Logo
Právě je 27. dub 2024 13:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2006 12:11 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1434
Bydliště: Plzeň/Praha
No myslim si, ze 10" bez uprav na mini nedas, existuje snad jen jeden typ 10", ktery tam jdou, ale bohuzel ted nevim, ktery to presne sou.

A se zapisem kol do technicaku bych si starosti nedelal, protoze policiste nebudou vubec vedet jaky rozmery se na Mini davaly a pokud ti jde o stk, tak bych si dal praci prendat to na 12" aby to bylo bez starosti, ale i s tema 10" by to pres stk bezproblemu proslo.

Jinak jak pises o tom zapisovani do technicaku u ostatnich aut, tak ono to neni tak jednoduchy, protoze vyrobce ti to v 90% nedovoli tam mit jinej rozmer nez on udava.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2006 13:00 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. úno 2006 11:47
Příspěvky: 308
Bydliště: LN
Mě jde právě jen o STK, mám totiž v techničáku napsaný 10" který tam nejdou dát a potřeboval bych tam doplnit 145x12" který na tom teď jsou (a velkým techničáku nejsou). Je fakt že u těchto aut se takové detialy moc nezkoumají, ale kdybych narazil na blba tak mi pěkně zavaří :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2006 19:36 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 01. říj 2005 11:30
Příspěvky: 673
Bydliště: Teplice
Tak takovou věc vůbec neřeš,já mám v tech. napsaný desítky a byl jsem s dvanáctkama i s třináctkama na technický a vůbec se nad tím ani nepozastavili,možná že jsem měl štestí ale u nás se taky najdou různí lidé. :?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07. úno 2006 21:48 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 18. led 2005 03:54
Příspěvky: 227
Bydliště: Košice
technicak neries.... je tu iny problem tie 10" tam nedas koli tym kotucovym brzdam. Na to musis mat bud upravene brzdice alebo cele nove brzdy pre 10" kolieska. Ide to hodne do penazi... Samozrejme ak sa nejedna o minik s pred roku 1970 kde na cooproch S boli prave tieto brzdy.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. čer 2006 22:14 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2005 18:40
Příspěvky: 541
Bydliště: Brno
Z více stran se ke mně v poslední době dostávají názory a různá řešení pro 10'' kola. A tak se ptám jak to vidíte po delší odmlce, kdy se to tu nijak neřešilo? Co Roman? - sliboval referát o přestavbě...

Přikládám zde pro začátek svoje foto:


Přílohy:
DSC09764.JPG
DSC09764.JPG [ 73.81 KiB | Zobrazeno 8041 krát ]
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27. čer 2006 01:15 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 12. srp 2005 00:45
Příspěvky: 91
Bydliště: t.c.Manchester
Tak ja se na to ptal tady v Huddersfieldu, a sada brzd na cooper S pry prijde na cca. 400 GBP, coz je nejakych 17 klacku. Tzn. na burze by se to dalo sehnat mozna tak za 12. Anebo se na to zeptejte toho kluka z Teplic, co mi daval dohromady motor. Ten to resi nejak tak. ze brzdy utopi ke stredu auta, do te casti, kde je i disk sirsi. Tak se tam pry vlezou i puvodni brzdice.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: "přestavba"
PříspěvekNapsal: 14. srp 2006 15:10 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
Tak se tedy konečně splnil můj dloholetý sen a můj miník sedí na desítkách.
O téhle přestavbě jsem špekuloval dlouho a samozřejmě jedním z hlavních kriterií byla cena. Nakonec jsem se rozhodl požádat Tomáše Ubla a zakoupit u něj jím repasované a předělané brzdy z Metra.
Získal jsem tak čtyřpístkový brzdič, destičky s větší plochou než u Cooper S brzd a rovněž větrané kotouče s žlábky.
Jak už je mým zvykem, nepouštěl jsem se do přestavby sám a kompletně ji svěřil lidem "od fochu". Tímto se tedy omlouvám, ale fotky step by step o průběhu celé operace, případně momentky se mnou a šroubovákem vám nenabídnu.
A cena? Na slova levné a ušetřit jsem zapomněl hned asi v polovině celé anabáze.
Je totiž třeba:
KOLA, ŠROUBY, LEMY (KOUPIT, NAPASOVAT, NALAKOVAT, NAMONTOVAT), BRZDY (KOTOUČE, BRZDIČE, HADICE, DESTIČKY, MONTÁŽ), ZVĚTŠIT PODBĚH, ATD.
Moc se omlouvám, ale po překročení hranice 25.000,- jsem to přestal počítat.....jsem slabej na srdce....
Pokud se rozhodnete pořídit brzdy u Tomáše, počítejte s poměrně delší dodací lhůtou, kvalitně odvedenou prací, dobrou komunikací a individuálně stanovenou cenou, neboť záleží na tom, jaké brzdy budete repasovat....
Jak už jsem řekl, já sám si toho na autě moc nedělám, a pokud se jedná o otázku bezpečnosti, což jsou věci jako brzdy a pod., tak tomu se vyhýbám zásadně, nicméně jsem přesvědčen o tom, že pokud by si někdo pouze koupil zmíněné brzdy a celý zbytek přestavby si hodil na bedra (plus měl samozřejmě kola, lemy atd. ve skříni), má reálnou šanci se vejít do nějakých 18.000,- Kč.
hodně zdaru všem

připojuji alespoň foto brzd, před operací a po ní.....


Přílohy:
kolo_po.JPG
kolo_po.JPG [ 123.66 KiB | Zobrazeno 7959 krát ]
kolo_pred.JPG
kolo_pred.JPG [ 65.87 KiB | Zobrazeno 7963 krát ]
brzdy.JPG
brzdy.JPG [ 77.57 KiB | Zobrazeno 7963 krát ]

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14. srp 2006 15:48 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07. led 2005 10:24
Příspěvky: 663
Bydliště: Východní Čechy - Jaroměř
Gratuluju Romane!! Moc parádní práce!
Taky to je můj vlhkej sen.)
A krom technický a finanční stránky by mě spíš zajímala ta pocitová..jizdní...díky

_________________
Mini Cooper SPi 96, Mini mk2 69, Mini pick-up, Mini Clubman


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14. srp 2006 16:02 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
no, pocity jsou jednoznačně kladné, ba místy hraničí s extází... :lol:

v porovnání s klasickými 12kovými kotoučáky auto brzdí citelně lépe a to jak co do účinku, tak do plynulosti.....je příjemnější při lehkém dobržďování i při razantním "zahamstnutí"

široké desítky umocňují motokárový zážitek z jízdy, sedí to jak pr na hr, celkově z auta mám takový živější a mrštnější pocit. Navíc, k mému překvapení, se díky vysoké gumě oproti očekávání zlepšila, a nikoli zhoršila, drncavost a skákavost auta při jízdě po městě. . .

abych jen nechválil. bylo třeba snížit zadek, chce to ještě negativy a nějak víc než předtím vnímám nutnost výměny zadních tlumičů a vůbec lazení podvozku...

jo, a taky to sakra dobře vypadá :D

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18. srp 2006 18:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. srp 2006 13:20
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno
Vypadá to víc než úchvatně také gratuluji.Měl bych dotaz.Píšeš otom že se musí upravit podběhy.Jak moc :?:Repasuji kompletně karoserii a chci tam dát také 10 a byl bych moc nerad kdybych to musel dělat podběhy na dvakrát. :? :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: prestavba 10"
PříspěvekNapsal: 19. srp 2006 07:20 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 09:40
Příspěvky: 116
Bydliště: Krkonoše - Pec
hodne pomaha hi lo a jinak prišrobovat predni ram se spodu auta mam kola 6j10 a standarni lemy akorat to leze ven a lita bordel :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. srp 2006 13:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. srp 2006 13:20
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno
TO:Fany.Co tím myslíš jinak přišroubovat přední rám Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 :?: díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: prestavba na 10" kola
PříspěvekNapsal: 19. srp 2006 17:29 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. črc 2005 09:40
Příspěvky: 116
Bydliště: Krkonoše - Pec
predni ram je prisroubovan na 6 mistech a stoho jsou 4 silenbloky a minispares nebo mini sport prodava takove zelezne ypsilon a tim zabranis pohybu kol vpred a vzad :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19. srp 2006 22:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. srp 2006 13:20
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno
to:fany.Nemáš náhodou nějaké foto že :?: :lol: díky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20. srp 2006 18:22 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 24. črc 2005 22:02
Příspěvky: 56
Bydliště: Olšany u pv
Náhrady silenbloků bude mít Pavel na srazu veze 3 sady.
Kamil


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. srp 2006 18:03 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
to minidan:
no, já jsem to sice nedělal, ale obecně platí, že čím víc to vybereš, tím líp. Oni lemy překryjí hrozně moc, nypř. moje group2 jsou větší než výřez v blazníku snad o 1,5 až 2 cm.

Pak taky hodně záleží na tom, jaká konkrétní kola tam chceš dát, a to nejen rozměrem, ale i typem tzn. jak moc "lezou ven", nebo jsou naopak zapuštěná.

Určitě bych si napřed koupil ty kola, obul je a pak si s tím hrál. . . dopředu to nějak odhadovat je dost na nic, jediná cesta je namontovat a vyzkoušet

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21. srp 2006 19:03 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Připojuji se k Romanovi.Blatníky vyřezávej až budeš mít obutá kola které tam budeš mít nasazená.Je uplně zbytečné vyhazovat peníze za pevné sady určéné na závody,protože v normálním provozu žádný rozdíl není,pouze finanční a auto bude tvrdé na jízdu .


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22. srp 2006 20:33 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 16. srp 2006 13:20
Příspěvky: 38
Bydliště: Brno
to:Roman.Díky za radu.Budu tam dávat kola od p.Skubníka ale nevým přesný název.Má je tedkom nasazený na té karoserii MK I co reklamuje na stránkách Miníkova.Tímto bych chtěl poprosit o radu jestly sněma má někdo zkušenost a jestli ty kola za něco stojí :?: :lol: :lol:


Naposledy upravil minidan dne 18. kvě 2007 20:41, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24. bře 2007 21:46 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Ahoj ,jak se prosím tě jmenujou ty blatníčky co jsi dal na Mini?Vypadaj moc dobře :wink:

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26. bře 2007 09:49 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 02. úno 2005 17:57
Příspěvky: 139
Bydliště: Plzeň
Jsou to Group 2 kupované v MiniSportu, ovšem poté nalícované a následně dané do laku.
Na tom nalícování (vybroušení a dokytování) hodně záleží, z krámu bohužel často pošlou blatníčky v dost nedostatečném stavu, a to ještě MiniSport je považován (alespoň co jsem slyšel) za nejlepší...
Nicméně já už bych si je asi teď nekoupil a sháněl bych blatníčky, kterým se říká " original Cooper", nebo ještě i jinak (zjistím)...jsou stejné, jen ten přední je elegantnější a plynuleji navazuje......(pokusim se dodat foto....)..bohužel jsem o nich jen četl v Mini Worldu, ale v běžných nabídkách Minishopů jsem je neviděl....a při koupi jsem spěchal, takže jsem se po nich nepídil a vzal podobné...Group2.....

_________________
MINI - MILUJTE JE A MNOŽTE JE :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz