Logo
Právě je 02. kvě 2024 22:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rekonstrukce, cena, cas ?
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 17:24 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. pro 2008 17:12
Příspěvky: 2
Ahoj vsem ve spolek,

Nestacim koukat na ty vase projekty a klanim se s uctou pred vasim odhodlanim se do neceho takoveho poustet a dotahnout to az do konce.

Momentalne ziju v UK ale uz ne moc dlouho. Kazdopadne bych si chtel odvest nejakeho mini sebou zpet do CR. Moje pritelkyne tyhle auta zboznuje a ja taky. Rizeni v pravo me netrapi protoze pak pojedu na Maltu kde se taky jezdi v levo.

Zajimalo by me ale par veci okolo vasich projektu ktere jsem nikde nenasel.

Kolik je potreba casu kdyz jsou penize ?
Kolik je potreba penez na takovej projekt aby auto vypadalo jako z vyrobni linky?
Dela to nekdo na zakazku za penize ?
Nasel by se nekdo na takovej projekt ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 20:58 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1434
Bydliště: Plzeň/Praha
1) kdyz budou penize tak to muze byt otazka par mesicu

2) penize ti takhle nikdo nerekne, protoze je to zavisle od toho, co vsechno mas v planu, aby se na aute udelalo a hlavne v jakem rozsahu... klidne to muze byti i pul milionu :-)

3 a 4) ano dela, napr. Pavel Nejedly (Automatic zde na foru)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 23:05 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Souhlas s Mikem.Jen bych ještě taky napsal,že záleží s čím začínáš.Jestli koupíš něco kolem 50-ti,tak počítej se slušnou prací.Nebo si připlať a kup něco dražšího a máš možná na pár roků celkem klid,ale stejně se tu a tam něco odporoučí a nemáš takovou jistotu,že to nebude šmelo,jako když jsi sám u všech oprav a úprav.Můj hrubej odhad je,že když teda koupíš levnější a ne zrovna šrot,tak s rozumnejma opravama/úpravama jseš tak mezi 120-150 litrama,ale to neber jako jistotu,takovou mam představu já :)

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04. pro 2008 23:39 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 04. pro 2008 17:12
Příspěvky: 2
Je mi jasne ze kompletni rekonstrukce bude stat hodne.

Mam v planu koupit neco kolem roku 91-95. Pokud mozno 1.3i motor.
Abych ujasnil oc by slo abyste mely vetsi predstavu. Jednalo by se zhruba o komplet lakovani a stim spojene veci jako jsou plechy a vseljake prorezle spoje karoserie, podlahy pokud budou spatne. Zrejme i podvozek castecne, jako jsou brzdy, tlumice, silentbloky atd..
Motor bych nechal jakej je pokud by nebyl uplne na odpis ale tomu se pokusim vyvarovat pri koupi.

Jestli ma teda nekdo predstavu co by stala jen takova lakova a podvozkova rekonstrukce ?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. pro 2008 00:03 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1434
Bydliště: Plzeň/Praha
tak predstava je vzdycky :-) ted je zase otazka, co si udelas sam a co ne, jestli to vsechno budes nechavat delat nebo ne....

vsechno se to odviji od stavu vozidla... za plecharinu a opravy s praci si myslim, se da vejit cca do 50t plus za nejakej slusnej lak a pripravu si budes muset pripravit tak 30t...

ale je to jen odhad, nejsem klempir ani lakyrnik :-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. pro 2008 00:49 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
No a nebo si můžeš koupit CO-čko jako to plánuju já a nejdůležitěší díly koupit a na zbytek koupit tabuli plechu a vyvařovat.Bez kapoty vyjde plech na předku na cca 9 litrů a dá se tady ještě sehnat podlaha a pár dalších dílů,nebo z UK,tam ti prodaj i celou novou kastli za cca 95 litrů :wink: Lak počítám tak kolem 20 za kvalitku,ale na to mam kámoše,tak v normálu bych přidal.Záleží co to bude za barvu jaká bude potřeba přípravy=hodin a kolik si poručíš vrstev laku a jeho leštění.Podvozek si dobře prohlídni,jinak počítej slušný penízky a hlavně nervy,protože mě se třeba na 95" kroutí spojovačka řízení jak žížala a čepy jsem krom jednoho všechny měnil.Taky je třeba si dát bacha na unavenej předek,kdy ti pružící segmenty zpuchří a kulový čepy pro odpružení v horních ramenech se promačkaj dolů.Zadní osičky bejvaj vyběhaný a jejich výměna na autě je dobrej porod :evil: Je to fakt individuální a člověk zjišťuje,že toho bude potřeba víc,než čekal.To bys musel už mít za sebou nějakou koupi MINI,abys věděl na co se hned kouknout. :sigh: Tak přeju dobrý pořízení.

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05. pro 2008 12:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. lis 2007 22:49
Příspěvky: 437
Bydliště: nyrany
cau.sohlasim jednoznacne tady sklukama,ja sem se do toho nedavno pustil a muzu rict ze to neni zrovna sranda,ted je malej u klempire a dostane komplet novej predek,ja sem si taky nejdriv myslel ze vyvarim par direk,ale kdyz auto rozeberes tak se docela divis co z toho vyleze a le s tema dilama to neni tak hrozny,a ja budu muset udelat i motor s prevodama,takze ja pocitam ze to vyleze tak na 120tis. :D :( ,protoze jen interier me bude stat priblizne 30tis,takze se rozbi prasatko a preju ti hodne stesti ve staveni novyho mini :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08. pro 2008 14:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. čer 2007 13:04
Příspěvky: 281
Bydliště: Ostrava
Ja se snazim delat kompletni rekonstrukci meho minika. Je fakt ze nejak zvlast na to netlacim a vzdycky kdyz je cas tak sem tam neco udelam. Je to narocne jak na cas tak na finance.A o cene rekonstrukce se radsi bavit nebudu protoze je to hodne individualni. Hodne veci jde sehnat pres internet za slusnou cenu a zalezi na kazdem jakou rekonstrukci zvoli. Ja osobne zvolil uplnou a je to drina (strasne mi pomohl Pavlik). Zase ne druhou stranu vim ze za rok na minika nebudu muset zase sahat a delat nejakou repasi. :wink:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09. pro 2008 10:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 29. zář 2006 10:09
Příspěvky: 362
Bydliště: Palkovice
Tímhle jsem si prošel skoro před 2 roky. Miniho jsem udělal tak z 90%.
Na víc už bohužel nebyl čas a peníze :lol: .
Pokud se chceš dozvědět víc tak se mrkni sem http://forum.minicooperklub.cz/viewtopic.php?t=1261

_________________
Jeden a půl mini :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz