Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Georgeus neví jak dál, prosím poraďte:-))

04. pro 2010 12:17

Ahojte lidi, Skládám motůrek, a nevím jestli má být pod řemenicí co je na klice nějaká podložka. Řemenici mám takovou tu těžší vyváženou. Když ji nandám a utáhnu tak je vůči řemenici co je pod vrtulí blíže k motoru, jen nepatrně cca 3mm. Je to tak v pořádku??

Re: Georgeus neví jak dál, prosím poraďte:-))

06. pro 2010 22:26

Táák a ještě bych potřeboval helfnout s dalšími problémy. Dal sem dohromady altík, ale asi mi chybí nějaká součástka (ložisko či podložka) pod to ozubenou vrtuli co je z venku na hřídeli. Když ji nandám tak drhne o tělo altíku. Přikládám foto.
Dále jen drobnost s rozdělovačem, při vložení do místa určeného na motoru, je mezi rozdělovačem a motorem stále mezera, ale dál už nejde zasunout, je to tak v pořádku??
Děkuji za pomoc.
Přílohy
rozdelovac.jpg
rozdelovac.jpg (114.58 KiB) Zobrazeno 3589 krát
alternator.jpg
alternator.jpg (178.2 KiB) Zobrazeno 3589 krát

Re: Georgeus neví jak dál, prosím poraďte:-))

07. pro 2010 00:04

Rozdelovač musi padnut na doraz. Ak ti to nejde problem moze byt v pretoceni osky rozdelovaca o 180 st. resp. O kruzok vyskočený mimo zarez. Musis nastavit odtrhove ramienko tak ze bude odtrh na 1. valci - zistis to tak ze pri pretoceni motorom budu strihat - pohybovat sa oba ventile na 4. valci (ten ktory je najdalej od vrtule chladica) a ventile na prvom valci budu oba stat. Vtedy je ramienko rozdelovaca otvorené pre 1. valec - skontroluj podla vička rozdelovača a VN kabla či smeruje na 1. valec.
Čo sa tyka alternatora pozri rozlozenie na foto. Mozno mas vydratý otvor ventilatora (stava sa to ak predtým nebola remenica dostatocne utiahnuta a smykala na hriadely. Dufam ze som ti trosku pomohol. Drzim palce.
Ahoj
Přílohy
Rozdelovač.jpg
Rozdelovač.jpg (27.22 KiB) Zobrazeno 3569 krát
alternator.jpg
alternator.jpg (45.05 KiB) Zobrazeno 3569 krát
rozdelovač.jpg
rozdelovač.jpg (135.4 KiB) Zobrazeno 3569 krát

Re: Georgeus neví jak dál, prosím poraďte:-))

07. pro 2010 21:34

Děkuji za podrobné vysvětlení. Teď mi eště nejde do palice, co to vlatně mám stím altíkem. Asi k někomu vyrazim to zkouknout.

Re: Georgeus neví jak dál, prosím poraďte:-))

07. pro 2010 21:39

Chybí ti tam takovej kroužek kterej se z jedný strany dotýká ložiska a z druhé srtany vrtulky.

Re: Georgeus neví jak dál, prosím poraďte:-))

09. pro 2010 18:02

Áno, jak píše frankenstein - chybí tam distanční podložka (č. 71 na obrázku).
Odeslat odpověď