Logo
Právě je 27. dub 2024 14:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. čer 2007 16:46 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. kvě 2007 10:12
Příspěvky: 182
Bydliště: Valašské Meziříčí
jj.... Na Bitpower jsem dostal výborné reference, chystám se je kontaktovat na Autosaloně, mají tam 20% slevu...

_________________
No time to lose!... MINI

www.namrdracing.com


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. čer 2007 23:44 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. led 2007 23:55
Příspěvky: 13
Bydliště: Opava
mi se to take libi, ale podle tech jejich stranek chteji za Minika 6900Kc, 2900Kc je za Fazoule a Filety von Skoda. Zkusil bych to tam s Tebou a kdyby bylo jeste vice zajemcu tak by udelali cenu (vim ze kluci na audiclub.cz se posbirali a cipovali 10aut a meli 40procent slevu!!!)

_________________
Tolik penez a jen tak malo miniku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06. čer 2007 01:31 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 12. srp 2005 00:45
Příspěvky: 91
Bydliště: t.c.Manchester
Na podporu MiniMika a pro ty, kteri by uvazovali o ABCTuningu, prectete si toto: http://www.mmracing.sk/images/content/afera.pdf :sibenice:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06. čer 2007 03:08 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. srp 2006 13:20
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno
Já jsem o ABC tuningu taky slyšel své ale toto je masakr. :evil: :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Stage 1 - 1,3 SPi
PříspěvekNapsal: 12. čer 2007 20:13 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 04. kvě 2007 09:28
Příspěvky: 288
Bydliště: Blešno (skoro HK)
Jaký je váš názor na Stage 1 pro Rover MIni 1,3 spi. Mluvil jsem s Mekkkem a říkal že to za to nestojí. Zajímaly by mě vaše názory a zkušenosti. Předem díky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: stage 1 1.3spi
PříspěvekNapsal: 12. čer 2007 20:47 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 09:40
Příspěvky: 116
Bydliště: Krkonoše - Pec
jestli potrebujes novy vyfuk a filtr jinak narust vykonu je zanedbatelny .vse se toci kole penez .zalezi jen na tobe co od auta ocekavas .ja mam rc 40 plus svody a kn filtr ale karbec taze lovu zdar. :andare:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12. čer 2007 22:00 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2005 18:40
Příspěvky: 541
Bydliště: Brno
Stage I kit je u různých výrobců dílů složen z různých věcí. Pro ilustraci dva největší a nejdražší prodejci:
http://www.minisport.com/classic-mini-s ... oduct.html

http://www.minispares.com/Product.aspx?pid=37278

Platí ale to, co řekl Fany, žádný velkolepý nárůst síly to nepřinese. I když kdesi jsem četl, že když se použije kompletní RC40 s LCB a upraveným sacím potrubím na hif karbec, tak to přinese 18 % nárůst. Ale věřte tomu...
Ten minispares-kit se dá u nás sehnat za necelých 10 tKč, což není zrovna málo


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13. čer 2007 13:55 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Když k tomu nepřidáš správnou hlavu,jsou to vyhozené prachy :cry:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14. čer 2007 10:27 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2005 18:40
Příspěvky: 541
Bydliště: Brno
Pavel píše:
Když k tomu nepřidáš správnou hlavu,jsou to vyhozené prachy :cry:

To není pravda pro ty, kteří chtějí vyměnit právě ty věci, které jsou v kitu obsažené. Navíc ta sada sama o sobě opravdu něco málo přidá a to hlavně díky tomu LCB.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14. čer 2007 11:14 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
Taky si nemyslím že by "kity" obecně představovaly vyhozené peníze. Spíš to chce dopředu si rozmyslet kam až člověk chce dojít. Kit opravdu může znamenat mrhání penězi pokud od něj čekáš zázraky a hned jak ho namontuješ chceš víc a pustíš se do razantnějších úprav.

Jako drobné "poladění" motoru jsou ale podle mně kity ideální cestou zvlášť pro amatéry

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14. čer 2007 15:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Kit stage 1 je spíš o pocitu než o výkonu :shock:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. čer 2007 19:04 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 614
Bydliště: Ostrava
tak spotřeba to je na mini pěkně krutá a co jsem mluvyl s klukama tak mini přes emise neprojde, ale zatím jsem to nezkoušel takže to nechám na někom se zkušenostmi

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: cipovani mini 1,3Mpi
PříspěvekNapsal: 21. čer 2007 20:41 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. led 2007 23:55
Příspěvky: 13
Bydliště: Opava
Ahoj, pri dotazu na bitpower jsem dostal docela slusnou odpoved, jsou asi fakt machri:

Dobrý den,
na základě Vašeho požadavku Vám zasíláme informace o možnostech úpravy vašeho
automobilu. Veškeré podrobnosti naleznete na následující adrese:

http://www.bitpower.cz/scripts/show-det ... _2629_2907
Poznámky technika:
Dobrý den, předem se omlouvám za opožděnou reakci na váš dotaz. Na základě poptávky Vám posíláme přehledovou tabulku s základními hodnotami před a po úpravě software řídící jednotky za účelem zvýšení výkonu motoru vozidla MINI COOPER (1.3 - 63CV) - r.v.1997. Záruka dva roky a po dobu šesti měsíců poskytujeme technickou podporu, kde je mimo jiné možno úpravu doladit, dle představy jednotlivého zákazníka, v rámci možnosti daného systému. Realizace je možná na základě objednávky, mail, nebo telefonické a doba úpravy je cca 60 – 90 min. Je taktéž možné, že budete mít ve vašem vozidle řídící jednotku, kterou nelze přeprogramovat. Případná cena realizace je 7.500,- (uvedena včetně 19%dph).

konec emailu...

_________________
Tolik penez a jen tak malo miniku.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22. čer 2007 08:29 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 03. kvě 2007 10:12
Příspěvky: 182
Bydliště: Valašské Meziříčí
Mluvil jsem s BIT POWERem na Autosaloně v Brně, vypadá to že úprava řídící jednotky nebude spočívat pouze v přehrání softwaru, ale taky v častečném přepájení řídící jednotky (pro MINI rok 99) ... Tvrdili mě, že je to naprosto bez problémů...

tak snad to bude k něčemu....

8)

_________________
No time to lose!... MINI

www.namrdracing.com


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02. črc 2007 12:35 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
Takže jsem si v pátek udělal půl dne volno a vydal jsem se Vážení a milí čtenáři na výlet směr Vrbno pod Pradědem, abych pro Vás nabylé poznatky a zkušenosti s firmou Bitpower shnul do následujícího článku.. :)
Tohle téma mě přivedlo na myšlenku, že když MPi se dá "čipnout", tak proč by se něco (byť teda ne v plném rozsahu) nedalo udělat i s tím SPi.. hlavně s těmi co jsou uškrcené na 52k.. tedy prostoru ke zvýšení výkonů docela dost.. po prohlédnutí webu jsem obě firmy co to dělají a mají Mini v nabídce kontaktoval se stejným dotazem, ačkoli bylo zjevné, že firma Maxpower bude nejspíše jen nějakou spolupracující firmou či pobočkou, neb její údaje i grafika technických údajů byly úplně stejné jako u Bitpower. Tedy na obě firmy putoval pomocí webového formuláře dotaz, jestli jsou schopni a ochotni něco podniknout i s motorem SPi.. odpovědi na sebe sice nechaly čekat cca dva týdny, nicméně jak přišly, tak to nabralo rychlý spád.. Odepsali, že to ve své podstatě možné je, ale zatím nic neslibujou a potřebujou vidět řídící jednotku nafocenou v rozloženém stavu, anebo si se mnou dají schůzku a mrknou na to svým odborným okem.. OK.. říkám si.. Minik mi stojí měsíc v garáži a na srazy se nějak díky práci nemůžu dostat, tak si dám 250km výlet a provětrám sebe i Mini..
V pátek po druhé hodině tedy vjíždím do Vrbna pod Pradědem a říkám si, že v takovém podhorském městečku bych rozhodně nehledal firmu, která má v automobilovém sportu a tuningu takové jméno.. o to větší překvapení pak bylo, když jsem sídlo firmy, kancelář i samotné pracoviště nalezl až na kraji města v obytné zóně vedle řadových domků kousek od lesa.. celá firma sídlí v budově přestavěné asi trojgaráže.. ale interiér a funkční vybavení dalo zahnat veškerým pochybnostem.. opravdu jsem byl v chiptuningovém ráji.. uvítali mě oba společníci.. a to že mi vykali nebylo jen zdvořilostní, ale připadlo mi, že byli oba mladší než jsem já.. nicméně jejich přístup byl opravdu profesionální a sympatický po všech stránkách.. dokonce jsem hned dostal nabídnutou plechovku Red Bull..jen nevím jestli je to proto že jsem byl oblečený v barvách Red Bull KTM, nebo je to standartní přístup ke každému zákazníkovi.. tedy po tom co na parkovišti obdivovali Mini a já zase jejich sporťáky se jal vymontovávat řídící jednotku a jak jsme se domluvili,že pokud by měl být výsledek nejistý případně zcela mizivý, že se do ničeho nebudeme pouštět. Tak se v dílničce dal do rozebírání řídící jednotky.. šroubků z toho vymontoval dvě hromádky, ale ta základní deska stále držela na dalších a dalších.. hned po oddělání vrchního deklíku ho ale málem trefil šlak, když se mě ptal s vykulenýma očima "víte co je ale největší šupa?" když jsem odpověděl, že tedy skutečně nevím, tak říkal, že celá řídící jednotka oproti očekávání očividně už od výroby není vůbec izolovaná proti vlhkosti, což při jejím umístění hned za mříškou je na pováženou.. nicméně jsme tedy ofoukali 15let starý prach a pokračovali.. celá základní deska ale drží na pár šroubech, které jsou očividně přilepené do samotného hliníkového výlisku.. takže i přes zoufalou snahu nás obou v dokonalé spolupráci se nám nepodařilo tyhle šroubky povolit, tím pádem celý pokus o zásah do řídící jednotky na tomhle krachl, protože nebylo možno cokoli udělat.. nicméně se mi dostalo nějakého alespoň teoretického vysvětlení co a jak by se dalo byť u takové analogové řídící jednotky udělat, protože snad něco podobného dělali na starých bavorácích, které jsou připravované na kopce.. no tak jsme ji namontovali zpátky..
Ale jak říkám, jejich přístup byl opravdu v pohodě, tak jsme kecali a já nakousl téma diagnostika.. že podle mnohých i starých minikářů "SPi prý nemá diagnostickou zástrčku.. a že pokud se mi to podaří najít a napojit, že budu první v Evropě a že tam kde mi to udělají budou klidně jezdit i z Prahy".. no tak jsem jim říkal, že zástrčku mi našli už v Ostravě, ale nic nezjistili.. oni na to, že se ani nediví, protože tyhle staré systémy fungovaly na jiném principu než současné a to na principu vyblikávání závad.. a že mají teda čas než přijede další zákazník a teda mi aspoň pomocí diagnostického softwaru pomůžou objasnit, co by mě mohlo u SPi zlobit a na co si dát pozor.. takže kdyby někdo chtěl schéma SPi vstřikování, popisu a pár radama na co se kouknout pokud zlobí apod. můžu poskytnout..
Já osobně jsem tedy odjel s nepořízenou, ale s příjemným pocitem, že jsem to alespoň zkusil a že snaha byla ze všech stran.. takže vlastníky SPi asi nepotěším, ale pro Vás majitelé MPi bych tuhle firmu rozhodně doporučil.. určitě nešlápnete vedle pokud teda toužíte ze svých miláčků zístat pár koníků navíc.. obecně to prý dělá v průměru tak 10% výkonu a kroutícího momentu.. a důzazem o dobré pověsti a nespíš i důkazů dobré práce této firmy je i to že jeden známý, kterého považuju za jednoho z největších šetřilků a pánů Opatrných v mém okolí si u nich nechával přečipovávat jeho Porsche 911 turbo.. sice netuším co ho k tomu vedlo, nicméně si pro to vybral právě tuto chiptuningovou firmu a byl spokojen.. takže toť vše.. nemám co více dodat..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz