Logo
Právě je 28. bře 2024 21:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 13:09 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Po kompletní renovaci (plechy, motor,lak...), chci přihlásit své dovezené MINI z Německa. No a zjevil se obtížně překonatelný problém - nikdo neví kde ten vyražený VIN má hledat (stanice STK). Prosím pošlete mě foto místa Vašeho VIN nebo detailní popis kde je(-nemyslím ten štítek u motoru,ten tam samozřejmě mám). Mám ROVER MINI MKII 1.3i první přihlášení 1993.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 13:22 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
VIN se nachazi ve zlabku pod steracem spolejzdce (kdyz otevres kapotu), ale pokud si tento dil menil, tak si myslim, ze budes mit trosku problem a troufnu si rici, ze nebudes schopen auto vubec prihlasit....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 14:38 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Ten díl jsem měnil za jiný z jiného miníka, protože se nedal sehnat jako náhrada, ale furt tam na tom autě není. Vedoucí na STK mě zdělil, že se to dá řešit, ale je to na dlouhé lokte... zachraňuje mě ten hliníkový přinýtovaný štítek.
Jen jsem chtěl mít jistotu, že tam alespoň byl a že se nějaký vůbec na karoserii vyráží, kdyby jste měli čas tak mě prosím nějakej vyfoťte. Je to pro mě záhada, celého jsem rukama ochmatal, brousil atd. a nevšiml si. Nějaké číslo si vybavuju z prostoru u spolujezdce pod koberečkama, ale všechno jsme pěkně zatřeli. Tam to místo u stěrače mám pěkně sříklé plničem, ale když nahmatám druhou stranu tak nic je to hladký. Psal jsem do Rakouska maníkovi co se s miníkama zabývá celý život a od kterého jsem nakupoval díly a ten mě napsal ,že to to může být na více místech podle typu, tak jsem mu poslal techničák a on mě napsal, že teda neví. V rakouzských technických průkazech je to umístění VIN prý napsáno.
Tak zdar, a furt to řeším, furt nedostatek informací a každej řekne to ten pak tam to....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 15:42 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
tady mas fotku kde je presne VIN z vyroby vyrazen.
Jinak co ti rekne technik na technicky je vec jedna, dulezitejsi je, co ti rekne urednik za prepazkou. Samotnej stitek nejspise stacit nebude a budes to nejspise muset resit zazadanim u zastoupeni Rovera o to, ze to auto sedi k tomu VINku....


Přílohy:
aP2210423.JPG
aP2210423.JPG [ 108.26 KiB | Zobrazeno 21979 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 15:48 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Konečně vidím, moc díky...
Věřím tomu tedy pevně, že to jde přihlásit, ta renovace byl vážně boj, a dál pokračuje.
Vedoucí STK je náš soused... říkál že to do 2měsíců bude na značkách a dohromady to bude stát 10ku. Tak ještě jednou dík, a divím se že to dají na takový exponovaný místo.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 15:51 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
nemas zac, ale jak uz jsem zminil, technik z STK muze napsat co chce, ale urednik za prepazkou muze mit svoji hlavu :-)

ja si tim jednou prosel, technik mi napsal, ze pri prestavbe doslo k vymene dilu s VIN a ze je nutne nahradni vyrazeni VINka. S timto papirem se doslo na urad a urednik rekl, ze chce jeste prohlaseni vyrobce o tom, ze VIN souhlasi s vozidlem...

Ale i tak drzim palce, at to klapne ;-)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 15:56 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Ten díl je měněný od toho nevyužitého otvoru pro stěrač (levo/pravo stran. řízení) až ke sloupku řidiče tak se jdu podívat z jakého MINI to mám, to číslo by tam mělo být pokud by nebyl ten miník starší 1980.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 15:59 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. led 2009 00:47
Příspěvky: 507
Bydliště: Piestany, Slovensko
jaaaj, toto ked pocujem , citam a zazivam s tymi ,,uradnikmi,, tak by som ich najradsej niekam nakopal , birokratov... bodaj by sa im stalo toto iste co nam... urcite by to potom nebol az taky problem a im by sa to dalo spravit aj bez tych ich buzeracii ... nech ziju SR a CR uradnici... Vsade inde v EU nie je s nicim taky problem ako u nas... ach :x

_________________
Diagnóza M1N1 + Namrdracing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 19:38 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 12. črc 2006 13:35
Příspěvky: 325
Jenom pro pořádek.Do roku 1979 byl VIN vyražen na hliníkovém štítku na předním čele.1980 až 1984 byl štítek na levém předním podběhu.Po roce 1984 byl štítek na pravém předním podběhu nad sáním vzduchu do topení.Kdy začali VIN razit do žlábku nevím


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 20:23 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. bře 2011 11:52
Příspěvky: 40
Bydliště: Praha
uff, už jsem se lekl, že je u mě taky něco špatně, protože vin mám pouze vyražený na štítku na předním čele...Tak to se mi ulevilo, že to tu nikdo uvedl :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 20:23 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 28. zář 2006 08:05
Příspěvky: 163
Bydliště: Stupava
Pavel píše:
Jenom pro pořádek.Do roku 1979 byl VIN vyražen na hliníkovém štítku na předním čele.1980 až 1984 byl štítek na levém předním podběhu.Po roce 1984 byl štítek na pravém předním podběhu nad sáním vzduchu do topení.Kdy začali VIN razit do žlábku nevím


Raziť začali 1984

_________________
mini 6ks


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 20:43 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
Na svém mini roku 1984 mám jak hliníkovej štítek tak vyražený vinko, teda spíš měl sem. Vinko sem vyřízl, štítek odnejtoval a kastli vyhodil, sehnal sem lepší kastli kde bylo také oboje, půvosní vinko na novější kaslti sem zakytoval.
Ty štítky tu umí někdo vyrobit, projdi foorum a snad na to narazíš. Pak ho někam přinejtuj a na technický dělej jakoby nic :lol:
Já sem auto nejdříve přihlásil a pak teptve řezal, takže sem v klidu.
Joo a taky sem si nechal v dílnách na učňáku vyrazit do hliníkovýho silnějšího plechu též vin karoserie a chystám se to někam umístit na kastli, třeba do kufru do podlahy. Noo a další budu vozit v přihrádce a až nějakej chlupatej bude chtít vidět moje vin tak mu podám destičku :lol:

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 20:59 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 08. led 2005 16:57
Příspěvky: 846
Bydliště: Východní Čechy
Dle inspektorátu ke kterému přísluším musí být VIN vyražen na kastli. Pokud tak není jde vystavit protokol o vyražení nového VIN kodu který bude sloužit místo něj ( tato záležitost je pořádně komplikovaná nikomu se do toho moc nechce) tato změna musí být uvedena v TP. Ale pochybuji ,že ti to někdo uděla na autě z roku 1993. Mě bylo na technické řečeno ,že auto bez vyraženého VIN kodu není způsobilé provozu at už je staré jak chce. Takže nějaky hliníkový štítek v přihrádce je tak maximálně pro smích a o průser.

_________________
IS IT LOVE??????????..............Mini
MiniManiaCZ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:06 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. bře 2006 01:27
Příspěvky: 613
Bydliště: Ostrava
ono, jak to říct, jde v podstatě všechno, jen člověk musí vědět kam zajít, koho se zeptat a taky mít někoho, kdo tam ty lidi zná a řekne mu to, takže jak už to u nás bývá zvykem ten zná toho, ten tamtoho a když se to dá nějak dokupy tak to klapne
nicméně ochota dělat tyto věci byť je to ze zákona povoleno je stále mizivá a všichni víme proč

_________________
když ho miluješ, není co řešit :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:08 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
je to jak pise Mekkk... v TP pak bude tato veticka...

jinak Scooby ma tez pravdu, ale proste pokud nejsou znami, tak je to skoro nerealny a to ty znami musi byt na magistratu a ne na technicky...


Přílohy:
tp.jpg
tp.jpg [ 29.41 KiB | Zobrazeno 21885 krát ]

_________________
Obrázek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:22 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Nejvíc mě štve, že jsem tyto informace (kde se nachází VIN) nenašel v žádném manuálu o mini, ani zmínka ražení do žlábku u stěrače, člověk je pak za blbce, no i ti technici z STK . I softwarové programy na objednávky náhradních dílů autoservisů, kde jsou fotky jak hledat VIN ,se ani v nejmenším nezmínily o tom "žlábku".
V prvním případě jsem si myslel, že VIN je ten štítek, který je umístěný na levé straně čela vedle zámku kapoty, --ten mě při mé smůle taky odřezali,ale když jsem vytáhl staré fotky z průběhu renovace ještě z filmového foťáku tak jsem zjistil, že to číslo je jiné než VIN, je to číslo karoserie. Dneska jsem pátral po tom VINu v žlábku z toho jiného mini, ale nic tam není zřejmě nějaký starší model, který to tam neměl ještě vyražený. Jinak díky za rady, ono by bylo fakt nejrozumější to tam vyrazit --- byla by to cesta nejmenšího odporu pro všechny. Byl jsem taky dneska za chlápkem, který ty čísla tam úředně za 350 Kč razí. no prostě ručně a raznicama. :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:27 
Offline
weban minifóra
weban minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 10. led 2005 10:35
Příspěvky: 1433
Bydliště: Plzeň/Praha
Pokud uredne, bude chtit papir z uradu....

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:30 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Já vím z úřadu
Stejně, ale tajně doufám, že ten VIN je někde jinde a já se z toho nějak vysekám.
:banana:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:31 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19. úno 2008 16:30
Příspěvky: 515
Bydliště: Plzeň CITY
Tak když na technický nebudeš mít v protokolu záznam,že VIN nenalezli,tak uředník zadek ze židle nezvedne a nepřesvědčí se.Jestli už to někdo do protokolu napsal,tak je to blbý.Systém je propojenej a všude jinak,kam pojedeš,se o tom dozví.Blbý je,že už máš nalakováno.Jinak by sis pujčil raznice od známýho a máš klid.Stejně většina techniků ví prd jak maj přesně znaky vypadat a když to bude čistá práce,nikdo nic nepozná.Naflákal bys to na plech navařil na původní místo a zahladil.
No a jestli chceš ofic. vyražení,tak nejdřív potřebuješ povolení od magistrátu,kterej ti buď nechá původní VIN,nebo přidělí uředně jiný číslo a pak vyrazit a s papírem o vyražení na STK.tam nechat udělat evidenční kontrolu na žádost zákazníka a oni ti to na magistrátu zapíšou do TP a ORV.Když budeš mít tenhle záznam,tak už můžeš do konce života měnit kastle a nikdo nic řešit nebude.

_________________
Finally,I've been MINISHED!!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: VIN vyražený na karoserii???
PříspěvekNapsal: 05. dub 2011 21:32 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 05. dub 2011 13:00
Příspěvky: 11
Přece historii toho auta neznám, co s tím jak dělal, v tom techničáku není ani datum výroby.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz