Logo
Právě je 22. kvě 2024 07:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 07. bře 2010 23:47 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
Ahojte minikovci... rad by som vas poprosil o radu. Pocas zimy som sa dal do nejakych oprav a udrzby mojho minika a dostal som sa naposledy k čapom prednej napravy. Mam ,,repas kit,, od Minispares a myslel som ze to nebude problem , kedze je vonku motor , spolu s poloosami a vsetko mam ,,na stole,, - takze pristup parada, ale... Nakreslis som v skicari farebny obrazok aby sa mi to lahsie vysvetlovalo :wink: demontoval som stare casti a vycistil , naplnil novou vazelinou, pri dotahovani ( na obr. ) cervenej matky - pod ktorou je ta podlozka ( na obr. zlta ) miskoviteho tvaru s malym ockom ( na obr. fialova ) a tiez velmi tenke 3 podlozky. No a teda cely problem je : ze ako som dotahoval tu cervenu matku , tak som sa dostal az na hranicu , ze zeleny cap - sa vlastne nepohol , nakolko bol velmi stiahnuty. A aj tak zostala asi 1,5 mm medzera medzi matkou a podlozkami. Je to na obr. vyznacene modrou farbou. Mozte mi niekto prosim poradit , co teda robim zle? Da sa to nejako odstranit? alebo to tak ma byt? Ide vlastne o tu medzeru , ktora tam vznikne.. Lebo vlastne ta zlta podlozka by sa este mala pozahybat ako ,,poistka,, pre tu cervenu matku. Snad ste tymto amaterskym popisom pochopili moj problem :D Dakujem vsetkym za pomoc!!! :bigups:
Příloha:
čapy.JPG
čapy.JPG [ 17.27 KiB | Zobrazeno 5616 krát ]

_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 07. bře 2010 23:56 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 517
Bydliště: Plzeň CITY
Ahoj,no možná to zní hloupě,ale máš určitě dobře vyčištěnou a usazenou mističku s otvorem pro mazání pod tím samotným čepem?Jinde snad být chyba nemůže,já tam dával 2 podložky pod tu matku a stáhnul jsem to celkem na pecky. :blink:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 08. bře 2010 00:02 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
ahoj , hmmm... tak to musim pozriet este raz , dik moc. Snad to bude ono. Zajtra napisem.

_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 08. bře 2010 00:09 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra

Registrován: 05. lis 2008 22:55
Příspěvky: 84
Bydliště: Sušice
víc podložek, já jich někde dával až 5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 08. bře 2010 08:19 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 517
Bydliště: Plzeň CITY
Jo,ještě taky až to budeš utahovat,musíš ten čep při dotahování matky taky rozhejbávat,nasadit na něj třeba trubkovej klíč a mydlit s nim,sedne si to taky o dost,ale 1,5 mm se mi zdá stejně hodně,to bys tam musel podložek namlaskat ranec.

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 08. bře 2010 10:59 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. črc 2007 14:00
Příspěvky: 24
Bydliště: Brno
Změnil bych taky technologický postup při montáži. Vyčisti to od vazelíny, jen aby byla na součástkách tenká vrstvička maziva. Vyzkoušej nejdřív samotnou matku, jestli ji dotočíš až do konce závitu, to abys zjistil jestli není hejklej závit. Potom to na sucho slož. Ono, když tam dáš vazelínu předem, tak opravdu není jasný, jak to sedne (vlastní zkušenost). Teprve po dotažení tam dekalamitkou nacpi mazivo.

_________________
kitit 62


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 08. bře 2010 21:52 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 517
Bydliště: Plzeň CITY
Jo,to jsem přehlídl,uritě tam necpat vazelíny kopec,jen lehce namáznout a rozhejbat,potom tam až na konci naper pistolí ranec A0 vazelíny :bigups:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 08. bře 2010 23:40 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
No já mám prozměnu opačný problém. I když podložku nedám ani jednu a tu objímku dotáhnu nafest co de, tak ten čep má vůli cca. půl milimetru a přitom vypadá dost zánovně.

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 09. bře 2010 15:17 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 28. říj 2009 16:41
Příspěvky: 40
Bydliště: PRAHA
tak ji obrus, na smirku, je to piplačka ale nic ti nezbude, lepší než kupovat nový čep. já to tak udělal a funguje to. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 10. bře 2010 00:56 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
Zdravim.
Tak velmi pekne dakujem vsetkym za rady. Dnes som bol v garazi pustil som sa do toho a : ... nakreslil som radsej dalsi obrazok
Příloha:
čap1 mini.jpg
čap1 mini.jpg [ 25.83 KiB | Zobrazeno 5384 krát ]
, pretoze mam predsa este par otazok :wink:
Ako mi napisal JK Mini , vycistil som to cele znovu technickym benzinom , ziadna vazelina , a pod tou mistickou ( na obr. modra ) nebola ziadna spina , nic ( na obr. cervena sipka ).
A tak som to skusil na sucho, ale aj tak po dotiahnuti - ze sa samotny cap nedal pohnut ( obr. zeleny cap a zelene sipky ) a bola tam medzera. V tomto pripade som pouzil iba 3 podlozky ( hneda sipka ).
Tak som to znovu rozobral , pridal som dalsie 3 podlozky - stare , takze ich bolo spolu 6 ako poradil frankenstain , a dal som tam len trosku maziva ( modra sipka ) ako poradil Laďa Heinige, no a v tomto pripade ako som vlastne dotahoval ruzovu matku ( na predoslom obrazku cervenu ) , som tocil rukou zelenym capom ( vid zelene sipky ). Matku som dotiahol na ,,fest,, a cap sa lahucko hybe ( zelene sipky )... lahucko - dvomi prstami?

Takze sa chcem spytat prosim vas:
- ako tam ma byt vlastne vola ked dotiahnem tu ruzovu matku? Myslim akou silou asi by mali ist tie zelene sipky? volnou rukou? dvomi prstami??? Je to tak OK?

- dalej som na obrazku este nakreslil cierne sipky , ktore vlastne znazornuju , ze ked som skusil pridat este jednu podlozku - pocet 7 dokopy , tak uz ten cap bolo citit ako beha hore-dole , co je asi zle...
- pri pocte 5 podloziek , bolo zase citit , vid modra sipka , ako o seba silno trie kov na kov - cap na tu podlozku - co je asi tiez zle.

A este jedna vec , posledna dufam :D , ktora cast je vlastne naviac namahana? a preco sa capy menia? ked som vycistil tie stare casti a skusil , tak sa mi zdalo ze najviac bola vybehana ta misticka ( modra ) v tej drazke ( cervene pole okolo ) . Ale neviem ci mam pravdu...

Este raz dakujem vsetkym za pomoc. Snad aj obrazky potesili... A tesim sa na vase dalsie odpovede a pomoc , dikyyy :banana:

_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 10. bře 2010 07:29 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 517
Bydliště: Plzeň CITY
Mlaskni tam těch 5 podložek,utáhni a namaž.Ono si to sedne.Měl jsem to taky docela na krev a rozhejbával jsem to tim trubkáčem a po cca 3 měsících ježdění jsou ty čepy bez vůlí,ale jde s nima krásně hejbat. :bigups:

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 05. dub 2010 13:11 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. čer 2009 18:33
Příspěvky: 174
Bydliště: Tábor
Tak sem měnil taky. Sice s podložkama problém nebyl. Jen rozebrat sem to musel autogenem. Nešlo to povolit ani za nic. Pak sem to dotáhlo taky na krev. Zatáčí se hůře, ale typuju, že si to sedne a bude to fajn.
PS: čekal sem to větší brnkačku. :biggrin:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 05. dub 2010 17:59 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. zář 2006 08:05
Příspěvky: 163
Bydliště: Stupava
milhauz píše:
Tak sem měnil taky. Sice s podložkama problém nebyl. Jen rozebrat sem to musel autogenem. Nešlo to povolit ani za nic. Pak sem to dotáhlo taky na krev. Zatáčí se hůře, ale typuju, že si to sedne a bude to fajn.
PS: čekal sem to větší brnkačku. :biggrin:



Velký pozor na to velké doťahovanie!!!!!!!! Guľový čap vie prasknúť a uletí koleso. Už som taký problém riešil

!!!!!TAK POZOR!!!!!!

_________________
mini 6ks


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 06. dub 2010 11:02 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. čer 2009 18:33
Příspěvky: 174
Bydliště: Tábor
No zas tak špatně s tim hejbat nešlo. Ale koukal sem do haynese a tam taky píšou, že by to mělo jít lehce. Tak doufam, že to nepraskne. Teď se trochu bojim. :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 06. dub 2010 23:10 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 11. črc 2007 14:00
Příspěvky: 24
Bydliště: Brno
Lidi, neblázněte s tím dotahováním na krev,pokud nevíte, kolik podložek tam vlastně patří, tady jde fakt o život. Už jsem taky viděl vyvalený kolo dík prdlýmu čepu, naštěstí v malý rychlosti. Zabíhat čep čtvrt roku je zlej sen. Nikdo samozřejmě nemůže tvrdit, že po výměně kuláčů nepůjde těžko řízení, ale to se musí maximálně do padesáti km jízdy uvolnit.
Správně se má na těhlici namontovat miska, kuláč a matice bez podložek a pružiny. Matice se dotáhne rukou až se čep přestane pohybovat. Spárovou měrkou se odměří vzdálenost mezi matkou a těhlicí. To stejné se odměří na vymezovacích a pojistných podložkách.
Potom se to složí, jak se patří včetně pružin ve spodních kuláčich, dotáhne a zajistí.

_________________
kitit 62


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: výmena : čapy - čepy
PříspěvekNapsal: 06. dub 2010 23:47 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 517
Bydliště: Plzeň CITY
Nemyslel jsem,aby byl čep po dotažení tak natvrdo,aby se tím hůř zatáčelo. :shock: Jen tak aby se s nim nedalo cvičit dvouma prstama.Zabíhání nebylo nějak myšleno,že se to po čtvrt roce srovnalo,šlo s tim právě pohnout dvouma prstama a bez žádný vůle.Jen i s novym čepem na rameni jinech aut taky zas nehneš jen tak.Já mu radil ať tam dá 5 podložek a pořádně dotáhne.Při 7 to mělo vakl a 6 byla na hejbnutím prstem.

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz