Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Elektrický okruh brzdových světel

11. črc 2012 13:47

Ahoj, jak už jsem psal ve vlákně k přerušovači blinkrů, mám problém s neustále praskající pojistkou C6 a tudíž nefunkčníma blinkrama, brzdovejma a couvacíma světlama. Celý okruh blinkrů je zdá se v pořádku, pravděpodobně probíjí okruh spínače brzdových světel. Mám patřičný elektromanuál k MPi r.v.97 i schémata, ale nedokážu se v tom úplně dokonale vyznat. :oops:

A teď k jádru pudla:
Drátky ke spínači brzdových světel na pedálu se zdají být moc slabé na to, aby utáhly napřímo dvě žárovky po 21W v brzdových světlech. Je v tom okruhu kromě spínače, pojistky a žárovek ještě nějaké relé? Mohlo by to případně probíjet přes něj? Pokud je, kde přesně, jaké má označení a jak vypadá?

Díky za tipy, už jsem strávil třetí večer v garáži a nikam to nevede (tedy spíš se to zhoršuje, nejdřív shořela pojistka až tak na třetí křižovatce, kde jsem použil blinkr a brzdu, po předchozím odpojení spínače na brzdovém pedálu a zatahání za kabely už shoří pojistka okamžitě).

Re: Elektrický okruh brzdových světel

11. črc 2012 14:04

No já myslim že to budeš muset komlet proměřit a ev. rozmotat svazek kde ti vedou ty kabely ke spínači,protože máš zřejmě proklepaný dráty a někde ti to zkratuje o kostru... to že jsou slabý dráty bych netvrdil, protože to tam je asi origo ne a doted ti to fungovalo ;) já měl problém taky ale mě nehořela pojistka jen mi ty světla nefungovaly a bylo to studeňákem v pojistkovce.... relé tam určitě nebude, zkontroluj tedy to vedení ke spínači....

Re: Elektrický okruh brzdových světel

11. črc 2012 15:24

Díky, budu to tedy asi muset nechat na autoelektrikářovi, protože od spínače jdou dráty do svazku téměř hned. Udělal bych víc škody než užitku. Ten studeňák v pojistkovce by to moh bejt taky, proklepaný dráty mi moc pravděpodobný nepřijdou, u MPička je elektroinstalace velmi slušně chráněná a zaizolovaná a co jsme mohli, to jsme vizuálně zkontrolovali. Ale kdo ví. Tohle jsou závady, který se docela snadno opravujou, ale strašně špatně hledaj. :evil:
Odeslat odpověď