Logo
Právě je 02. kvě 2024 09:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otevírání kapoty
PříspěvekNapsal: 19. lis 2008 19:13 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. zář 2008 13:40
Příspěvky: 122
Bydliště: Plzeň
Před pár dny jsem koupil Miniho (o tom až někdy příště) a docela mne překvapilo že se haupna otevírá zvenku, bez toho aby se zatáhlo za nějaké táhlo zevnitř. Našel jsem:

GS130273 Bonnet lock kit (with MS88 cable bracket) ................... 1

což by mělo být táhlo k otevírání kapoty. (asi ?)

Má někdo zkušenosti s instalací?
Nebo to někdo má dokonce prodej?

Díky


Naposledy upravil Aldrian dne 19. lis 2008 20:35, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. lis 2008 20:01 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Já mam taky pomocný otevírání zvenku,ale u spolujezdce v rohu dole pod palubovkou mam táhlo,je mi divný aby tam nic nebylo. :?: Kdyžtak kup bowden na kolo s lankem a udělej si tam malej držák s táhlem,nebo pákou :idea: :lol:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. lis 2008 20:43 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. zář 2008 13:40
Příspěvky: 122
Bydliště: Plzeň
Cau, nevim jakého máš miniho (ale určitě ho znam podle vidění, když jsi také z Plzně :D ) ,ale teď jsem se dočet, že to táhlo bylo montované až od září 1993...

(mam z 1991 - cooper 1,3 )

ad táhlo, bovden: no uvidíme, ale tak jednoduché to asi nebude...

PS: jde mi hlavně o to, aby kdokoliv kdo půjde kolem auta, nemohl otevřít motor a něco si tam "pučit"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. lis 2008 20:52 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 614
Bydliště: Ostrava
myslím, že řešíš blbost, protože otvírání znají jen minikáři (aspoň doufám) a kdo by si tam co půjčoval

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 00:47 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Tak muj miník je 95. a vypadá takhle,ale jen o trochu víc rozpadlej :cry: Má výbavu deluxe,která spočívá právě v tom otevírání kapoty z interieru :wink: Ale nemyslim,že by všechny typy před 91. neměly otevírání z interieru,ale nevim to jistě,jen všechny grilly nemaj to vybrání.Byl jsem za něj kolikrát rád,když se mi superspolehlivý lanko vyvlíklo a nešlo otevírat zevnitř.Istalace něcěho improvizovanýho by neměla bejt nějak moc náročná,jestli mají všichni stejný zámky,tak je to dost jednoduchej systém a páčku si můžeš třeba přispůsobit třeba z Favorita. :wink:
Jinak souhlasim se scoobym,kdo by si z MINIho něco bral,nebo s nim něco dělal.Mě ho lidi obejdou a jdou dál(u okna pomalu přespávam :lol: ).Spíš nějakej debilní soused,kdyby si tvuj pes třeba ulevil na jeho trávníčku :lol: ,už jsem něco podobnýho řešil. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45


Přílohy:
grill.jpg
grill.jpg [ 17.68 KiB | Zobrazeno 7364 krát ]
02062008062.jpg
02062008062.jpg [ 159.97 KiB | Zobrazeno 7364 krát ]

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 12:59 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Řekl bych že je minimální investice dát pod kapotu koncový dveřní spínač napojený přes nějaký interiérový vypínač na klakson, celková investice nepřesáhne 50,- a budeš mít klidné spaní. I když jak se tu psalo, nevím co by kdo z motoru bral, baterie je v kufru a nic jiného nikomu pasovat nebude :D Nebo to udělej jako já, kup si nějaký alarm a tam máš tento koncák v základní výbavě i nejlevnějších kousků.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 13:18 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 17. zář 2008 13:40
Příspěvky: 122
Bydliště: Plzeň
Ju díky, to je docela dobrej nápad. Tak bych to mohl realizovat. Pravda převážne budu parkovat auto v garáži, ale mam v tomdle smůlu - už mi 5x vykradli auto a jedno dokonce ukradli :(

Díky za všechny komentáře.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 13:40 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Tak to máš teda fakt smůlu,to bych se taky bál. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 .Ještě jak tady psal vrabi,tak mě napadlo,že by jsi mohl teda zaslepit ten výřez,udělat si nějaký tajný táhlo s ovládáním někde pod předním čelem a dát k zámku servomotorek co se dává k centrálům, http://www.levnealarmy.eu/centralni-zam ... vy-41.html a do kabiny si dát čulík a přes pojistku si natáhnout elektriku k němu,to se zdá jako docela komfortní a finančně přijatelný řešení. :wink: A alarm samozřejmě je taky dobrá věcička,mam od Bosche i s imobilizérem,ale MINI se asi nekradou.Na tak malý autíčko je hrozně nápadný a na náhradních dílech by asi taky nezbohatli. :roll:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 15:24 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1339
Bydliště: Frýdek-Pístek
možná úplně nejjednodužší je to, jak jsem to měl na prvním Mini já.. normálně otevírání páčkou v masce s dírou.. ale pak se koupil normální chrom gril s 11 lamelama bez výřezu na páčku.. sice to chtělo grif k otevření kapoty nahmatáním páčky mezi lamelama, ale otevírání šlo v pohodě a nic nebylo vidět.. a i ti co Mini znají nevěděli, že se otevírá zvenku a ne zevnitř


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. lis 2008 17:58 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
Ju díky, to je docela dobrej nápad. Tak bych to mohl realizovat. Pravda převážne budu parkovat auto v garáži, ale mam v tomdle smůlu - už mi 5x vykradli auto a jedno dokonce ukradli


jeeeeje, když vidim odkud jsi, tak mi tohle o tom vykrádání prosim Tě radši ani neříkej...u nás? v Plzniččce? jajjj, a já žiju v iluzi o klidném městě na divokém západě :-)

jinak ja si myslím že to otvírání k MINI tak nějak patří. A nikoho to nenapadne, že by to šlo, i když vidí tu páčku....ještě se mi nestalo, že by mi někdo otevřel motorek...

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz