Prepnout do plneho zobrazeni
Opravy, úpravy, renovace ......
Odeslat odpověď

Návod na odendání palubky?

04. lis 2016 19:35

Ahoj,

Můj MINI je trochu skládačka (který není) a tak si u některých věcí nejsem jistý jestli demontáž provádím správným způsobem.

Hledal jsem opravdu dlouho ale neexistuje nějaký návod (ať už video nebo nafocený) jak sundat palubku?

Jestli jsem to správně pochopil tak je potřeba samozřejmě vyndat rádio, pak vyndat výdechy ventilace u řidiče a u spolujezdce a tam pod těmi výdechy by měli být 2 šrouby? Točím s těmi výdechy do všech směrů a nejde mi je vyndat - můžu je jen jakoby zatlačit dovnitř.

Nebo ty šrouby jsou někde zespoda? Tam jsou zase po pravé straně pojistky, takže se tam asi nedostanu.

Díky a omlouvám se za hloupý dotaz. Jak je venku zima tak se raději zeptám, jinak bych to prolezl pořádně ze všech směrů abych na to přišel sám.

Díky!

Jedná se o MPI z 1997.

Re: Návod na odendání palubky?

04. lis 2016 20:32

Ahoj,najprv odtočíš vrchný krúžok,je to matica so závitom a samotný výduch potom trochu pootočíš,myslím že dolava a vytiahneš k sebe.(ak sa mýlim tak doprava) Zdar! Libor

Re: Návod na odendání palubky?

04. lis 2016 21:40

Ten kroužek jsem sundal, problém je pak vyndat ten výdech - tím můžu otáčet pořád dokolečka ale necítím tam žádnou polohu ve které by to šlo vyndat ven :-/

Re: Návod na odendání palubky?

04. lis 2016 22:10

Našel jsem v HAYNESS manuálu na fotkách že jsou tam takový díry do kterých když se to natočí tak to jde vyndat. Ty tam nemám - neorigo palubka, takže to je asi ten důvod proč mi to nejde ven..

Re: Návod na odendání palubky?

04. lis 2016 22:16

Asi máš utrhnutý protikus od karoserie,skús popod dolnú časť palubky strčiť ruku zospodu a chytiť protikus. Je okrúhly, priemer asi ako výduch. Ked sa tam nedostaneš zvnútra,daj dole koleso a skús zospodu na podblatníku uvidíš,či sa točí.

Re: Návod na odendání palubky?

05. lis 2016 15:02

Tak to tam bylo vybastlené, díky za radu, musel jsem to z toho vyrvat jinak :-) ale povedlo se :-)
Odeslat odpověď