Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Homokinetický kloub

22. úno 2011 10:59

Repasuji poloosy a chtěl bych vyčistit od staré vazelíny homokinetáky. Ale nenapadá mě jak je rozdělat. Neví někdo jak na ně?Díky

Re: Homokinetický kloub

22. úno 2011 11:22

Ahoj,

take jsem je ted rozdelaval. Ten konec u diferencialu jde rozdelat celkem snadno. Vytahnes ho, vytahas kulicky a tim uvolnis krouzek. Pokud jde o druhej konec je to slozitejsi. Ten je nasazenej pres zajistovaci pruznej krouzek - stejne jak jsou poloosy uchyceny na diferencialu.

Udejne by to melo jit srazit gumovou palickou, ale ja to mel zarostle a musel jsem si z 2 kusu L profilu a dvou sroubu udelat pripravek.

Na hrideli jsou zuzeni prumeru. Na to zuzeni nasadis jeden kus L profilu s vyrezem na hridel a po stranach dve diry pro srouby. Druhej kus L profilu s vyrezem na hridel + neco navic, tak aby se opiral o kloub. Pak roztahovanim sroubama ten kloub vytlacis z konce hridele.

Kdyz mas kloub sundanej z hridele, pootocis stred a krouzek s kulickama a postupne kulicky vatahas. Pak kdyz se podivas na krouzek jsou dve protilehle diry na kulicky delsi. Krouzek i se stredem pootocis o 90° tak, aby prodlouzene diry byly po stranach a zapadaly do vystupku na protikusu. Pak by mel jit krouzek i se stredem vytahnout.

No a pak uz jen vatahnout stred z krouzku - opet pres ty dlouhe diry.

No je to tak trochu jako jezek v kleci, ale snad jsem to popsal srozumitelne. Preji hodne zdaru. Prema

Re: Homokinetický kloub

22. úno 2011 14:46

kladivo a velkej plocháč fungovaly vždy.. Jen s tim nemířit na ten kroužek v ozubení poloosy ale na kloub. A než do toho praštíš, srovnej si kloub do osy s poloosou

Až to budeš skládat nech si největší díru nakonec

Re: Homokinetický kloub

22. úno 2011 21:11

Rozebráno vyčištěno a opět složeno . Moc děkuji za rychlé a nápomocné příspěvky :wink:
Přílohy
klouby.JPG
klouby.JPG (86.51 KiB) Zobrazeno 5464 krát

Re: Homokinetický kloub

05. srp 2011 06:54

Potřeboval bych poradit.Nějak jsem zapomněl jak patří do poloosy klec na kuličky.Nevím kterým směrem má být ten větší rádius? Ke kolu nebo Motoru?
Přílohy
Nový obrázek2.JPG
Nový obrázek2.JPG (183.31 KiB) Zobrazeno 4205 krát

Re: Homokinetický kloub

05. srp 2011 07:37

Myslim, že rádiusem k motoru. Jinak tam asi nedáš poslední kouli.

Re: Homokinetický kloub

06. srp 2011 22:31

Uz si stim hlavolamem hraju dva večery u televize a nejak to nemůžu dát.Nebylo by video?Připadám si nějak neschopně.
Jirka

Re: Homokinetický kloub

07. srp 2011 07:29

pošli,složíme.pošleme.

Re: Homokinetický kloub

08. srp 2011 09:57

Sláva:dal jsem to dokupy.Chtělo to pevný nervy a hodně lubrykantu.
Přílohy
Snímek.jpg
Snímek.jpg (53.95 KiB) Zobrazeno 5126 krát
Odeslat odpověď