Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

4 písty z metro turbo a větrané kotouče

24. lis 2009 21:11

Zdravim. Sehnal jsem si bzdy 4 písty z metra a celé předělal atd...
kopil jsem nové větrané kotouče ale nepasují mi do čelistí. pří instalaci čelistí mi chybí cca 4mm mezi nábojem a brzdou. je na to nějaký fígl a nebo jen blbé kotouče. (čelisti jsou pro větrané kotouče) dík

24. lis 2009 21:53

Jen dotaz.Máš to nandané už na autě a máš nábu dotaženou na tvrdo na kloubu? Zkoušel jsi tím potom celým otočit jestli se to točí. Jestli ano tak odemne nic. :D

x

24. lis 2009 22:48

ano. je to na autě. kotuč i s tím ochraným plechem. je to dotažené na 80% a kdaž chci nasadít čelisti tak je tam mezera mezi čelistí a předním nábojem ty 4 mm. zkošel jsem to i se std kotoučem a to sedlo fajn (jen byl úzký).

brzdy

25. lis 2009 20:56

To ti dohromady bez nějaké úpravy nepůjde protože ty kotouče jsou taky z metra a metro má jinou těhlici na které je přidělanej brzdič,Těhlice z metra použít jde, ale zase k tom jsou potřeba delší spodní ramena .

x

25. lis 2009 22:17

dík. a já myslel že na mini turbo bylo požité to samé co na metro. no tak tam pujdpu nevětrané kotouče a std 4 pisty co sem tam už měl. dík za rady. :(

26. lis 2009 13:16

musis pouzit upraveny naboj z metra , z ktoreho odsustruzis osadenie na stred kola....

Re: 4 písty z metro turbo a větrané kotouče

13. říj 2016 14:24

Ahoj chlapi,
potřebuji poradit. Chci nahradit přední bubny za koutouče a čtyrpístky z Metra.
Mám k dipozici vše z metra a vše z mini s bubnem vepředu.
Co vše je potřeba upravit, vyměnit, aby to šli Metro brzdy použít na MINI?
Náboj z Metra prý použít nejde, protože je pak potřeba i jiný ramena. A celkově jsou prý pak problémy s geometrií.
Když použiji těhlici tak prý zase musím upravit ji, aby šli namontovat brzdiče.
Dále co jsem koukal, bude potřeba kit na brzdové hadice.

Jaká je tedy nejjednodužší cesta? Co vše budu potřebovat?
Jde upravit původní kotouč z metra na desítky kola (změnšit průměr?). Mám tam zánovní disky a destičky.
Dle info jednoho z miníkářu by to prý mělo jít.

Moc děkuju za rady
Martin
Naposledy upravil Martin ML dne 13. říj 2016 17:03, celkově upraveno 1

Re: 4 písty z metro turbo a větrané kotouče

13. říj 2016 15:45

Ahoj, pokud to je z bubnových brzd, tak budeš potřebovat tento kit http://www.minispares.com/product/class ... 4029A.aspx mínus to co už máš.
A třmeny 8,4" teoreticky jdou pod 10" kola (myslím že se musí ještě trochu obrousit) ale jen pod některé a to ještě s podložkami, nebo pod širší (10x6")
Odeslat odpověď