Logo
Právě je 19. bře 2024 06:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 22. zář 2018 20:04 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. zář 2005 15:00
Příspěvky: 241
Bydliště: Wrocław
gibson píše:
nevie mi niekto poradit ake objednat matice k tymto diskom?
vdaka

Obrázek


Ahoj kamarade, napotkalisme se v Lubovni - v restaurace :) mozem poslat k mojej rodine v Jarabinie - jak potrebujesz tak pisz. Mam u sebe myslim viac ako 30 kusov

_________________
Zdravim Vas Adam
sklad dílů pro Mini Classic a Land Rover
www.mini-land.pl


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. zář 2020 09:49 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 259
Bydliště: Mariánské Lázně
Hezký den všem.
Chtěl jsem se zeptat jakou životnost mají cca Yokohamy A032 a A008?
Kolik km zhruba a při jakém zacházení jste cca na gumách najeli?
Nějaké poznatky z praxe, které by pomohly při výběru? Jak se chovají při ostřejší jízdě nebo na mokru atd.
Na minispares v Huddersfieldu vyjdou obě gumy zhruba stejně draho, tak dumám jaké vzít.

Moc díky za postřehy.

Jo a při pročítání na zahraničních forech, jsem našel info na prořezání A032R pro ještě lepší chování na morku.
Asi to ocení jen někdo na závody, ale dávám odkaz. http://rallye-forez.com/?r=retail&sr=a032r300

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Naposledy upravil Martin ML dne 18. úno 2022 13:06, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. zář 2020 12:29 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 613
Bydliště: Ostrava
A008 je úplně v pohodě na normální ježdění, najet se s ní dají pěkné kilometry a pořád funguje, pokud nejsi moc velký kamarád s ruční brzdou, tak se dají prohodit a jezdí se dál. Za mě na vodě bezproblemu, ale zase záleží jak jezdíš.

A032 jezdím jen na suchu a převážně na okruhu, rozdíl oproti A008 je obrovský, mnohem více drží, ale zároveň i mnohem rychleji mizí. Každopádně jsou zde i tací, co ji mají na autě pořád, tak dají určitě lepší info

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. zář 2020 05:54 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 11. led 2005 12:58
Příspěvky: 1338
Bydliště: Frýdek-Pístek
Jak píše Scooby. Yoko 008 je zcela běžná civil guma. Dá se říct, že nejlepší volba pokud nejsi srdcem závodník nebo netrváš na race looku svého café raceru. (i mezi ostatníma značkama vyrábějícími 10" pneu)
Advan 032R je už v podstatě závodní guma homologovaná na cestu tedy s E. Je opravdu měkká a tedy neskutečně hlučná a na mokru samozřejmě hůře odvádí vodu, obvzláště pokud je už jetá. Na suchu a na okruhu je to ale zase stroj na radost. Co se týče výdrže, záleží na mnoha faktorech. Znám případy, nově nazuté sady na cca 100k Mini, kdy ta sada vydržela v podstatě jeden víkend, protože dotyčný ten výkon přenášel na gumy na slalomu s hodně drsným povrchem. Na druhou stranu já jsem u svojí sady nazuté v roce 2012 dokončil vyměnu až nedávno koupí 2.páru pneumatik. (1.pár jsem obměnil cca před 3lety). Takže tam byly fakt dlouho. (Ale já jsem kapku rebel v tomto a gumy jsem na zadní nápravě dojížděl vždy až do hladka). Účastnil jsem se dost srazů i závodů/slalomů. Když ale řeknu A musím dodat i B. Nemám výkon co by žral gumy (52k) a drtivou většinu cest na srazy (nad 200km) jezdím na vozíku, takže se neojedou na dálnici.
Je to tedy na volbě uživatele.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. úno 2022 11:41 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. led 2005 22:11
Příspěvky: 593
Bydliště: Štramberk
máte někdo zkušenost s touhle pneumatikou?

https://pneumatiky.heureka.cz/camac-bs3 ... 0-r10-72s/

Jezdí na nich někdo z Vás?

Chci opustit 008, zkusit něco jiného, Falkeny nechci a chci zůstát v šířce 165

Pitrys

_________________
Piešťany 1996...


Naposledy upravil Pitrys dne 19. úno 2022 11:00, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. úno 2022 12:59 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 31. říj 2010 11:53
Příspěvky: 259
Bydliště: Mariánské Lázně
Ahoj,
moc nechápu, proč chceš opustit asi nejlepší gumu na klasický ježdění a zkoušet něco jiného. Navíc cenově vlastně shodného.
Mohla by ti o jejich kvalitě napovědět tato zahraniční diskuze. https://www.theminiforum.co.uk/forums/t ... mac-tyres/
Pokud nevládneš angličtinou, tak bych je shrnul jedním v diskuzi zmíněným slovem "Ditchfinders". Doslova přeloženo "hledači příkopů" :-)

_________________
Speedwell blue Morris Mini 74.
Mini Clubman S R55 - JCW soft by OKCZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18. úno 2022 19:48 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. led 2005 22:11
Příspěvky: 593
Bydliště: Štramberk
Děkuji za tenhle odkaz, prostudoval jsem si názory a shodl s tímhle Portugalcem...
Kola budou nazutá na stejném autě... včera jsem je už objednal, jsou za rozumnou cenu. Mimochodem 008 jsou u nás dostupné hodně pře 2000kč.
Navíc jsem jich ojel na třech autech už skoro 20 ks, prostě chci zkusit změnu.
viz překlad:

Camac vyráběny s ohledem na hodnotu a pro portugalské motoristy to znamenalo levné pneumatiky s dlouhou životností, takže to nabízeli svým zákazníkům, a proto bylo (je) běžné najít na autě 20 let starou pneumatiku Camac. . Jak stárly, ty už tak tvrdé pneumatiky ze směsi byly tvrdé jako kameny a nebezpečné.
Koupil jsem ty pneumatiky (45 eur za kus) nové a čerstvě vyrobené v samotné továrně (mimochodem, je to závod z doby dinosaurů a stroje ze 60. let stále fungují). I při tomto hrubém stavebním procesu (budete potřebovat správné vyvážení pneumatik) můj názor je, že tyto pneumatiky jsou vyrobeny z měkké pryže a dokonale schopné bezpečného řízení.
Ty pneu mám cca 3 roky na Mk1 850 obuté bezduše na originálních ocelových kolech (dříve měly vizuálně dobrý stav 25 let staré 5,20 cross ply Camacs), takže je to pomalé auto, které jede jednou za čas na plný plyn (rychlé projíždění zatáček a i na dálnici při rychlosti 120 km/h).
V zatáčkách se trochu prohýbají v ramenou, takže nejsou sportovní, ale spíše komfortu.
Vyhýbám se jízdě v dešti, ale jelikož žiji v severním Portugalsku, stalo se to několikrát za mírného deště (nikdy silného) a přilnavost nebo brzdění nikdy nebyl problém.
Mají velmi krásný závit ze 60. let, který je v jejich cenové hladině nepřekonatelný, a pokud máte auto s malým průměrem motoru, které jezdí o víkendech, myslím, že nebudete litovat jejich koupě.


Na INNU teď zkušebně nazuté 145_80 R 10 Milestone ve spoluprací s Hydro a je to perfekt!
Ale říkám je to na pohodovou jízdu s 850...
https://pneumatiky.heureka.cz/milestone ... /#prehled/

_________________
Piešťany 1996...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2022 10:56 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 27. led 2020 22:50
Příspěvky: 35
Bydliště: Štěpánkovice Svoboda
Pokud jde o estetiku a snahu o změnu, tak jsou možností Blockley, ale nepotkal jsem zatím nikoho, kdo by je měl obuté.

https://www.blockleytyre.com/product/165-70r10


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 21. úno 2022 22:55 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 21. led 2005 22:11
Příspěvky: 593
Bydliště: Štramberk
jak říkám, gumy Camac jsem objednal a díky Martinovi ML jsem si trošku prostudoval vlákno z anglického fora. Dozvěděl se že gumy by se údajně měly vyrábět ve fabrice v Portugalsku na ¨dinasauřich kamenných strojích" :D
A je to tak protože dnes mi přišlo trasování zásilky a cestujou momentálně Zde:


Přílohy:


_________________
Piešťany 1996...
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09. srp 2022 13:43 
Offline
Čefák minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2006 19:42
Příspěvky: 961
Bydliště: Petřvald 1
včera dorazila zásilka z japonského Tokya, tak sem dám drobné info na oživení vlákna:

6,5x10" SpeedStar FL2 ET-3
Legendární třídilné kola vyráběné pro silniční provoz vycházející ze závodní předlohy.
Vyrobeno firmou Speed Star Co. LTD. Japan. Původní modely měli logo umístěno uvnitř "kříže" ale po bankrotu společnosti a opětovném zakoupení práv se logo přesunulo na vnější límec.
To je případ i těchto kol které byly vyrobeny v roce 2000, aktuální modely mají logo opět uvitř kola.
Zajimavostí je, že každé kolo má zezadu nálepku se jménem pracovníka který provedl výstupní kontrolu.

Moje komunikace probíhala s Davidem @classicminijapan , který má e-shop pro klasické mini.
Vše bez problémů, balík sem cestoval přesně 8 týdnů nejlevnější dopravou (standart 6-12 týdnů),
clo se platí zde a počítá se z originální faktury vystavené v JPN + poplatek 200,- ČP za celní řízení.
Celá procedůra se obešla bez handrkování s celníky takže za mě lepší zkušenost jak s balíky z UK, ikdyž na vině byla většinou anglická strana a jejich nihilismus.
Aktuálně je možné tyhle kola zakoupit i jako nové, já bral sekáč.


Přílohy:




_________________
na velikosti záleží / size matters
NR Mini Club
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 17. srp 2022 15:46 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 09. led 2005 18:40
Příspěvky: 540
Bydliště: Brno
Voní hezky..zajímalo by mne, jak ti žaponci vyřešili střižnou sílu mezi lemy a středem (těch šet šroubečků to rozhodně nedrží), která je u třídílných kol celkem problém. Každopádně na poličku hezký úlovek.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz