Logo
Právě je 27. dub 2024 10:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kvalitni benzin
PříspěvekNapsal: 25. říj 2008 15:18 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. lis 2007 14:56
Příspěvky: 108
Bydliště: Mladá Boleslav
Ahoj pratelickove,
tu je jedna mala story minuleho tydne. Minikem jezdim kazdy den, je to pohoda...trosku u toho pisti a kdyzu je studeny, tak se mi pri rozjezdu obcas zakucka. Rikam si, jeste to par dnu/tydnu vydrzi, nez ho dam na pokuk do servisu. Jenze najednou, pri jizde na statovce do mirneho kopce, zacal na ctyrku v nizkych otackach ztracet dech, zvuk jako kdyz pomalu umira, snizuje rychlost (nestojim na brzde :-), zaradim trojku, zvuk v pohode, Minik zase slape, parada, vytacim trojku, radim ctyrku...a zase ten samy zvuk a rychlost slow down, zadny zatah :( pokracuji dal po rovinkach, kde to neni tak znat a prevazne mestem, takze se situace neopakovala. Nebyl cas se v tom vrtat, tak jsem druhy den pozorne pozoroval Minikovo chovani...a nic, zadny problem, vse v normalu :) rekl jsem si uf, dobry, asi mi splouchla voda z kaluze do motoru :) jenze kdyz se vracim domu z prace udela to zas, a ten dalsi den zase....rikam si tj uz divne sakra. A tak se objednam ke znamemu do servisu. Jenze ten nema cas me vzit hned, takze jeste 2 dny jezdim, obcas Minik blbne obcas ne...
...Mno kolegove a kolegynky, nechte sve chytre mozecky spat (neni treba rady, cim to muze byt) a jen ctete dal...
...Rozhreseni prislo z nenadani - delam na pile (tam se zpracovava drivi, kdyby nekdo nevedel :-)) V jeden den se nam zacly zasekavat postupne 3 motorovky, neslo s nimi uz vubec rezat, postupne odpadly vsechny :( zahadicka co...chytreho clovicka, tedy me, napadlo, cim to muze asi tak byt, zajimava to nahoda...3 motorovky, Minik, co asi maji spolecneho? No BENZIN prece..:-) z jedne pily jsme vylili 3 deci benzinu a v tom bylo pul deci vody a kalu. Hezke, ze :( Tak jsme patrali po listkach od benzinu. Samo, ze bylo tankovano u te same pily v rozmezi 2 dnu. Tak jsme navstivili onu nejmenovanou Benzinku! a co oni na to? Ze to neni mozne, ze maji kazdy mesic testy a ze si ten nas vzorek muzeme nechat na sve naklady otestovat, ale ze kdyz neco najdou, tak stejne nedokazeme, ze to pochazi z jejich nadrzi, protoze preci vsichni maji stejneho dodavatele (Kralupy). I by se dalo pochopit kdyby to byla benzinka nejakeho mistniho truhlika, co se snazi usetrit par haliru redenim, a ne Benzinka, tak velka firma, co to nema zapotrebi... Vysledek je ten, ze neni odvolani ani dovolani, proste neudelate nic. Jen doufate, ze Minik bude jezdit dal (a musim podotknout, ze jezdi nastesti) a ze oprava pil nebude moc stat :(

Cusky

_________________
MINI never dies..!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. říj 2008 16:05 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. srp 2008 17:51
Příspěvky: 62
Bydliště: Stará Turá / Bratislava
Cau. Taaakze, je mozne ze sa majitel danej benzinky naozaj snazil usetrit par korun a riedil, ale situacia je podla mna nasledovna. Pracujem v Slovnafte a nieco teda o benzine viem (ak neviete co je Slovnaft za firmu tak pozrite google :) ) Kazdy benzin a aj kazda benzinka podstupuje pravidelne testy pri ktorych sa testuju rozne ukazovatele daneho benzinu a nafty, a jednoducho MUSI padnut do urciteho intervalu. A oni tam padnu, LEN je tu jeden problem ktory vidi malokto a to je nasledovny: Pri krakovani a odsireni ropy za ucelom reformingu benzinu sa dostava do benzinu nepatrne mnozstvo vody. Na jedne liter je to veeelmi male mnozstvo, ktore nevadi.Ale pokial sa zastavime na benzinovej pumpe, kde nie je velky obrat a benzin v nadrziach stoji dlshiu dobu, voda sa zoskupi vo vacsich mnozstvach a pokial mate tu smolu ze ju prave natankujete, mate velky problem !!!! takze jedina rada: tankujte na benzinkach, kde mate istotu ze maju velky obrat a casto doplnaju benzin .... podla mna sa stalo presne toto, ale ako vravim.. mozno nie... mozne je vsetko :sly:

_________________
Never been on the better place like a Mini world


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29. říj 2008 08:26 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Já mam zkušenost takovou,že k nám do servisu doskákali lidi s různejma staršíma strojema a že jim to nechce jezdit,tak po laborování jsme došli k nádrži a to co tam bylo připomínalo spíš petrolej.Všichni na tej samej benzince čerpali a všichni SPECIAL.Tak si asi majitel čerpačky řekl,že tyhle "staroušové" polknou všechno,ale tahle "kořala" už byla moc silná Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 A to moje už bývalá Škodověnka uměla jezdit na mix 50/50 benzin/nafta,ale i Tatra se vedle mě ztratila :lol:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz