Logo
Právě je 22. kvě 2024 16:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Start engine button
PříspěvekNapsal: 08. bře 2012 12:27 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
:banana: Tak mi přišla z rallyebazaru Speedpro spínací skříňka s odpojovačem, třema leteckejma spínačema a startovacím knoflíkem :andare: A teď řeším, jak se ten zázračný puntík zapojí. Podle logiky by měl jen rozpojovat kabel od klíčku, neb má jen dva kontakty. A ze schématu SPi by to měl být kabel bílé barvy. Nebo se mýlím a je v tom zakopanej pes. Díky za vaše rady, popřípadě dokonce nákresy či schemata :pray: .

PS: ten rozpojovač je šestipóĺový. Velký jsou na hlavní kabel, ale co se dá připojit či spíš rozpojit těma zbývajícíma. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 08. bře 2012 22:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Tak haló, nikdo nezapojoval startovací tlačítko, ani Georgeous!?!?!?!?!?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 08. bře 2012 23:12 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 899
Bydliště: Pardubice
taky ho mám doma, chystám se na montáž, odpojovač sem řešil odděleně, klasika a to startování, jestli máš víc jak jeden spínač, tak jen přepoj dráty...? relé tam je tak by neměl bejt problém. Já bych to chtěl jen na jeden, tak uvidíme. Pokus omyl:D

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 08. bře 2012 23:55 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
Noo, myslel sem že ti napíše nějakej šikovnej elektrikář jak nato. Rozpojovač mám taky, ale jen dvoupólovej, kterej mi rozpojuje kontakt přímo od baterky. http://www.aci.cz/bat053-odpojovac-bate ... 08047.html
Ten šestipól bude o něco chytřejší, doporučim ti přes něj napojit plusko co ti vede na cívku, aby si byl schopen přes odpojovač chcípnout motor, já když mám nastartováno a odpojovač přepnu na off tak motor dál běží, jen odpojim baterii. Další kontatky použij dle uvážení, např. jako já na kontakt od baterie, záleží taky natom kde ho budeš mít, já ho mám za spolujezdcovou sedačkou, takže nebyl problém k němu natáhnout tlustej kabel, budeš li ho dávat do palubky, tak to bude na obtíž. A eště přidám chytrost s start tlačítkem, stačí ve spínačce najít kablík kterej ti dává impulz na strtování a ten napojit na ten butónek, já to mám eště vedený přes ten leteckej vypínač, aby mi do toho neskočil nějakej chytrák a nezačal si ze srandy mačkat start, ale na tý destičce co máš, by to taky tak mělo být. Relé sem žádný navíc nepřidával. Jináč ssry nejsem elktrikář, ale jen karosář a prodejce dílů. čus

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 09. bře 2012 09:22 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. lis 2010 09:36
Příspěvky: 523
Bydliště: 49.812631,13.394144
Jenom dám poznámku:na mém SPi byl odpojovač na baterku ale potom jsem musel chvíli čekat než se probere imobilizer.
Nevím jestli je to normální funkce nebo to mam zmatený ale někdy to trvá i 20 min než jde nastartovat po připojení baterky a někdy pár vteřin.

_________________
I MINI věci dělají velkou radost
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 09. bře 2012 09:49 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 18. čer 2011 13:00
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
jirka2030 píše:
Jenom dám poznámku:na mém SPi byl odpojovač na baterku ale potom jsem musel chvíli čekat než se probere imobilizer.
Nevím jestli je to normální funkce nebo to mam zmatený ale někdy to trvá i 20 min než jde nastartovat po připojení baterky a někdy pár vteřin.

Pokud se nemýlím, tak moje SPI se takto nechová. Po připojení baterky musím několikrát zmáčknout na dálce tlačítko disarm a pak jde normálně nastartovat. pokud vím, tak SPI mělo dva druhy imobilizérů, moje má Lucas 5as, před tím se dělal Lucas 3as. Dálka od Lucas 3as ma jedno tlačítko, od Lucas 5as má dvě. Můžu se zeptat, který z nich máš?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 09. bře 2012 09:50 
Offline
nováček minifóra
nováček minifóra

Registrován: 18. čer 2011 13:00
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Ivan Mejtský píše:
Tak haló, nikdo nezapojoval startovací tlačítko, ani Georgeous!?!?!?!?!?

Našel jsem tady http://www.m1n1.de/html/startbutton.html jedno možné řešení.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 09. bře 2012 11:45 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 06. lis 2010 09:36
Příspěvky: 523
Bydliště: 49.812631,13.394144
snua12 píše:
jirka2030 píše:
Jenom dám poznámku:na mém SPi byl odpojovač na baterku ale potom jsem musel chvíli čekat než se probere imobilizer.
Nevím jestli je to normální funkce nebo to mam zmatený ale někdy to trvá i 20 min než jde nastartovat po připojení baterky a někdy pár vteřin.

Pokud se nemýlím, tak moje SPI se takto nechová. Po připojení baterky musím několikrát zmáčknout na dálce tlačítko disarm a pak jde normálně nastartovat. pokud vím, tak SPI mělo dva druhy imobilizérů, moje má Lucas 5as, před tím se dělal Lucas 3as. Dálka od Lucas 3as ma jedno tlačítko, od Lucas 5as má dvě. Můžu se zeptat, který z nich máš?


Lucas 5as a 2 tlačítka.Možná je to stejné jako tvoje ale můj má ten imo trochu zmatený,někdy vůbec nechce reagovat.Přemýšlel jsem už i nad variantou http://www.m1n1.de/html/rover_5as_wegfahrsperre_deakti.html za 100EUR.

_________________
I MINI věci dělají velkou radost
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 09. bře 2012 12:58 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Díky za smršť informací, snad se s tím nějak poperu. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 12. bře 2012 21:33 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 15. lis 2005 15:57
Příspěvky: 308
Bydliště: Kladno
Tak jsem to dnes namontoval dle rady Georgeuse a fakt to funguje. Hodil jsem to přes leteckej spínač a klap, stisk a motor si přede. Jen jsem zatím vyhodil odpojovač, kterej mi to prostorově kompilkoval a tahat tam tustej kabel od baterky by asi fakt byla pruda. Už teď to tam mám jako v rozvodnejch závodech. Ještě uvidím, možná půjde do kufru k baterce a nebo někam do interiéru, kam se daj líp přivést kabely. Butónek je fakt super, asi si ho dám i do kachny. M


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 13. bře 2012 00:21 
Offline
guru minifóra
guru minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 22. srp 2009 12:22
Příspěvky: 899
Bydliště: Pardubice
jojo, v mini ho mám taky vzadu u baterky, jednoduché, rychlé a funkční

_________________
Mini & Sex & Rock 'N' Roll


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Start engine button
PříspěvekNapsal: 13. bře 2012 00:50 
Offline
zkušený minifóra
zkušený minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 26. črc 2008 10:41
Příspěvky: 236
Bydliště: Praha
No docela nerad slyšim že se někdo řídí mejma radama, když si vzpomenu co všechno sem zkazil než sem dal coopera do hromady, třeba jak sem na hovno složil motor, když sem tam nedal jedno důležitý těsnění a pak kupoval motor jinej :oops:
fajn že ti to funguje :D

_________________
www.autoservis24.eu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz