Logo
Právě je 03. kvě 2024 01:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrický okruh brzdových světel
PříspěvekNapsal: 11. črc 2012 13:47 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2011 13:34
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Ahoj, jak už jsem psal ve vlákně k přerušovači blinkrů, mám problém s neustále praskající pojistkou C6 a tudíž nefunkčníma blinkrama, brzdovejma a couvacíma světlama. Celý okruh blinkrů je zdá se v pořádku, pravděpodobně probíjí okruh spínače brzdových světel. Mám patřičný elektromanuál k MPi r.v.97 i schémata, ale nedokážu se v tom úplně dokonale vyznat. :oops:

A teď k jádru pudla:
Drátky ke spínači brzdových světel na pedálu se zdají být moc slabé na to, aby utáhly napřímo dvě žárovky po 21W v brzdových světlech. Je v tom okruhu kromě spínače, pojistky a žárovek ještě nějaké relé? Mohlo by to případně probíjet přes něj? Pokud je, kde přesně, jaké má označení a jak vypadá?

Díky za tipy, už jsem strávil třetí večer v garáži a nikam to nevede (tedy spíš se to zhoršuje, nejdřív shořela pojistka až tak na třetí křižovatce, kde jsem použil blinkr a brzdu, po předchozím odpojení spínače na brzdovém pedálu a zatahání za kabely už shoří pojistka okamžitě).

_________________
xxx


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. črc 2012 14:04 
Offline
machr minifóra
machr minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 27. říj 2009 00:12
Příspěvky: 361
Bydliště: Nové Strašecí
No já myslim že to budeš muset komlet proměřit a ev. rozmotat svazek kde ti vedou ty kabely ke spínači,protože máš zřejmě proklepaný dráty a někde ti to zkratuje o kostru... to že jsou slabý dráty bych netvrdil, protože to tam je asi origo ne a doted ti to fungovalo ;) já měl problém taky ale mě nehořela pojistka jen mi ty světla nefungovaly a bylo to studeňákem v pojistkovce.... relé tam určitě nebude, zkontroluj tedy to vedení ke spínači....

_________________
Mini je nejvíc !!!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 11. črc 2012 15:24 
Offline
pokročilý minifóra
pokročilý minifóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30. srp 2011 13:34
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha
Díky, budu to tedy asi muset nechat na autoelektrikářovi, protože od spínače jdou dráty do svazku téměř hned. Udělal bych víc škody než užitku. Ten studeňák v pojistkovce by to moh bejt taky, proklepaný dráty mi moc pravděpodobný nepřijdou, u MPička je elektroinstalace velmi slušně chráněná a zaizolovaná a co jsme mohli, to jsme vizuálně zkontrolovali. Ale kdo ví. Tohle jsou závady, který se docela snadno opravujou, ale strašně špatně hledaj. :evil:

_________________
xxx


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz