Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Jak na plynové lanko?

25. úno 2015 16:02

Nemáte někdo v rukávu fígl, jak dostat na místo lanko plynu. Zatím nemůžu vyrvat ani to starý a v té změti hadic se ani nedá protáhnout ruka :roll: Nerad bych tu gumovou hydru rozmotával :D

Re: Jak na plynové lanko?

25. úno 2015 20:56

ahoj na konci nového lanka je takové osazeni a to je v karoserii opřené a tam to asi bude přirezlé proto nejde jinak to lanko nemá jak držet....
Přílohy
lanko.jpg
lanko.jpg (15.82 KiB) Zobrazeno 9834 krát

Re: Jak na plynové lanko?

25. úno 2015 21:30

Spíš doplňující otázka drží ti lanko či bowden?

Re: Jak na plynové lanko?

25. úno 2015 23:00

Mám tohle , ale vytáhnout asi nebude problém, to už nějak vydloubnu, ale jak to tam pak narvat tou změtí trubek bez demontáže, V duchu už se na to připravuju. M

Re: Jak na plynové lanko?

09. led 2021 19:38

Ahoj. Ať nedělám nové téma, tak píšu sem. Nemá doma někdo navíc lanko plynu a sitiče. Nejlépe nové :oops: Případně kde se dá v ČR koupit. Či objednat přes místního dopravce z GB? Dostat se tam teď bude asi problém. Mám litrovej motor R. V. 1990 Děkuji za rady a nabídky. Klidně i do SZ.

Re: Jak na plynové lanko?

10. led 2021 14:19

Když jsem to řešil naposled, použil jsem lanka co dávají cyklisté na kola. Dělají se různé průměry, stačí si vybrat ten správný. Ve výsledku budeš překvapen, jak tyto lanka na kola krásně kloužou v bowdenu. Dostaneš tak mnohem lepší díl jak z minispares. Předpokladem nepoškozený bowden.

Re: Jak na plynové lanko?

10. led 2021 19:43

Lanka na kola se dělají i v nerezu a buvden se dá taky přizpůsobit.

Re: Jak na plynové lanko?

11. led 2021 12:01

Děkuji za radu a pokud by se jednálo o lanko sitiče, tak to se dá provlect táhlem sitiče co je v palubovce? Na fotkách prodejců je to kompletní i s tím táhlem. Ještě jsem nic nedemontoval, tak nevím jak je to tam uchycene. Dostal jsem zpět repasovaný karbec a po nasazení je lanko sitiče na konci roztřepené. Po skrácení by byl již sitič částečně stále zapnut.

Re: Jak na plynové lanko?

11. led 2021 14:54

Ahoj, táhlo vytiahneš i s lankom.Poškodené lanko ucvakneš a naletuješ nové lanko(napr. zadná brzda z bicykla) na to táhlo.Potom lanko namažeš a zasuneš na miesto (do bowdenu).Robil som takto už tri sytiče a funguje to.

Re: Jak na plynové lanko?

11. led 2021 15:26

Přesně tak, ucvaknout, odvrtat, zaletovat. Konec lanka taky přeletovat, aby se dále netřepilo. Jen trochu šikovnosti.

Re: Jak na plynové lanko?

11. led 2021 16:10

Děkuji, děkuji :D hned, jak otevřou obchody du pro lanko. Počítám, že ho v Tescu atd. Nenajdu.

Re: Jak na plynové lanko?

19. led 2021 19:41

Lanko demontováno, odvrtáno, bohužel jsem se pořádně nekouknul a koupil 1,5mm lanko nerez. Tím pádem to do táhla nezaletuju. Zítra du pro ocelové. Ráda pro ostatní :oops: :D

Re: Jak na plynové lanko?

20. led 2021 14:02

https://www.autotypautodily.cz/lanko-ta ... 09-522740/
https://eshop.agroad.cz/eshop-tahlo-topeni.html
Nic neletuj a nakupuj! :bigups:

Re: Jak na plynové lanko?

21. led 2021 09:19

No v podstatě nic neodvrtaváš. Odletoval jsem staré a pak přejel Aku opatrně zbytky v uložení. Ať tam nové pěkně sedne.

Re: Jak na plynové lanko?

21. led 2021 14:41

Já teda nevim jestli jste nekdo měnil lanko na SPI co má Ivan. Já to zkoušel a nic co by bylo vhodne jsem nesehnal. I to nejslabší z kola mi dělalo problem na te kladce na vstřiku. Originál je to taková spletená šnůrka ktera je hrozně poddajná. Nakonec jsem skončil u original dílu .

Re: Jak na plynové lanko?

21. led 2021 15:18

Já mám karbec v litru. Měl jsem tam přímo ocelové lanko. Na konci u karbce se mi roztrepilo a po skrácení už nebylo dostatečně dlouhé.

Re: Jak na plynové lanko?

21. led 2021 18:10

Len pre poriadok: túto náhradu som použil len na SYTIČ.
Odeslat odpověď