chceš, hlavně ať tě to baví.

_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club


Naposledy upravil Č e f o dne 13. srp 2016 23:36, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 25. črc 2016 13:48 
Offline
machr minifóra
machr minifóra

Registrován: 26. kvě 2009 22:07
Příspěvky: 334
Bydliště: Jaroměř - Praha
Nejde mít jedno auto jako koníčka a povoz na denní ježdění. Mám výše zmíněnou Mazdu a klasika (jeste jsem se ani nesvezl za volantem, stále probíhá renovace) k tomu. Ani jedno bych do soli nevzal. Neznám NM, třeba by to pro tebe byla volba ale klasik bude hnít a mě by to vadilo :-))
Tzn koupit daily a k tomu časem něco co chceš :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 25. črc 2016 13:59 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 13. črc 2016 21:05
Příspěvky: 75
Bydliště: Praha 22
Pavel260 píše:
Tzn koupit daily a k tomu časem něco co chceš :-)

Jako Iveco? :lol:

_________________
Mini F57 (JCW Cabrio) od 12.4.2016, SmartTOP from MODS4CARS, Union Jack tail lamps (coding by OKCZ)
Rover Mini 1997 od 10.7.2019
Rover Mini British Open 1997 od 24.9.2019


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 13. srp 2016 16:06 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. čer 2016 09:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Hřebeč
Tak ahoj,
rozhodl jsem se pro koupi NEW mini :? , porotože by byl classic v takovém zápřahu, že by spapal hodně času i peněz a to si jakožto student co chce jít na vysokou nemůžu dovolit... Neříkám, že si classika nikdy nekoupím, ale asi až tak za 3-5 nějakého na prázdniny se kterým si budu hrát, stavět atd...

Takže si tady budu krásně pročítat všechna vlákna abych čerpal znalosti od mistů v oboru a potom je použil při opravách miníka až ho budu mít. Doufám, že se dostanu na nějaký sraz kde budu závistivě obdivovat vaše výstavní miníky :lol:

Takže zatím a cestám bez starostí zdar :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Classic nebo New ?
PříspěvekNapsal: 15. srp 2016 14:12 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 25. črc 2016 08:02
Příspěvky: 25
Bydliště: Čáslav
Je fakt super číst tyhle sekce New Mini vs. Classic jelikož každá skupina má to svoje nej :) Jako já jsem taky silný zastánce NM ale i tak předpokládám že až bude Classic pojízdný a na značkách tak s ním budu jezdit víc než s Minnie - resp. Minnie neplánuji vyměnit jelikož jsem se do Roadstru bezkonkurenčně zamiloval a myslím že vždy budu mít v garáži pár metrů kam se vejde ... tak s ní budu jezdit hlavně když bude hezky a budu mít chuť se svézt (Přes léto předpokládám že bude jezdit pořád jen v té zimně asi ne tak často - i když letos mám v plánu jet s ní na hory se staženou střecho a prknama strčenýma za sedačkama :D ) ale na takové ty "nudné" cesty každý den do práce budu raději jezdit classicem jelikož tam je mi jedno kolik toho najede jelikož to bude auto "na hraní" na kterém se vždy bude něco dělat :D V budoucnosti (daleké) až z Classica udělám bestii (Vtec Honda Mtk) nevidím jiné východisko než pořídit třetí "obyčejné" mini na "nudné" ježdění :D

Jo a takhle to dopadá když se kupují auta srdcem a ne hlavou :D

_________________
Pocket Rocket Racing Team http://www.PocketRocket.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz